Dożynki Wiejskie w Gudnikach


b_150_100_16777215_00_images_2016_10_2_1.JPG

W niedzielę, 2 października 2016 roku w Gudnikach odbyły się uroczystości  dożynkowe, które zorganizował sołtys Eugeniusz Kowaluk. Dożynki rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Andrzeja Boboli.

Festyn dożynkowy tradycyjnie rozpoczęła ceremonia przekazania bochna chleba przez starostów dożynkowych. W tym roku zaszczytu tego dostąpili  Państwo Bożena i Roman Szymków. Starostowie wręczyli bochen chleba, upieczony z mąki z tegorocznych zbiorów burmistrzowi Ryszardowi Ostrowskiemu.

Część oficjalna oraz poczęstunek odbyły się na placu spotkań w Gudniku. W części artystycznej festynu wystąpiły zespoły lokalne: Baby z Babieńca, Korszenianki i Ani Babki.

Niedzielny festyn zakończyła zabawa taneczna z zespołem EGO z Prosny.

 

Słowo od burmistrza

b_150_100_16777215_00_images_burmistrz.png

Witamy

W imieniu własnym i mieszkańców miasta pragnę powitać wszystkich, którzy zainteresowali się naszym pięknym miastem.
W 1962 roku nadano prawa miejskie osadzie Korsze. Jesteśmy jednym z najmłodszych miast na Warmii i Mazurach, a ten fakt zobowiązuje nas do nowoczesności i otwarcia na nowe pokolenie.
Przyjeżdżając do Korsz każdy znajdzie tu coś dla siebie. Inwestor tereny pod inwestycje, turysta czyste powietrze, piękne krajobrazy oraz zabytki, będące częścią wielowiekowej historii Korsz. Mam nadzieje, że nasze miasto spełni Państwa oczekiwania.

Burmistrz Korsz
Ryszard Ostrowski

Hala sportowa

Nasz profil na FB

Polecane strony

Statystyki odwiedziń

Dziś100
Ten tydzień1294
Ten miesiąc5236
Wszystkie429333

Kubik-Rubik Joomla! Extensions