W Łankiejmach ruszył program Sojusz - Pełny Talerz


b_150_100_16777215_00_images_logo_zoltytalerz3.png

Od 1 grudnia w szkole w Łankiejmach ruszył program wsparcia systemu żywienia dzieci i młodzieży. Jest to działanie, które realizowane jest w ramach wsparcia finansowego i rzeczowego otrzymanego od  Kulczyk Fundation (program „Żółty talerz”) oraz Banku Żywności w Olsztynie.

 

Codziennie dzieci oczekujące na świetlicy szkolnej otrzymują podwieczorki,a ponadto dwa razy w miesiącu odbywają się ogólnoszkolne akcje żywieniowe w ramach urozmaicania diety.  Zawierając „ Sojusz – Pełny talerz” poprawiamy jakość i intensywność żywienia w szkole. Ponadto aktywizujemy uczniów i rodziców wokół tematu zdrowego żywienia. Jak do tej pory idzie nam całkiem nieźle. Zajęcia na świetlicy wzbogaciły się o elementy zajęć kulinarnych – część posiłków młodzież przygotowuje sama i nowe obowiązki realizuje bardzo chętnie. Dzieci przyrządzają sobie płatki na mleku, zapiekają kanapki, przygotowują tosty. Ponadto uczą się poszanowania żywności, wspólnie spożywają posiłek i sprzątają po sobie, co jeszcze bardziej wzmacnia poczucie odpowiedzialności. W przygotowaniu podwieczorków zaangażowane są panie kucharki oraz rodzice, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie. W naszym projekcie ważne jest, aby takie lokalne sojusze mogły przyczyniać się do poprawy żywienia najmłodszych.

W Mikołajki zorganizowano pierwszą akcję ogólnoszkolną – promowano soki z owoców cytrusowych. Każdy uczeń otrzymał po filiżance zdrowego soku. Nie wszystkim smakowało, bo … mało słodkie, ale czego to nie robi się dla zdrowia. Soki przygotowali nauczyciele pod bacznym okiem pani dyrektor. W grudniu planowana jest jeszcze akcja pomarańczowa – dzień pomarańczy, którą wszyscy otrzymają oraz poznają w ramach zajęć świetlicowych.

Do końca bieżącego roku szkolnego w szkole,  oprócz podwieczorków,  odbędą się akcje promujące jedzenie polskich owoców i  owoców egzotycznych. Zaplanowany jest również dzień sałatki owocowej, chipsów owocowych, dzień jogurtu naturalnego z bananem oraz dzień marchewki i kilka podobnych akcji. We wszystkich akcjach wspierać nas będą rodzice oraz pracownicy szkoły.

Na realizację programu szkoła otrzymała wsparcie żywnościowe od Banku Żywności oraz kwotę 2500,00 zł od Kulczyk Fundation. Mamy nadzieję, że z pomysłem i rozmachem urozmaicimy żywienie w naszej placówce.

Za okazaną pomoc wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom programu bardzo dziękujemy.


Marta Kragiel - dyrektor ZS w Łankiejmach

 

Słowo od burmistrza

b_150_100_16777215_00_images_burmistrz.png

Witamy

W imieniu własnym i mieszkańców miasta pragnę powitać wszystkich, którzy zainteresowali się naszym pięknym miastem.
W 1962 roku nadano prawa miejskie osadzie Korsze. Jesteśmy jednym z najmłodszych miast na Warmii i Mazurach, a ten fakt zobowiązuje nas do nowoczesności i otwarcia na nowe pokolenie.
Przyjeżdżając do Korsz każdy znajdzie tu coś dla siebie. Inwestor tereny pod inwestycje, turysta czyste powietrze, piękne krajobrazy oraz zabytki, będące częścią wielowiekowej historii Korsz. Mam nadzieje, że nasze miasto spełni Państwa oczekiwania.

Burmistrz Korsz
Ryszard Ostrowski

Hala sportowa

Nasz profil na FB

Polecane strony

Statystyki odwiedziń

Dziś197
Ten tydzień1484
Ten miesiąc5949
Wszystkie422932

Kubik-Rubik Joomla! Extensions