Nabór wniosków o dofinansowanie na usuwanie wyrobów zawierających azbest


b_150_100_16777215_00_images_2017_plakat_azbest.jpg

Uwaga! 2017 to ostatni rok, kiedy możesz otrzymać dofinansowanie na  usunięcie wyrobów zawierających azbest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Gmina Korsze ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie zadania „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Korsze”,  które realizowane będzie w 2017 r. w ramach „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Korsze na lata 2011-2032”.


Typy projektów:

1. Odbiór, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest.

2. Demontaż, zabezpieczenie, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest.


Wykonawcą zadania obejmującego powyższe prace na terenie całej gminy i miasta będzie wybrana w drodze przetargu firma posiadająca niezbędne uprawnienia i kwalifikacje do usuwania wyrobów zawierających azbest.

Dofinansowanie uzależnione będzie od otrzymanej przez Gminę Korsze dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki i Wojewódzkie Funduszu Ochrony Środowiska. W ramach programu przewidziane jest dofinansowanie w formie dotacji do 85% kosztów.

Realizacja zadania nie uwzględnia kosztów związanych z zakupem i montażem nowych pokryć dachowych.

 

Termin składania wniosków do 10 marca 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Korszach przy ulicy Adama Mickiewicza 13, pok. 202. Wszelkich informacji udziela Referat Gospodarki Terenowej Urzędu Miejskiego w Korszach, tel. 89 754-20-11.

 

Wnioski do pobrania na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Korszach (http://bip.korsze.pl/) w zakładce "środowisko naturalne/druki do pobrania" lub w Urzędzie Miejskim pokój nr 202.

Wnioski złożone po ww. terminie nie będą uwzględniane do realizacji.

 

Słowo od burmistrza

b_150_100_16777215_00_images_burmistrz.png

Witamy

W imieniu własnym i mieszkańców miasta pragnę powitać wszystkich, którzy zainteresowali się naszym pięknym miastem.
W 1962 roku nadano prawa miejskie osadzie Korsze. Jesteśmy jednym z najmłodszych miast na Warmii i Mazurach, a ten fakt zobowiązuje nas do nowoczesności i otwarcia na nowe pokolenie.
Przyjeżdżając do Korsz każdy znajdzie tu coś dla siebie. Inwestor tereny pod inwestycje, turysta czyste powietrze, piękne krajobrazy oraz zabytki, będące częścią wielowiekowej historii Korsz. Mam nadzieje, że nasze miasto spełni Państwa oczekiwania.

Burmistrz Korsz
Ryszard Ostrowski

Hala sportowa

Nasz profil na FB

Polecane strony

Statystyki odwiedziń

Dziś197
Ten tydzień1484
Ten miesiąc5949
Wszystkie422932

Kubik-Rubik Joomla! Extensions