NOWY PROJEKT UNIJNY W SZKOŁACH


b_150_100_16777215_00_images_urzad.nowy2.jpg

23 grudnia 2016 r. Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim w Olsztynie na dofinansowanie realizacji projektu pn. „Podniesienie jakości kształcenia ogólnego oraz warunków dydaktycznych w Gminie Korsze”.

Projekt ten będzie realizowany przez najbliższe półtora roku w ramach Regionalnego Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Działanie 2.2 Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów. Nasz projekt złożony wspólnie z partnerem – poznańską firmą ProjectHUB na 77 ocenianych projektów otrzymał 118 pkt, co dało nam pierwszą lokatę na liście rankingowej. Łączna wartość dofinansowania wraz z wkładem własnym wynosi 1.516.883,68 zł. Jest to jedna z najwyższych kwot dofinansowania w ramach tego konkursu w województwie po Iławie, Elblągu i Olsztynie.

Nasz projekt obejmuje organizację zajęć dodatkowych dla uczniów wszystkich naszych szkół, warsztatów dla nauczycieli oraz doposażenie szkół w sprzęt i pomoce dydaktyczne, w tym sprzęt komputerowy i wyposażenie klasopracowni do nauczania przedmiotów ścisłych.

Ogromną korzyścią z projektu jest możliwość zakupu sprzętu i pomocy dydaktycznych do szkół, w tym zwłaszcza komputerów i sprzętu informatycznego. Zakładamy dokonanie zakupów o wartości ponad 300.000,00 złotych.

Pierwsze zajęcia dla uczniów już się zaczęły. Projekt zaczął zatem być realizowany. Więcej o nim będziemy pisać w następnych tygodniach.

 

Piotr Sańko – Kierownik Referatu Oświaty i Kultury

 

Słowo od burmistrza

b_150_100_16777215_00_images_burmistrz.png

Witamy

W imieniu własnym i mieszkańców miasta pragnę powitać wszystkich, którzy zainteresowali się naszym pięknym miastem.
W 1962 roku nadano prawa miejskie osadzie Korsze. Jesteśmy jednym z najmłodszych miast na Warmii i Mazurach, a ten fakt zobowiązuje nas do nowoczesności i otwarcia na nowe pokolenie.
Przyjeżdżając do Korsz każdy znajdzie tu coś dla siebie. Inwestor tereny pod inwestycje, turysta czyste powietrze, piękne krajobrazy oraz zabytki, będące częścią wielowiekowej historii Korsz. Mam nadzieje, że nasze miasto spełni Państwa oczekiwania.

Burmistrz Korsz
Ryszard Ostrowski

Hala sportowa

Nasz profil na FB

Polecane strony

Statystyki odwiedziń

Dziś197
Ten tydzień1484
Ten miesiąc5949
Wszystkie422932

Kubik-Rubik Joomla! Extensions