Nabór kandydatów do Gminnej Rady Seniorów w Gminie Korsze


b_150_100_16777215_00_images_urzad.nowy2.jpg

Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski ogłosił nabór do Gminnej Rady Seniorów w Gminie Korsze. Kandydatów do rady można zgłaszać w terminie do 28 lutego 2018 r. do godz. 15:00.

Rada jest ciałem o charakterze inicjatywnym, doradczym i konsultacyjnym wobec organów Gminy Korsze, z którymi współpracuje we wszystkich obszarach dotyczących osób starszych, w szczególności: integracji i wspierania środowiska osób starszych oraz reprezentowanie zbiorowych interesów tych osób na zewnątrz, aktywności ludzi starszych, profilaktyki i promocji zdrowia seniorów, czy też wykluczenia społecznego osób starszych.

Członków rady wybiera się spośród osób zamieszkujących teren Gminy Korsze zgłoszonych przez przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności organizacji pozarządowych oraz podmiotów prowadzących uniwersytety trzeciego wieku, a także grup nieformalnych skupiających osoby starsze lub działających na ich rzecz lub zgłoszonych przez grupę co najmniej 15 osób powyżej 55 roku życia.

Rada Seniorów zostanie wybrana na zebraniu zwołanym na dzień 26 marca 2018 r. o godz. 15.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Korszach.

Uczestnikami zebrania są osoby zgłoszone przez podmioty działające na rzecz osób starszych, w szczególności organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące uniwersytety trzeciego wieku, a także grupy nieformalne skupiające osoby starsze lub działające na ich rzecz. Każdy z podmiotów otrzymuje jeden mandat do głosowania. Termin zgłaszania udziału w zebraniu wyznaczony został na dzień 16 marca 2018 r.

Wypełnione formularze należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Korszach lub przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Korszach, ul. A. Mickiewicza 13, 11-430 Korsze. O zachowaniu terminu decyduje data dostarczenia zgłoszenia do Urzędu (data wpływu). Zgłoszenie, które wpłynie po terminie, nie będzie podlegać ocenie.

Szczegółowe informacje, w tym wzory formularzy zgłoszeniowych, znajdują się na stronie BIP urzędu: bip.korsze.pl. Dodatkowych wyjaśnień udziela również pracownik Urzędu Miejskiego w Korszach Pan Rafał Jakubczak – pokój 210 (2 piętro), tel. 89 754 04 13.

 

 

Uchwała Rady Miejskiej w Korszach Nr XLV/305/2017 z dnia 29 listopada 2017 r. w sprawie powołania Gminnej Rady Seniorów w Gminie Korsze oraz nadania jej statutu.

 

Zarządzenie Burmistrza Korsz Nr OG.0050.660.2018 z dnia 12 lutego 2018 r. w sprawie ogłoszenia naboru kandydatów do Gminnej Rady Seniorów w Gminie Korsze, Komisji Wyborczej i terminu zwołania Walnego Zebrania. 

 

Formularz zgłoszeniowy kandydatki /kandydata do Gminnej Rady Seniorów w Gminie Korsze.

Karta zgłoszenia kandydatki/kandydata do Gminnej Rady Seniorów w Gminie Korsze.

Lista poparcia dla kandydatki/kandydata do Gminnej Rady Seniorów w Gminie Korsze.

Formularz zgłoszeniowy do uczestnictwa w Walnym Zebraniu wybierającym członków Gminnej Rady Seniorów w Gminie Korsze.

Formularz zgłoszeniowy kandydatki/kandydata do Komisji Wyborczej.

Karta do głosowania na członka Gminnej Rady Seniorów w Gminie Korsze.

 

Słowo od burmistrza

b_150_100_16777215_00_images_burmistrz.png

Witamy

W imieniu własnym i mieszkańców miasta pragnę powitać wszystkich, którzy zainteresowali się naszym pięknym miastem.
W 1962 roku nadano prawa miejskie osadzie Korsze. Jesteśmy jednym z najmłodszych miast na Warmii i Mazurach, a ten fakt zobowiązuje nas do nowoczesności i otwarcia na nowe pokolenie.
Przyjeżdżając do Korsz każdy znajdzie tu coś dla siebie. Inwestor tereny pod inwestycje, turysta czyste powietrze, piękne krajobrazy oraz zabytki, będące częścią wielowiekowej historii Korsz. Mam nadzieje, że nasze miasto spełni Państwa oczekiwania.

Burmistrz Korsz
Ryszard Ostrowski

Wywiad z burmistrzem Korsz

Nasz profil na FB

Polecane strony

Statystyki odwiedziń

Dziś63
Ten tydzień266
Ten miesiąc3553
Wszystkie442200

Kubik-Rubik Joomla! Extensions