Seniorzy z Gminy Korsze wybiorą przedstawicieli do Rady Seniorów


b_150_100_16777215_00_images_urzad.nowy2.jpg

Burmistrz Korsz w ramach realizacji uchwały Nr XL/305/2017 z dnia 29 listopada 2017 r. Rady Miejskiej w Korszach w sprawie powołania Gminnej Rady Seniorów w Gminie Korsze oraz nadania jej statutu informuje, że pierwsze Walne Zebranie, na którym wybrani zostaną członkowie Gminnej Rady Seniorów w Gminie Korsze odbędzie się 26 marca 2018 r. (poniedziałek) o godz. 15:00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Korszach.

 

 

Gminna Rada Seniorów w Gminie Korsze ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny. Zgodnie ze Statutem działać będzie na rzecz tworzenia warunków do pobudzania aktywności obywatelskiej osób starszych  w naszej gminie oraz rozwijania więzi międzypokoleniowych. Jej powołanie umożliwi seniorom większy udział w podejmowaniu przez samorząd decyzji w sprawach, które bezpośrednio ich dotyczą. W skład Gminnej Rady Seniorów w Gminie Korsze zostanie wybranych 15 kandydatów.

Podczas Walnego Zebrania wybrani zostaną kandydaci do Rady, będący przedstawicielami podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności organizacji pozarządowych oraz podmiotów prowadzących uniwersytety trzeciego wieku, a także grup nieformalnych skupiających osoby starsze lub działających na ich rzecz. Prawo zgłoszenia kandydata do Rady miała także grupa co najmniej 15 osób powyżej 55 roku życia.


Lista kandydatów:

http://bip.korsze.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/413588/
informacja_o_kandydatach_do_gminnej_rady_seniorow_w_gminie_korsz

Słowo od burmistrza

b_150_100_16777215_00_images_burmistrz.png

Witamy

W imieniu własnym i mieszkańców miasta pragnę powitać wszystkich, którzy zainteresowali się naszym pięknym miastem.
W 1962 roku nadano prawa miejskie osadzie Korsze. Jesteśmy jednym z najmłodszych miast na Warmii i Mazurach, a ten fakt zobowiązuje nas do nowoczesności i otwarcia na nowe pokolenie.
Przyjeżdżając do Korsz każdy znajdzie tu coś dla siebie. Inwestor tereny pod inwestycje, turysta czyste powietrze, piękne krajobrazy oraz zabytki, będące częścią wielowiekowej historii Korsz. Mam nadzieje, że nasze miasto spełni Państwa oczekiwania.

Burmistrz Korsz
Ryszard Ostrowski

Wywiad z burmistrzem Korsz

Nasz profil na FB

Polecane strony

Statystyki odwiedziń

Dziś120
Ten tydzień323
Ten miesiąc3610
Wszystkie442257

Kubik-Rubik Joomla! Extensions