WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Ogłoszenie o naborze kandydatów na urzędników wyborczych


b_150_100_16777215_00_images_urzad.nowy2.jpg

Informujemy, że do 23 kwietnia (do godz. 16.00) przyjmujemy zgłoszenia kandydatów na urzędników wyborczych w gminie Korsze (wymagana liczba urzędników w gminie Korsze: 2 osoby).

Zgodnie z § 6.1. uchwały Państwowej Komisji Wyborczej z 19 lutego 2018 r. w sprawie określenia liczby, trybu i warunków powoływania urzędników wyborczych, przy powoływaniu urzędników wyborczych Szef Krajowego Biura Wyborczego bierze pod uwagę m.in. doświadczenie kandydata w organizacji wyborów oraz wykonywanie innych zadań, w których niezbędna była znajomość przepisów Kodeksu wyborczego.

Zgodnie ze znowelizowanym Kodeksem wyborczym urzędnicy wyborczy powoływani przez Szefa Krajowego Biura Wyborczego będą tworzyć Korpus Urzędników Wyborczych. Urzędnik nie będzie mógł wykonywać swojej funkcji w gminie, na obszarze której pracuje i – poza miastami na prawach powiatu – mieszka. Nie będzie mógł należeć do partii politycznej ani prowadzić działalności niedającej się pogodzić z pełnioną funkcją. Urzędnikiem wyborczym nie będzie mogła też być osoba skazana za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe.

Do zadań urzędników wyborczych należeć będzie m.in.: przygotowanie i nadzór nad przebiegiem wyborów w obwodowych komisjach wyborczych, organizowanie szkoleń dla członków tych komisji, a także dostarczenie kart do głosowania do obwodowych komisji wyborczych. Wynagrodzenie, jakie będzie otrzymywać urzędnik wyborczy, będzie proporcjonalne do czasu realizacji zadań.

Miejsce składania zgłoszeń: sekretariat Urzędu Miejskiego w Korszach. Do zgłoszenia należy dołączyć dokument potwierdzający wykształcenie wyższe (poświadczone za zgodność z oryginałem np. przez pracodawcę). Pracodawca potwierdza na zgłoszeniu fakt zatrudnienia kandydata w urzędzie obsługującym: organy administracji rządowej, samorządowej lub jednostce im podległej lub przez nie nadzorowanej.

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
tel. do sekretariatu: 89 754 18 28
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Formularz zgłoszenia do pobrania poniżej:
[załącznik]

 

Więcej informacji na temat urzędników wyborczych, wymagań, zakresu obowiązków, wynagrodzenia itp. można znaleźć na stronie Państwowej Komisji Wyborczej: http://pkw.gov.pl/783_Urzednicy_wyborczy

 

Słowo od burmistrza

b_150_100_16777215_00_images_burmistrz.png

Witamy

W imieniu własnym i mieszkańców miasta pragnę powitać wszystkich, którzy zainteresowali się naszym pięknym miastem.
W 1962 roku nadano prawa miejskie osadzie Korsze. Jesteśmy jednym z najmłodszych miast na Warmii i Mazurach, a ten fakt zobowiązuje nas do nowoczesności i otwarcia na nowe pokolenie.
Przyjeżdżając do Korsz każdy znajdzie tu coś dla siebie. Inwestor tereny pod inwestycje, turysta czyste powietrze, piękne krajobrazy oraz zabytki, będące częścią wielowiekowej historii Korsz. Mam nadzieje, że nasze miasto spełni Państwa oczekiwania.

Burmistrz Korsz
Ryszard Ostrowski

Wywiad z burmistrzem Korsz

Nasz profil na FB

Polecane strony

Statystyki odwiedziń

Dziś229
Ten tydzień229
Ten miesiąc4947
Wszystkie449413

Kubik-Rubik Joomla! Extensions