"Rowerowy zawrót głowy" ulicami Korsz


Ponad 40 uczestników zgłosiło się do wyścigu rowerowego „Rowerowy zawrót głowy”, który odbył się z okazji 50-lecia miasta Korsze

Ponad 40 uczestników zgłosiło się do wyścigu rowerowego „Rowerowy zawrót głowy”, który odbył się z okazji 50-lecia miasta Korsze

Na linii startu już godzinę przed wyścigiem  uczestnicy testowali trasę, która przebiegała ulicami Korsz. Punktualnie o godz.15.00 rozpoczął się wyścig.

Najmłodsza grupa wiekowa miała do pokonania odcinek od ul. Wileńskiej przez ul. Kilińskiego, Moniuszki do mety przy ul. M. Skłodowskiej-Curie.

Młodzież i dorośli mieli dłuższą trasę prowadzącą od ul. Wileńskiej, Kilińskiego, Ogrodową i z powrotem przez ul. Moniuszki do mety.

- Pomysł z wyścigiem rowerowym ulicami Korsz był nawiązaniem nie tylko do 50-lecia miasta Korsze, ale również do historii organizowanych w Korszach wyścigów kolarskich w latach 90-tych, gdzie startowała wówczas mało znana Maja Włoszczowska, obecnie wicemistrzyni olimpijska z Pekinu w kolarstwie górskim. Chcieliśmy również w ten sposób rozpropagować jazdę na rowerze oraz trasy rowerowe, które znajdują się na terenie Gminy Korsze. Dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 mogliśmy zorganizować ten wyścig. Natomiast we wrześniu przystąpimy do prawidłowego oznakowania istniejących już tras rowerowych – mówi Ryszard Ostrowski, Burmistrz Korsz.

Ciekawa inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, którzy mimo upalnej pogody stawili się na linii startu. Do udziału w wyścigach przystąpiło ponad 40 osób w 3 kategoriach wiekowych. Za pierwsze miejsca do wygrania były rowery a każda osoba na podium otrzymała pamiątkowy medal.

 

Słowo od burmistrza

b_150_100_16777215_00_images_burmistrz.png

Witamy

W imieniu własnym i mieszkańców miasta pragnę powitać wszystkich, którzy zainteresowali się naszym pięknym miastem.
W 1962 roku nadano prawa miejskie osadzie Korsze. Jesteśmy jednym z najmłodszych miast na Warmii i Mazurach, a ten fakt zobowiązuje nas do nowoczesności i otwarcia na nowe pokolenie.
Przyjeżdżając do Korsz każdy znajdzie tu coś dla siebie. Inwestor tereny pod inwestycje, turysta czyste powietrze, piękne krajobrazy oraz zabytki, będące częścią wielowiekowej historii Korsz. Mam nadzieje, że nasze miasto spełni Państwa oczekiwania.

Burmistrz Korsz
Ryszard Ostrowski

Wywiad z burmistrzem Korsz

Nasz profil na FB

Polecane strony

Statystyki odwiedziń

Dziś120
Ten tydzień323
Ten miesiąc3610
Wszystkie442257

Kubik-Rubik Joomla! Extensions