Ruszył remont Filii Bibliotecznej w Kraskowie


Dzięki przyznanej pomocy  w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW 2007-2013 na operację pt. „Remont i modernizacja Filii Bibliotecznej w Kraskowie”  rozpoczął się remont placówki filialnej.

Całość zadania zamyka się kwotą  44056,00 zł , z czego przyznana pomoc  ze środków unijnych to kwota 25000,00 zł zaś wkład własny to  19056,00 zł.

Trwające prace remontowe i modernizacyjne będą polegały na wydzieleniu w pomieszczeniu  powierzchni ok. 8,29m2, postawieniu ścianek działowych, zamontowaniu drzwi i wykonaniu łazienki wyłożonej płytkami ceramicznymi i wyposażonej w armaturę łazienkową i podgrzewacz wody.

W celu podłączenia łazienki do kanalizacji zostanie wykonana sieć instalacji wodno-kanalizacyjnej  oraz nastąpi montaż i podłączenie zbiornika bezodpływowego (szamba). W celu dobrej wentylacji zostanie wykonana i podłączona instalacja wentylacyjna. W celu poprawy jakości i wydajności instalacji elektrycznej zostanie przeprowadzony remont instalacji elektrycznej polegający na wymianie przewodów kablowych, montażu nowych puszek podtynkowych, gniazd wtyczkowych, opraw oświetleniowych.

Remont zostanie wykonany również w korytarzu prowadzącym do biblioteki. Zostanie tam wykonana ścianka działowa oddzielająca część korytarza prowadzącego do biblioteki od części prowadzącej i wykorzystywanej przez współwłaścicieli budynku.  Podłoga w korytarzu zostanie wyłożona płytkami ceramicznymi, zostaną zamontowane drzwi w ściance działowej oraz nastąpi wymiana drzwi wejściowych.  Ściany i sufity remontowanych  pomieszczeń  zostaną pomalowane farbami emulsyjnymi.

Na podłodze w pomieszczeniu głównym zostanie wymieniona wykładzina PCV na płytę OSB.
Zakres prowadzonych prac  zmusił nas do zamknięcia placówki na czas trwania remontu, za co użytkowników biblioteki w Kraskowie serdecznie przepraszamy. 

Rekompensatą za przerwę w pracy biblioteki będzie niewątpliwie to, że przeprowadzone prace modernizacyjne polepszą warunki pracy placówki i korzystania z niej przez społeczność lokalną  jak również dadzą możliwość realizacji wielu przedsięwzięć  społecznych.

Słowo od burmistrza

b_150_100_16777215_00_images_burmistrz.png

Witamy

W imieniu własnym i mieszkańców miasta pragnę powitać wszystkich, którzy zainteresowali się naszym pięknym miastem.
W 1962 roku nadano prawa miejskie osadzie Korsze. Jesteśmy jednym z najmłodszych miast na Warmii i Mazurach, a ten fakt zobowiązuje nas do nowoczesności i otwarcia na nowe pokolenie.
Przyjeżdżając do Korsz każdy znajdzie tu coś dla siebie. Inwestor tereny pod inwestycje, turysta czyste powietrze, piękne krajobrazy oraz zabytki, będące częścią wielowiekowej historii Korsz. Mam nadzieje, że nasze miasto spełni Państwa oczekiwania.

Burmistrz Korsz
Ryszard Ostrowski

Wywiad z burmistrzem Korsz

Nasz profil na FB

Polecane strony

Statystyki odwiedziń

Dziś63
Ten tydzień266
Ten miesiąc3553
Wszystkie442200

Kubik-Rubik Joomla! Extensions