Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

POSIEDZENIE GMINNEJ RADY SENIORÓW

12 lutego 2019r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Korszach odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Gminnej Rady Seniorów. W spotkaniu uczestniczyli także: Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach Tomasz Lenkowski, Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach Jadwiga Hajduk, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Korszach Artur Romanowski.
Celem spotkania była dyskusja na temat pracy Radnych Seniorów w 2019 roku oraz zinwentaryzowanie ich potrzeb i oczekiwań. Dyskutowano nad ustaleniem form współpracy z instytucjami na terenie Korsz w działaniach na rzecz osób starszych: Miejskim Ośrodkiem Kultury w Korszach, Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Korszach, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Korszach, Parafią Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach. Dyskusja dotyczyła także konieczności integracji środowiska 60+ oraz dotarcia do osób, które potrzebują pomocy.
 
 
Podczas posiedzenia Przewodnicząca Rady Elżbieta Kozłowska opowiedziała o licznych działaniach podejmowanych przez środowisko seniorów. Mówiła o różnych formach aktywności, wyjazdach. Przedstawiciele Korszeńskiej Rady Seniorów uczestniczyli w szkoleniach, konferencjach i spotkaniach zewnętrznych. Uczestnictwo w posiedzeniu Kętrzyńskiej Rady Seniorów - wybory przedstawiciela do Wojewódzkiej Rady Seniorów. Udział w sesji Giżyckiej Rady Seniorów, temat „Współpraca rad w zakresie polityki senioralnej”. Seniorzy uczestniczyli także w spotkaniach organizowanych przez Urząd Marszałkowski i organizację FOSA w Olsztynie oraz w II Ogólnopolskim Kongresie Rad Seniorów w Krakowie. W tym roku odbyła się druga edycja, której przyświecało hasło: „Powszechność gminnych rad seniorów w Polsce”.
Gminna Rada Seniorów jest przekonana, iż wzajemne spotkania przyniosą inspiracje i pomogą w tworzeniu konkretnych metod pracy nie tylko w działaniu na rzecz lokalnego środowiska, ale też w rozwoju szeroko pojętej współpracy ze społecznością lokalną.

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20Galeria zdjęć: POSIEDZENIE RADY SENIORÓW

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Youtube Player

Kontakt - stopka

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Telefon 897541828
Faks 897540011
E-mail ugim_korsze@korsze.pl
 
Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego
poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od godz. 7.30 do 15.30

Statystyki odwiedzin

  • Dziś: 214
  • Tydzień: 665
  • Miesiąc: 2909
  • Wszystkie: 4771

Znajdź nas

  • Logo: Facebook
  • Logo: Youtube