Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

SZLAKIEM ZABYTKÓW – WYCIECZKA NA LITWĘ

W ostatnim czasie Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Otwarte Drzwi” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Korszach zorganizowali wycieczkę do Druskiennik, Wilna i Trok. Trzydniowa wycieczka na Litwę cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Pierwszego dnia wycieczki odwiedziliśmy Druskienniki, które są naszym wschodnim, bliskim i zielonym sąsiadem. Jest to jedno z największych i najpopularniejszych kurortów uzdrowiskowych na Litwie oraz w tej części Europy. Druskienniki są przepięknie położonym miasteczkiem nad Niemnem, pośród ogromnej ilości lasów i jezior, nasycone są tlenem oraz wszechobecną zielenią. Jednym z najsłynniejszych kuracjuszy był Józef Piłsudski, który tak bardzo pokochał lokalny, łagodny mikroklimat, że w pobliskiej okolicy posiadał swój dom. Uczestnicy wycieczki zwiedzili miasteczko. Część osób popłynęła katamaranem po Niemnie z przemiłym kapitanem, który opowiadał historię i ciekawostki związane z Druskiennikami. Chętni zażywali kąpieli w Aquaparku.
Następnie udaliśmy się na nocleg do Hotelu w Wilnie.  Kolejne dni przeznaczone były na zwiedzanie Wilna i Trok. Uczestnicy zwiedzili zabytkowe kościoły, cmentarz na Rossie, urokliwe wileńskie zakamarki i uliczki. Oprócz tradycyjnych ścieżek zwiedzania uczestnicy podziwiali widok z góry trzech krzyży, z wieży telewizyjnej. W ostatnim dniu nie zabrakło również zakupów w hali targowej gdzie można było nabyć lokalne specjały kulinarne i pamiątki. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Troki.
Dziękujemy za wspaniałe przewodnictwo Pani Alinie Obolewicz. Pani Przewodnik w sposób ciekawy i często humorystyczny przybliżała nam historię miejsc, które były na szlaku naszej wycieczki.
 
Tekst i fot.: Organizatorzy oraz Alina Obolewicz

 

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

43Galeria zdjęć: SZLAKIEM ZABYTKÓW – WYCIECZKA NA LITWĘ

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Facebook Page Plugin

Kontakt - stopka

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Telefon 897541828
Faks 897540011
E-mail ugim_korsze@korsze.pl
 
Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego
poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od godz. 7.00 do 15.00

Statystyki odwiedzin

  • Dziś: 15
  • Tydzień: 484
  • Miesiąc: 3209
  • Wszystkie: 5218

Znajdź nas

  • Logo: Facebook
  • Logo: Youtube