Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

O BEZPIECZEŃSTWIE W SIECI

Internet stał się nieodłączną częścią naszej codzienności, a szczególnie codzienności naszych pociech. Pomimo tego, że jest nieocenionym źródłem wiedzy, wymiany doświadczeń, miejscem wirtualnych spotkań z innymi ludźmi, to niesie też za sobą wiele zagrożeń. Warto więc poznać podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.
Wychodząc naprzeciw tym potrzebom w lutym i marcu w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach odbyły się spotkania edukacyjne w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Bibliotekę odwiedziła klasa I A, III A i VI B Szkoły Podstawowej w Korszach.
Młodsze dzieci oglądały kreskówki, w których główni bohaterowie pokazywali jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Dzieci poznały słownictwo związane z wykorzystaniem komputera i Internetu. Dowiedziały się także o potencjalnych zagrożeniach, jakie mogą je spotkać w wirtualnym świecie oraz jak się przed nimi ustrzec. Szczególną uwagę zwrócono na to, czego nie wolno robić podczas korzystania z Internetu. Dzieci brały udział w zabawach, rozwiązywały także quizy, krzyżówki i zagadki, aby utrwalić wiedzę zdobytą podczas spotkania.
Klasa VI B obejrzała film oparty na prawdziwych zgłoszeniach przesłanych do Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Spotkanie miało za zadanie podniesienie poziomu wiedzy uczniów na temat cyberprzemocy, jej konsekwencji oraz roli świadków sytuacji związanych z cyberprzemocą. Na koniec wspólnie podsumowano najważniejsze zasady, które pojawiły się podczas zajęć.
Klasa I A dodatkowo uczestniczyła w zajęciach z robotami, których celem było zainteresowanie młodych ludzi kodowaniem oraz pokazanie im, że rozpoczęcie przygody z programowaniem nie jest aż tak trudne jak mogłoby się wydawać.

Warto tu przypomnieć rodzicom o tym, że nie wolno dawać dzieciom całkowitej wolności w sieci. Zasady mądrego i ostrożnego korzystania z Internetu, które sami stosujemy powinniśmy bezapelacyjnie wpoić naszym pociechom, co też staraliśmy się uczynić podczas organizowanych zajęć.

MGBP Korsze

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

34Galeria zdjęć: O BEZPIECZEŃSTWIE W SIECI

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Youtube Player

Kontakt - stopka

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Telefon 897541828
Faks 897540011
E-mail ugim_korsze@korsze.pl
 
Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego
poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od godz. 7.30 do 15.30

Statystyki odwiedzin

  • Dziś: 216
  • Tydzień: 667
  • Miesiąc: 2911
  • Wszystkie: 4773

Znajdź nas

  • Logo: Facebook
  • Logo: Youtube