Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

DOŻYNKI GMINNE 2022

Za nami dożynki w gminie Korsze. Rolnicy dziękowali za tegoroczne dary.
 
W niedzielę 11 września w Korszach odbyły się Dożynki Gminne. Święto Plonów to radość i odpoczynek po ciężkiej pracy, to najważniejsze w roku święto rolników, które jest uwieńczeniem ich trudu. Rolnicy z Gminy Korsze wraz z przedstawicielami władz gminy, na czele z Burmistrzem Korsz Janem Adamowiczem rozpoczęli dziękczynienie za tegoroczne plony w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach. Z tej okazji została odprawiona uroczysta msza św. dożynkowa, której przewodniczył ks. Proboszcz Remigiusz Zaniecki. Do świątyni, w podzięce za plony, zostały przyniesione pięknie uwite wieńce i kosze przygotowane przez mieszkańców gminy, a także chleby upieczone z tegorocznego ziarna. Po mszy św. wszyscy uczestnicy w korowodzie dożynkowym udali się na Publiczne Miejsce Spotkań w Korszach, gdzie rozpoczęła się część oficjalna i artystyczna.
 
 
Korowód prowadziły poczty sztandarowe Duszpasterstwa Kolejarzy z Korsz oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Korszach. Kolejno szli starostowie dożynek, rolnicy z wieńcami, goście i mieszkańcy. Po przejściu barwnego korowodu dożynkowego, zgodnie z tradycją starostowie tegorocznego święta plonów Państwo Adela i Paweł Zbiciak przekazali gospodarzowi gminy – Burmistrzowi Korsz bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż, który później podzielili wśród mieszkańców.
 
Grupy dożynkowe zaprezentowały bogate i kolorowe wieńce. W uroczystościach dożynkowych uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, powiatowych i mieszkańcy Gminy Korsze. W trakcie uroczystości uhonorowano rolników, którzy swoją pracą oraz wynikami produkcyjnymi osiąganymi w gospodarstwie wyróżniają się na tle gminy . Wyróżniania otrzymali: Państwo Anna i Piotr Krysiuk, Paweł Zbiciak, Marek Włodarczyk, Dariusz Skuńczyk oraz Jakub Woźniak.
 
Podczas konkursu na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”, komisja konkursowa przyznała następujące miejsca w konkursie:
1. Sołectwo Kraskowo
2. KGW „Super Babki w Wandajnach”
3. Sołectwo Podlechy
Wyróżnienie w postaci czeku na kwotę 200 zł otrzymało Sołectwo Babieniec. Nagrodę ufundowała Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza .
Również w ramach konkursu na „Najpiękniejsze stoisko dożynkowe” JURY przyznało nagrody trzem sołectwom, które wykazały się ogromną kreatywnością.
Komisja przyznała następujące miejsca:
1.Sołectwo Podlechy
2.Sołectwo Kraskowo
3. KGW "Anibabki z Łankiejm"
 
Wyróżnienie w postaci czeku na kwotę 200 zł otrzymał Klub Seniora Pod Dębem. Nagrodę ufundowała Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza.
 
W zmaganiach sołeckich najlepszą okazała się drużyna z Sołectwa Suśnik zajmując pierwsze miejsce. Drugie miejsce zdobyła drużyna z Sołectwa Kraskowa a trzecie Sołectwo Podlechy.
 
Organizacja Dożynek była możliwa dzięki pomocy finansowej firmy EDP Renebvables.
 
To był udany i wyjątkowy dzień. Tegorocznej uroczystości sprzyjała wspaniała atmosfera, którą tworzyli wszyscy uczestnicy dożynek.
 
Organizatorzy: Gmina Korsze, MOK Korsze
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Facebook Page Plugin

Kontakt - stopka

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Telefon 897541828
Faks 897540011
E-mail ugim_korsze@korsze.pl
 
Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego
poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od godz. 7.00 do 15.00

Statystyki odwiedzin

  • Dziś: 23
  • Tydzień: 620
  • Miesiąc: 3102
  • Wszystkie: 5548

Znajdź nas

  • Logo: Facebook
  • Logo: Youtube