Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

SAMORZĄDOWY DZIEŃ SOŁTYSA

W piątek 29 marca 2019 roku w hali Expo Mazury w Ostródzie odbył się trzeci Samorządowy Dzień Sołtysa na Warmii i Mazurach. W jednym miejscu na wspólnym świętowaniu spotkało się 1500 spośród 2500 sołtysów z naszego regionu. W spotkaniu uczestniczyli także sołtysi z terenu Gminy Korsze oraz Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski.
 
Wydarzenie to było okazją do wymiany doświadczeń pracy społecznej podejmowanej w sołectwach, jak również umożliwiło docenienie pracy sołtysów. Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin wyróżnił stu sołtysów z naszego regionu zaangażowanych w aktywizację lokalnych społeczności oraz inicjujących działania mające wpływ na poprawę wizerunku miejscowości wiejskich, na ochronę dziedzictwa kulturowego czy rozwój wiejskiego krajobrazu. Wśród wyróżnionych przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego osób znalazł się Jan Rynkiewicz – Sołtys Sołectwa Dłużec Wielki.
Podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu „Sołtys-wieś-samorząd-przyszłość”. Po części oficjalnej przyszedł czas na specjalną niespodziankę dla wszystkich zaproszonych gości – na scenie pojawił się Zenek Martyniuk ze swoimi największymi przebojami.

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20Galeria zdjęć: Samorządowy Dzień Sołtysa na Warmii i Mazurach

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Youtube Player

Kontakt - stopka

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Telefon 897541828
Faks 897540011
E-mail ugim_korsze@korsze.pl
 
Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego
poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od godz. 7.30 do 15.30

Statystyki odwiedzin

  • Dziś: 216
  • Tydzień: 667
  • Miesiąc: 2911
  • Wszystkie: 4773

Znajdź nas

  • Logo: Facebook
  • Logo: Youtube