Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

DOŻYNKI W SOLECZNIKACH NA LITWIE

Przedstawiciele gminy Korsze w tym: Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach – Katarzyna Kietlińska, Członek Zarządu Stowarzyszenia Aktywne Korsze – Elżbieta Pasieka, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach – Piotr Frąckiewicz, Radny Powiatowy - Leszek Szewczuk na zaproszenie Mera Rejonu Solecznickiego Zdzisława Palewicza, mieli przyjemność uczestniczyć w tegorocznych Dożynkach w Solecznikach na Litwie.
 
Kilkudniowy pobyt był przepełniony licznymi atrakcjami związanymi z poznaniem kultury, infrastruktury funkcjonalnej oraz życiem codziennym Polaków żyjących na Litwie. Jednym z zaplanowanych działań, było otwarcie Centrum Rekreacji i Sportu im. Władysława Kozakiewicza, mieszczące się w Solecznikach Małych. Centrum posiada nowoczesną infrastrukturę sportową wraz z zapleczem noclegowym dla grup przyjezdnych. Mer Rejonu Solecznickiego wielokrotnie podkreślał podczas otwarcia obiektu, jak i również podczas Dożynek, aby współpraca między naszymi krajami była oparta na wymianach młodzieży w obszarze sportu, kultury i edukacji, serdecznie zapraszał grupy z Polski do nowo oddanego budynku. Obiekt otrzymał patrona Władysława Kozakiewicza, znanego Olimpijczyka, który urodził się w Solecznikach Małych, miejscowości gdzie ów obiekt jest postawiony.
 
Gościnność mieszkańców Rejonu Solecznickiego jest nadzwyczaj serdeczna, doświadczyła tego delegacja z Polski, którą opiekowali się mieszkańcy Ejszyszek, miasta partnerskiego Korsz. Zdecydowanie Dożynki w Solecznikach zasługują na miano największych i najpiękniejszych dożynek organizowanych na Litwie przez mniejszość Polską. Jest to znakomite wydarzenie promujące kulturę, tradycję i region nazywany stolicą Polskości na Litwie.