Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 11 listopada 2023 roku mieszkańcy gminy i miasta Korsze zebrali się, by uroczyście obchodzić święto narodowe - Święto Niepodległości.
 
Obchody Dnia Niepodległości rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod obeliskiem Orła Białego przez delegację złożoną z: Burmistrza Korsz Jana Adamowicza, Kapitana Adama Kowalskiego, radnego Andrzeja Bukiejko, Komendanta Straży Miejskiej Bogusława Żukowskiego oraz Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Piotra Frąckiewicza. Następnie odbyła się uroczysta Msza Święta prowadzona przez Proboszcza Remigiusza Zanieckiego w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach, gdzie zgromadzeni wierni modlili się za bohaterów, którzy oddali życie w walce o Niepodległość Polski. Na mszy obecni byli przedstawiciele Wojska Polskiego, Drużyny Harcerskiej z Korsz, Pocztu sztandarowego OSP Korsze, Pocztu Duszpasterstwa Kolejarzy w Korszach oraz Pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Korszach.
 
Po uroczystej Mszy Świętej w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się Akademia z okazji obchodów niepodległości. W trakcie części artystycznej wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Korszach, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Korszach, młodzież z grupy teatralnej i wokalnej Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Korszeński Zespół Ludowy – Echo Korsz.  Podczas uroczystej Akademii nie zabrakło słów Burmistrza – Jana Adamowicza, który podkreślił wagę tego dnia, zachęcając do pamięci o historii i jednocześnie do budowania wspólnej przyszłości opartej na wartościach demokratycznych i patriotyzmie.
 
Dzień Niepodległości łączy Polaków, dlatego Stowarzyszenie Aktywne Korsze przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury było organizatorem II Rodzinnego Biegu Niepodległości, który przebiegał ulicą Wolności. Każdy mógł uczestniczyć w biegu, bez ograniczeń wiekowych. Do wzięcia udziału w biegu szczególnie zachęcane były rodziny, które po ukończeniu biegu były wyróżniane i nagradzane. Dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych uczestnicy biegu otrzymali nagrody i wyróżnienia.