Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

DOŻYNKI SOŁECKIE W ŁANKIEJMACH

Dożynki to okazja do podziękowań dla tych, dzięki którym na naszych stołach nie brakuje chleba. Święto plonów związane jest z zakończeniem żniw i prac w polu. To tradycja kultywowana od lat, której celem jest podziękowanie za zebrane plony. Świętowanie w sołectwie Łankiejmy odbyło się w minioną sobotę, 7 września. Uroczystości dożynkowe zostały zorganizowane dla mieszkańców wsi przez KGW Anibabki z Łankiejm, sołtysa Leona Gałeckiego oraz radę sołecką.
 
czytaj dalej

PRZYJDŹ NA SPOTKANIE

W imieniu Ełckiego Stowarzyszenia Aktywnych STOPA oraz Starostwa Powiatowego w Makowie Mazowieckim, serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe, w tym OSP, domy kultury oraz biblioteki na spotkanie informacyjno-szkoleniowe poświęcone Regionalnemu Konkursowi Grantowemu „Równać Szanse”, które odbędzie się 11 września (środa) o godz. 16:00 w Centrum Aktywności Społecznej w Węgorzewie, ul. Plac Wolności 1b.
 
czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE

20 września 2019r. (piątek) w godzinach 10:00-13.00 w Urzędzie Miejskim w Korszach dyżur będzie pełnił doradca emerytalny z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
czytaj dalej

WYJAZD NA XXVI JESIENNE TARGI ROLNICZE "WSZYSTKO DLA ROLNICTWA"

ODR w Kętrzynie organizuje wyjazd na XXVI Jesienne Targi Rolnicze "Wszystko dla rolnictwa", które odbędą się 8 września w Olsztynie. Wyjazd z Korsz o godzinie 7:40, zapraszamy do rezerwacji miejsc pod numerem telefonu 665 910 634.
 
Czesława Orłowska-Staniszewska
 
czytaj dalej

WSPÓŁPRACA ARTYSTYCZNA Z GMINĄ EJSZYSZKI NA LITWIE

Miejski Ośrodek Kultury w Korszach po raz kolejny w ramach artystycznej współpracy międzynarodowej realizował warsztaty wokalne i taneczne dla dzieci i młodzieży w Domu Polskim w Ejszyszkach (Litwa).
 
czytaj dalej

WIZYTA W ZGOK-U

3O sierpnia Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski wraz z Radnymi Rady Miejskiej w Korszach odwiedził ZGOK, w celu obejrzenia prezentacji dotyczącej działalności systemu gospodarowania odpadami w regionie Centralnym Warmii i Mazur oraz zwiedzenia Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Olsztynie, do którego trafiają odpady z 37 gmin.
czytaj dalej

WŁĄCZENIE SYREN ALARMOWYCH W DNIU 1 WRZEŚNIA

Dla upamiętnienia 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej 1 września br. o godz. 12.00 zostaną uruchomione syreny alarmowe.
czytaj dalej

FESTYN W WANDAJNACH

Dnia  24 sierpnia 2019 roku w Wandajnach odbył się festyn Rodzinny. Organizatorem festynu byli: Sołtys Sołectwa Suśnik oraz Rada Sołecka.
czytaj dalej

KOLEJARZE Z KORSZ PIELGRZYMOWALI DO STOCZKA

W ostatnią niedzielę sierpnia (25.08.2019r.) w Sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym (Warmińskim) odbyły się tradycyjnie główne Uroczystości Odpustowe w których uczestniczył Poczet Sztandarowy Duszpasterstwa Kolejarzy z Korsz.
 
czytaj dalej

MIESZKANKA KRASKOWA NA PODIUM

24 sierpnia mieszkanka Kraskowa (gmina Korsze) zawodniczka klubu GIRI Kętrzyn Zofia Baranowska zadebiutowała w zawodach kettlebell sport biorąc udział w 7 Mistrzostwach Olsztyna. Podopieczna Daniela Gołębiowskiego wystartowała w konkurencji rwanie 12 kg w czasie 10 minut.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 22
Youtube Player