Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

IV OTWARTY TURNIEJ KARATE O PUCHAR BURMISTRZA KORSZ

Burmistrz Korsz oraz Zarząd Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate mają zaszczyt zaprosić na IV Otwarty Turniej Karate Shinkyokushin o Puchar Burmistrza Korsz Ryszarda Ostrowskiego, który odbędzie się 8 czerwca 2019r. w hali widowiskowo-sportowej w Korszach.

DOBRA PASSA TANCERZY Z MOK KORSZE

Zespoły taneczne uczęszczające na zajęcia do Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach ponownie przystąpiły do rywalizacji tanecznej, tym razem 2 czerwca 2019 r. na Ogólnopolskim Turnieju Tańca STREET DANCE w Jezioranach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Starosta Olsztyński Andrzej Abako, patronat medialny Radio Olsztyn. Od rannych godzin w Miejskim Amfiteatrze licznie gromadzili się uczestnicy i publiczność. Udział wzięło ponad 400 tancerzy z całej Polski, m.in. z Olsztyna, Szczytna, Włocławka, Jezioran, Dywit, Wilkas i oczywiście z Korsz.
czytaj dalej

INFORMACJA

Urząd Miejski w Korszach informuje, iż Nadleśnictwo Srokowo posiada certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) potwierdzający wysokie standardy prowadzonej gospodarki leśnej zgodnie z zasadą trwałości lasu. W związku z powyższym wytypowano część lasów będących w Zarządzie Nadleśnictwa Srokowo jako ekosystemy referencyjne, w których nie jest prowadzona gospodarka leśna oraz lasy o szczególnych walorach przyrodniczych, w tym lasy o szczególnym znaczeniu dla tożsamości kulturowej lokalnych społeczności. Szczegółowa lokalizacji ww. powierzchni wraz z mapą podglądową znajduje się na stronie internetowej nadleśnictwa (www.srokowo.olsztyn.lasy.gov.pl).
 
czytaj dalej

BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.
czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE

28 czerwca 2019r. (piątek) w godzinach 10:00-13.00 w Urzędzie Miejskim w Korszach dyżur będzie pełnił doradca emerytalny z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
 
czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA DNI KORSZ 2019

Tegoroczne Dni Korsz odbędą się 28 i 29 czerwca. Czerwcowy weekend zapowiada się naprawdę atrakcyjnie. Różnorodne brzmienia umilą czas nawet najbardziej wymagającym fanom, z których każdy znajdzie coś dla siebie.

WESOŁY DZIEŃ DZIECKA

Niedziela 2 czerwca br. należała do najmłodszych mieszkańców z sołectwa Glitajny. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: konkursy, zabawy zręcznościowe z nagrodami, quizy. Dzieci bardzo chętnie brały udział w przygotowanych dla nich zawodach i konkursach, za które otrzymywały nagrody i upominki.
czytaj dalej

70 LAT SZKOŁY W GARBNIE

31.05.2019r. był wyjątkowym, niezapomnianym dniem, pełnym dobrych emocji, radosnych i wzruszających spotkań, wspomnień i refleksji. Uroczystości 70-lecia istnienia Szkoły Podstawowej im. Zasłużonych dla Warmii i Mazur w Garbnie zgromadziły liczne grono oficjalnych gości, nauczycieli, byłych i obecnych pracowników, absolwentów, przyjaciół i partnerów szkoły. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji pracowników i absolwentów  w kościele parafialnym w Garbnie. We mszy uczestniczyło wielu byłych i obecnych pracowników szkoły, a także licznie zgromadzeni absolwenci i uczniowie. Końcowym akcentem tej części obchodów Jubileuszu było złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą zmarłych nauczycieli.
 
czytaj dalej

TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ W GMINIE KORSZE

30 maja br. w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olszynie została podpisana umowa na dofinansowanie prac termomodernizacyjnych pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Korsze”. W imieniu Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego umowę podpisali Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego i Miron Sycz Wicemarszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego, natomiast w imieniu Gminy Korsze, Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski oraz Skarbnik Gminy Anna Sidorowicz.
 
czytaj dalej

WSPANIAŁE I WYJĄTKOWE SPOTKANIE Z KSIĘDZEM KARDYNAŁEM STANISŁAWEM DZIWISZEM

23.05.2019r. był wyjątkowym dniem. Ksiądz Adam Malak – proboszcz Parafii Chrystusa Króla w Sątocznie, w asyście strażaków - Komendanta Gminnego OSP Korsze Sławomira Krupczaka oraz strażaka Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie st. ogn Wojciecha Krupczaka, podczas spotkania z Kardynałem Stanisławem Dziwiszem w jego krakowskim domu, otrzymał Relikwie świętego Jana Pawła II. Relikwie razem z certyfikatem autentyczności zostały przekazane do parafii w Sątocznie. Cieszymy się z tego, że zostaliśmy uhonorowani wielkim darem przekazanym nam przez Księdza Kardynała, świadka życia i świętości – Świętego Jana Pawła II. Ku naszej radości okazało się, że otrzymaliśmy relikwie I stopnia – krew świętego.  Poczuliśmy się wyróżnieni , duchowo umocnieni, ubogaceni tym wspaniałym darem. Ks. proboszcz w imieniu parafian podziękował za ten dar i zapewnił, że Relikwie znajdą w naszej parafii godne miejsce, a wprowadzenie ich do kościoła parafialnego będzie wielkim wydarzeniem dla parafian i gości.
 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 16
Youtube Player