Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

DAGA SPORT KORSZE W 1/8 FINAŁU PUCHARU POLSKI W FUTSALU!

W niedzielę 09.02.2020r. wydarzyła się rzecz nieprawdopodobna, bo dokładnie tak trzeba nazwać awans środowiskowej drużyny z Korsz do kolejnej fazy Pucharu Polski w Futsalu. Obawy przed meczem były jak najbardziej uzasadnione, bowiem Halę Widowiskowo – Sportową w Korszach odwiedził lider I Ligi grupy północnej – LSSS Lębork. Goście zwyciężali w ośmiu kolejnych ligowych spotkaniach, a w międzyczasie przebrnęli również przez 1/32 PP ogrywając Chrobry Charbrowo 5:3. Podsumowując, za korszeńską drużyną przemawiało niewiele.
czytaj dalej

WARSZTATY PLASTYCZNO- TECHNICZNE

Miejski Ośrodek Kultury w Korszach w trakcie ferii zimowych zaprosił dzieci na warsztaty plastyczno- techniczne. W pierwszym tygodniu dzieci pod okiem instruktorów wykonały piękne balonowe zwierzaki. Bogata wyobraźnia przyczyniła się do powstania pięknych kolorowych stworków.
 
czytaj dalej

II GMINNY TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH

W dobie komputerów i smartfonów, gry planszowe wracają do łask. Planszówki wzmacniają pamięć, koncentrację ale przede wszystkim gwarantują emocje i wspaniałą zabawę. W zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Korszach II Gminnym Turnieju Gier Planszowych wystartowało sześciu uczestników. Rozegrano plansze „Chińczyka” „Wyścigu” oraz zmierzono się w pamięciowej grze „Memory”, „Bystre Oczko” oraz „Dobble”. Rozgrywki były bardzo zażarte, uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i świetnie się przy tym bawili.
 
czytaj dalej

WODNE ATRAKCJE PODCZAS FERII ZIMOWYCH

Dzieci, młodzież i dorośli skorzystali z oferty wyjazdu do „Term Warmińskich” w Lidzbarku Warmińskim. Uczestnicy wycieczki przez dwie godzinny korzystali z wodnego szaleństwa na dwóch strefach: aktywnej i relaks.
Czas aktywnej zabawy i szaleństwa na zjeżdżalniach minął bardzo szybko.
 
Tekst i fot.: MOK Korsze
czytaj dalej

WYJAZD NA LODOWISKO MIEJSKIE W KĘTRZYNIE

Mała ilość śniegu i mrozu nie sprzyja tegorocznym sportom zimowym. Na szczęście w trakcie ferii zimowych w ofercie Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach nie zabrakło propozycji wspólnego wyjazdu na łyżwy. Wszyscy doskonale sobie radzili pod względem techniki i umiejętności. Nie obyło się jednak bez upadków i czasem przydała się koleżeńska pomoc. Aktywna i dobra zabawa uatrakcyjniła zimowy wypoczynek.
Tekst i foto.: MOK Korsze

 
czytaj dalej

WSPÓLNE SEANSE FILMOWE

Poranki filmowo- bajkowe w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach cieszyły się dużym powodzeniem. Najmłodsi w trakcie ferii zimowych w poniedziałki, środy i piątki spotykali się na wspólne seanse.
czytaj dalej

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W MOK KORSZE

Miejski Ośrodek Kultury w Korszach z okazji „Dnia Babci i Dziadka” zaprosił do wspólnej zabawy dziadków wraz z wnuczętami. Była to doskonała okazja na międzypokoleniowe spotkanie wypełnione tańcem, śpiewem i sportowymi konkurencjami. Na pamiątkę uczestnicy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia na specjalnie przygotowanej ściance.
 
czytaj dalej

NABÓR WNIOSKÓW O PRZYZNANIE POMOCY 1-2/2020 NA WDRAŻANIE OPERACJI PRZEZ PODMIOTY INNE NIŻ LGD BARCJA W RAMACH LSR 2014-2020 REALIZOWANEJ W RAMACH PODDZIAŁANIA 19.2.

Lokalna Grupa Działania „Barcja” ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy na wdrażanie operacji przez Podmioty inne niż LGD w ramach LSR 2014 – 2020 realizowanej w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
czytaj dalej

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE

Wraz z nastaniem 2020 roku LUX MED kontynuuje akcję bezpłatnych badań mammograficznych dla Pań w wieku 50-69 lat. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ i nie wymagają skierowania lekarskiego. W tym roku uprawnienia do skorzystania z bezpłatnej mammografii nabywają Panie z rocznika 1970. Zapraszamy je gorąco do rejestracji na badania i zachęcamy do ich regularnego przeprowadzania. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów  kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.
czytaj dalej

KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO W MOK KORSZE

W piątkowy wieczór pierwszego tygodnia ferii zimowych Miejski Ośrodek Kultury w Korszach zaprosił dzieci z rodzinami na karnawałową dyskotekę. W trakcie imprezy nie zabrakło tańców animacyjnych oraz tanecznych konkursów. Świetna zabawa i muzyka wprawiła wszystkich w istnie karnawałowy nastrój.
 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 35
Facebook Page Plugin
Youtube Player