Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

DNI KORSZ 2019

Tradycyjnie w naszej miejscowości odbyło się święto miasta, czyli Dni Korsz, których organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Korszach. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Korsz, Ryszard Ostrowski. Na publicznym miejscu spotkań wspólnie świętowali mieszkańcy Korsz i okolic.
Pierwszy dzień obchodów rozpoczął Spółdzielczy Piknik Rodzinny w Korszach, podczas którego świętowano jubileusz 60-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie. Darmowe dmuchane zjeżdżalnie, darmowe kiełbaski z grilla oraz zabawa z grupą animacyjną „Taka Impreza” przyniosła moc uśmiechu mieszkańcom, spółdzielcom jak również pracownikom spółdzielni. W piątek na scenie zaprezentowali się artyści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach, którzy tego dnia razem z instruktorami: Agnieszką Karusewicz i Agatą Gołaszewską zakończyli rok artystyczny. Na scenie wystąpili soliści: Kornelia Piwiszkis, Victoria Bondar, Gabriela Maczan, Emilia Szewczuk, Katarzyna Nadolska, Magdalena Trapik, Sandra Tomczak, Aleksandra Tabaka, Natalia Szymecka. W popisach tanecznych zaprezentowały się grupy: Mini Jump, Junior Jump, Ekspresja. Tego dnia ostatni raz podziwialiśmy zespół taneczny Forever Young, po 6 latach ciężkich treningów nadszedł czas ich rozstania. Na zaproszenie organizatorów dla mieszkańców Korsz zagrał zespół Legato Cover Band. Gwiazdą wieczoru był zespół Skaner, twórcy hitu „Pociąg do gwiazd”, „Lato w Kołobrzegu”, „Nadzieja”. Do późnych godzin nocnych dyskotekę pod gołym niebem prowadził Dj Danny-D.
Drugi dzień świętowania upłynął w rytmach starych hitów. W muzyczny nastrój wprowadził wszystkich zespół Korszenianki (MOK Korsze). Zaraz po nich na scenie zagrał i zaśpiewał Andrzej Rybiński. Wszyscy z uśmiechem zasłuchani byli w jego twórczość i wspólnie nucili: „Nie liczę godzin i lat”, „Pogoda dla bogaczy” „Za każdą cenę”. Tłumy pod sceną zgromadził zespół Happy End, jeden z najpopularniejszych zespołów z przełomu lat 70 i 80. Przy ich przebojach świetnie bawiła się starsza i młodsza publiczność wspólnie śpiewając „Jak się masz kochanie”. Również tego dnia był z nami Dj, który porwał do tanecznego szaleństwa bawiących się mieszkańców, Dziękujemy darczyńcom, którzy wsparli organizację dni naszego miasta: MTI Furninowa Polska sp. z o.o., Maspex Korsze, Agro- Fundusz Mazury Sp. z o.o. oraz firmie EDP Renewables.
 
Tekst i fot.: MOK Korsze

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

49Galeria zdjęć: DNI KORSZ 2019

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Youtube Player

Kontakt - stopka

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Telefon 897541828
Faks 897540011
E-mail ugim_korsze@korsze.pl
 
Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego
poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od godz. 7.30 do 15.30

Statystyki odwiedzin

  • Dziś: 0
  • Tydzień: 535
  • Miesiąc: 2852
  • Wszystkie: 4999

Znajdź nas

  • Logo: Facebook
  • Logo: Youtube