Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

ZŁOTE GODY

6 lipca 2019 roku w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach odbyła się gala podczas której Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski wręczył 16 parom medale i dyplomy z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego.
 
Gratulacje z tej okazji parom składali również kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ewa Wronisz oraz zastępca kierownika USC Elżbieta Pieckowska-Sidz. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego tradycyjnie powitała dostojnych Jubilatów słowami: „Wspólnie spędzone pół wieku to dowód wzajemnej miłości, zrozumienia i stworzenia trwałej budowli, której na imię rodzina. Miłość, tolerancja, szacunek i wzajemne porozumienie jest podstawą trwałości każdego związku małżeńskiego. 50-lecie trwałego i przykładnego pożycia małżeńskiego to symbol wierności i dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku dwojga bliskich i kochających się osób”. Uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski. Podczas uroczystości gospodarz miasta skierował gratulacje i życzenia szanownym Jubilatom: „Nie sztuką jest pokochać, sztuką jest wytrwać. Nie sztuką się pobrać-sztuką się dobrać i zgrać. Życzę Wam Drodzy Państwo długich i pogodnych lat życia w najlepszym zdrowiu i zadowoleniu oraz zrealizowania wszystkich zamierzeń i planów”.
Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Na zakończenie uroczystości  zaśpiewał  zespół muzyczny  „Anibabki ” z  Łankiejm oraz Ola Dmowska.
 
Medalami za długoletnie Pożycie Małżeńskie zostali odznaczeni Państwo:
 1. Helena, Waldemar Budzewicz
 2. Stefania, Tadeusz Dziembowscy
 3. Czesława, Rudolf Fortuna
 4. Maria, Janusz Gołaszewscy
 5. Regina, Klaus Grabscy
 6. Łucja, Jan Krupiczojć
 7. Cecylia, Jan Kulesza
 8. Henryka, Hieronim Mierzejewscy
 9. Walentyna, Werner Nieszczerzy
 10. Teresa, Zdzisław Odachowscy
 11. Weronika, Jan Pasternak
 12. Halina, Kazimierz Rutkowscy
 13. Marianna, Wiesław Rynkiewicz
 14. Irena, Andrzej Szymańscy
 15. Zofia, Henryk Weller
 16. Elżbieta, Zygmunt Zawada
Po części oficjalnej, przy tradycyjnej lampce szampana, w sympatycznej atmosferze małżonkowie podzielili się wspomnieniami i refleksjami ze wspólnie przeżytych lat. Wszystkim Szanownym Jubilatom życzymy trwania w tej pięknej miłości i wyrażamy głęboki szacunek za pokonanie trudów jakie życie przynosi każdej rodzinie.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

54Galeria zdjęć: ZŁOTE GODY

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Youtube Player

Kontakt - stopka

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Telefon 897541828
Faks 897540011
E-mail ugim_korsze@korsze.pl
 
Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego
poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od godz. 7.30 do 15.30

Statystyki odwiedzin

 • Dziś: 0
 • Tydzień: 535
 • Miesiąc: 2852
 • Wszystkie: 4999

Znajdź nas

 • Logo: Facebook
 • Logo: Youtube