Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

BIBLIOTHECA BONA 2018

Od 2009 roku Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie przyznawała tytuł Bibliotheca Bona bibliotekom publicznym z regionu Warmii i Mazur w trzech kategoriach: bibliotek miejskich, miejsko-gminnych i wiejskich. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach po raz pierwszy tytuł Bibliotheca Bona otrzymała już w 2008 roku i był to tytuł przyznany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie za szczególne osiągnięcia biblioteki oraz wysokie wskaźniki czytelnictwa. W 2019 roku zmieniono formułę wydarzenia - tytuł został przyznany w głosowaniu internetowym.
Wydarzenie składało się z dwóch etapów: powiatowego, w trakcie którego wybierane były najbardziej cenione biblioteki w poszczególnych powiatach oraz wojewódzkiego, podczas którego wyłoniona została Bibliotheca Bona ciesząca się największym uznaniem w województwie. Wyróżnione zostały także: biblioteka powiatowa pełniąca funkcje powiatowe, która nominowała nagrodzoną placówkę oraz biblioteka, która oddała najwięcej głosów w głosowaniu internetowym.

Tytuł Bibliotheca Bona 2018 otrzymała Gminna Biblioteka Publiczna w Kiwitach. Drugie miejsce zajęła Gminna Biblioteka Publiczna w Łukcie. Wyróżnienie dla biblioteki pełniącej zadania powiatowe oraz najaktywniejszej placówki w głosowaniu internetowym: Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Kromera w Lidzbarku Warmińskim. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Z powiatu kętrzyńskiego do tytułu Bibliotheca Bona, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kętrzynie zgłosiła Bibliotekę w Korszach, która po internetowym głosowaniu znalazła się w pierwszej trójce najlepszych bibliotek w województwie warmińsko-mazurskim i zajęła III miejsce. Koleżankom i kolegom bibliotekarzom, którzy na naszą placówkę głosowali serdecznie dziękujemy.

Źródło: http://www.wbp.olsztyn.pl/wystawy/2019/190523_1.html

MGBP Korsze

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Facebook Page Plugin
Youtube Player

Kontakt - stopka

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Telefon 897541828
Faks 897540011
E-mail ugim_korsze@korsze.pl
 
Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego
poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od godz. 7.30 do 15.30

Statystyki odwiedzin

  • Dziś: 3
  • Tydzień: 377
  • Miesiąc: 1924
  • Wszystkie: 4108

Znajdź nas

  • Logo: Facebook
  • Logo: Youtube