Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE

8 listopada 2019r. (piątek) w godzinach 10:00-13:00 w Urzędzie Miejskim w Korszach dyżur będzie pełnił doradca emerytalny z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Doradca emerytalny wyjaśni zasady przyznawania emerytury. Wytłumaczy, od czego zależy jej wysokość. Przekaże informacje, które mogą być pomocne w wyborze najlepszego momentu przejścia na emeryturę i przede wszystkim wyliczy w kalkulatorze emerytalnym wysokość prognozowanej emerytury, w zależności od wskazanego przez klienta momentu zakończenia aktywności zawodowej. Doradca przekaże też zainteresowanemu symulację, o ile wzrośnie jego świadczenie, gdyby przeszedł na emeryturę za rok czy później.
 
Na spotkanie należy zabrać dokument tożsamości.
czytaj dalej

ODWOŁANY DYŻUR DORADCY ZUS

Urząd Miejski w Korszach informuje:
zaplanowany na dzień 25 października 2019 r.
DYŻUR DORADCY ZUS ZOSTAŁ ODWOŁANY
Termin dyżuru został przełożony i odbędzie się
8 listopada 2019 r.
Za powstałe utrudnienie serdecznie przepraszamy.

SPOTKANIE W RAMACH KAMPANII "CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA"

 
W środę 23 października 2019r. na parkingu przed Urzędem Miejskim w Korszach w godzinach 9:00- 12:00 młodzież klas pożarniczych Zespołu Szkół im. M. Rataja w Reszlu, nauczyciel edukacji pożarniczej kpt. Sławomir Siwek z Komendy Powiatowej PSP w Kętrzynie przy wsparciu druhów  OSP Korsze i OSP Reszel w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjno-informacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” będą uświadamiać społeczność z Gminy Korsze o zagrożeniach związanych z zatruciem tlenkiem węgla. Druhowie wyjaśnią skąd bierze się czad (tlenek węgla) i dlaczego jest tak niebezpieczny.
 
czytaj dalej

60 ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA W KORSZACH

18 października 2019 r. Parafia podwyższeni Krzyża Świętego w Korszach świętowała jubileusz 60-tej rocznicy poświęcenia kościoła, czyli parafialnej świątyni, w której „gromadzi się wspólnota chrześcijańska, aby słuchać słowa Bożego, zanosić modlitwy błagalne, wielbić Boga, a przede wszystkim sprawować sakramenty i gdzie przechowuje się Najświętszy Sakrament Eucharystii” (Dekret Świętej Kongregacji Sakramentów i Kultu Bożego z 29 maja 1977 r.).
 
czytaj dalej

AUTORKA „STULECIA WINNYCH” W KORSZACH

Saga „Stulecie Winnych” została wydana w 2015 r. i skradła serca tysięcy czytelników. To jedna z najpopularniejszych powieści naszych czasów, która w bardzo krótkim czasie doczekała się ekranizacji. Film o losach rodziny Winnych z Brwinowa mogliśmy oglądać na ekranach Telewizji Polskiej już wiosną 2019 r.
czytaj dalej

OGŁOSZENIE BURMISTRZA KORSZ

Działając na podstawie uchwały Nr LX/360/2010 Rady Miejskiej w Korszach z dnia10 listopada 2010r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 rokuo działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, działającymi na terenie Gminy Korsze projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji (Dz. Urz. Woj. Warmińsko-Mazurskiego z 2010 r., Nr 193, poz. 2471), ogłaszam konsultacje nad projektem uchwały w sprawie rocznego programu współpracy gminy Korsze z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie w 2020 roku.
 
czytaj dalej

ROZBUDOWA FARMY WIATROWEJ W KORSZACH

Na terenie Gminy Korsze powstaje kolejna inwestycja „zielona” Korsze III, powstać ma 15 sztuk turbin wiatrowych o łącznej mocy 37,5MW. Inwestorem tej inwestycji jak i poprzednich Korsze I i Korsze II jest EDP Renewables.
 
czytaj dalej

VI POSIEDZENIE GMINNEJ RADY SENIORÓW

Serdecznie zapraszamy na VI posiedzenie Gminnej Rady Seniorów, które odbędzie się 22 października 2019 r. (wtorek) o godz. 12:00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Korszach.
 
czytaj dalej

DZIEŃ NAUCZYCIELA W GMINIE KORSZE

15 października 2019 r. w Urzędzie Miejskim w Korszach Burmistrz Korsz wręczył nagrody wyróżnionym nauczycielom i dyrektorom szkół z terenu Gminy Korsze. Nagrody Burmistrza Korsz dla nauczycieli przyznawane są każdego roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
 
czytaj dalej

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - ŻYCZENIA

Szanowni Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli, Nauczyciele, Pedagodzy, Pracownicy Administracji i Obsługi
 
 
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności.
Dziękujemy za trud i poświęcenie, wykazywane każdego dnia w odpowiedzialnej i niełatwej,
ale jakże pięknej pracy pedagogicznej.
Życzymy, aby praca, którą Państwo wykonujecie, była otaczana szacunkiem,
uznaniem i życzliwością Państwa wychowanków i ich rodzin.
Wszystkim nauczycielom oraz pracownikom oświaty życzymy zdrowia,
zadowolenia i satysfakcji zawodowej,
pomyślności w życiu osobistym oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym.
 
 
 
                                                      Przewodniczący Rady Miejskiej w Korszach                                                                                                                                  Burmistrz Korsz
                                                                Andrzej Wankiewicz                                                                                                                                                                 Ryszard Ostrowski                                                              
1 2 3 4 5 6 ... 27
Youtube Player