Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

ZIOŁOWY DZBANEK I ŚLIMAKI-ATRAKCJE O WARTOŚCI EDUKACYJNEJ Z WARMII I MAZUR

Koło Gospodyń Wiejskich w Babieńcu zorganizowało wyjazd na warsztaty do zagrody edukacyjnej Ziołowy Dzbanek w Sąpach oraz do farmy ślimaków Snails Garden w Krasinie.
czytaj dalej

TRWA PRZYJMOWANIE WNIOSKÓW O ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO

W sierpniu w Urzędzie Miejskim w Korszach przyjmowane są wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego, wykorzystywanego do produkcji rolnej.
 
czytaj dalej

DYŻURY URZĘDNIKA WYBORCZEGO

Informujemy, że urzędnik wyborczy w Gminie Korsze p. Katarzyna Humieńczuk pełnić będzie w Urzędzie Miejskim w Korszach dyżury, w szczególności w celu udzielania wyborcom wyjaśnień dotyczących zasad powoływania obwodowych komisji wyborczych oraz przyjmowania zgłoszeń kandydatów na członków tych komisji.
 
terminy dyżurów:
26.08.2019r. (poniedziałek) godz. 14.00-16.00
02.09.2019r. (poniedziałek) godz. 14.00-16.00
09.09.2019r. (poniedziałek) godz. 14.00-16.00
 
miejsce dyżurów:
Urząd Miejski w Korszach, ul. A. Mickiewicza 13
pokój 118, I piętro
czytaj dalej

WYCIECZKA DO WIOSKI GARNCARSKIEJ

18 sierpnia 2019r. KGW Anibabki z Łankiejm zorganizowało wycieczkę do Wioski Garncarskiej pod Nidzicą. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzenia i poznania historii utworzenia wioski.
czytaj dalej

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ "I MEMORIAŁ IM. STEFANA CHODANIA" W ŁANKIEJMACH

W sobotę 17.08.2019 w Łankiejmach odbył się turniej piłki nożnej " I Memoriał im.Stefana Chodania" niedawno zmarłego działacza sportowego i społecznego. Celem turnieju było uczczenie pamięci po zmarłym działaczu oraz promowanie piłki nożnej w regionie. Turniej odbył się na osiedlowym boisku w Łankiejmach.
 
czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI GMINNE

Zapraszamy na Dożynki Gminne, które odbędą się 15 września 2019 roku na  Publicznym Miejscu  Spotkań w Korszach.
 
 
 
 
 
czytaj dalej

SENIORZY Z „BRATKA” PODRÓŻOWALI EŁCKĄ WĄSKOTORÓWKĄ I ODWIEDZILI ZOO

Seniorzy z Klubu Seniora „Bratek” działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach wzięli udział w wycieczce do Ełku i Mazurskiego ZOO SAFARI. Ełcka Kolej Wąskotorowa to pierwszy cel wycieczki seniorów, która odbyła się 13 sierpnia. Wczesnym porankiem udaliśmy się do oddalonego o ponad dwie godziny jazdy autobusem Ełku. Po przyjeździe na dworzec Ełk Wąsk zameldowaliśmy się w pociągu kolejki wąskotorowej do Sypitki.
 
czytaj dalej

XII SESJA RADY MIEJSKIEJ W KORSZACH

Serdecznie zapraszamy na XII Sesję Rady Miejskiej w Korszach,  która odbędzie się 21 sierpnia 2019 r. (środa) o godz. 13.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Korszach.
czytaj dalej

DNI RODZINY W PROŚNIE

Festyn Rodzinny to doskonała okazja do świętowania Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca oraz do integracji wszystkich mieszkańców. 10 Sierpnia odbył się Dzień Rodziny w Sołectwie Prosna. Pomimo kapryśnej pogody naszym milusińskim dobrego humoru i beztroskiej zabawy nie brakowało.
 
czytaj dalej

WIZYTA MŁODZIEŻY W BIBLIOTECE W POZEZDRZU

25 lipca młodzież uczestnicząca w projekcie „Warmia i Mazury jakich nie znacie” odbyła wizytę studyjną w Gminnej Bibliotece w Pozezdrzu.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 22
Youtube Player