Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

WYBORY ŁAWNIKÓW NA KADENCJĘ 2020-2023

WYBORY ŁAWNIKÓW
na kadencję 2020-2023
 
Zgodnie z informacją Prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie z dnia 21 maja 2019 r. liczba ławników, która powinna być wybrana przez Radę Miejską w Korszach na kadencję 2020 - 2023 wynosi:
 
    do Sądu Rejonowego w Kętrzynie - 4
  - w tym do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy - 2 osoby
 
PROCEDURA WYBORU ŁAWNIKÓW
 
Procedurę wyboru ławników reguluje dział IV, rozdział 7 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. - Prawo o ustroju sądów powszechnych (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 52 z późn. zm.).
 
czytaj dalej

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa po raz drugi organizuje ogólnopolski konkurs fotograficzny. Celem Konkursu „Polska smakuje" jest promowanie produktów rolnych i żywnościowych, w tym szczególnie ekologicznych, tradycyjnych i regionalnych. Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich osób pełnoletnich. Prace konkursowe mogą przedstawiać regionalnych producentów żywności, lokalne bazary i targowiska, pola uprawne czy produkty przetworzone i nieprzetworzone, na różnych etapach ich produkcji. Oddziały Terenowe KOWR w ramach zgłoszeń przesłanych na terenie ich  województw wyłonią półfinalistów oceniając estetykę fotografii oraz nawiązanie do regionu w którym została wykonana praca. Laureatów konkursu wybierze jury w Centrali KOWR.
czytaj dalej

TERENOWY PUNKT PASZPORTOWY

Terenowy Punkt Paszportowy w Kętrzynie ma rozpocząć pracę już w najbliższy poniedziałek 3 czerwca. Sprawy paszportowe będzie można załatwić w budynku Starostwa Powiatowego w Kętrzynie. W nowej placówce  można złożyć wniosek o paszport i odebrać wyrobiony dokument, zgłosić utratę paszportu. Punkt będzie czynny w poniedziałki od 9:00 do 17:00, a od wtorku do piątku od 7:40 do 15:00.
czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE

Firma Promag serdecznie zaprasza  mieszkańców Gminy Korsze na spotkanie dotyczące dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej oraz instalacje solarne do podgrzewania wody użytkowej.
 
Spotkanie odbędzie się 18 czerwca 2019 roku o godz. 17:00 w hali widowiskowo-sportowej w Korszach.
 

DZIŚ DZIEŃ DZIAŁACZA KULTURY

Z okazji Dnia Działacza Kultury
składam najlepsze życzenia Wszystkim twórcom i animatorom życia kulturalnego w Gminie Korsze.
Dziękuję za trud i pracę na rzecz rozwoju kultury lokalnej oraz wkład
w krzewienie tradycji wśród dzieci, młodzieży i tych trochę starszych.
Życzę wielu sukcesów, satysfakcji płynącej z wykonywanej pracy oraz powodzenia
w urzeczywistnianiu wszelkich przyszłych planów.
 
 
                                                                               Burmistrz Korsz
                                                                              Ryszard Ostrowski

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Jak co roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach brała udział w Tygodniu Bibliotek, który przypada w dniach 8-15 maja. Tydzień Bibliotek to program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększania prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Motywem przewodnim tego wydarzenia było hasło #BIBLIOTEKA.
czytaj dalej

IV OTWARTY TURNIEJ KARATE O PUCHAR BURMISTRZA KORSZ

Burmistrz Korsz oraz Zarząd Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate mają zaszczyt zaprosić na IV Otwarty Turniej Karate Shinkyokushin o Puchar Burmistrza Korsz Ryszarda Ostrowskiego, który odbędzie się 8 czerwca 2019r. w hali widowiskowo-sportowej w Korszach.

KONTYNUACJA IX SESJI RADY MIEJSKIEJ W KORSZACH

Uprzejmie informujemy, że IX Sesja Rady Miejskiej w Korszach zwołana na dzień 24 maja 2019 r. będzie kontynuowana w dniu 29 maja 2019 r. o godz. 15.00 (środa) w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Korszach.
czytaj dalej

PODRÓŻ Z HISTORIĄ

27 kwietnia 2019 r. młodzież uczestnicząca w programie „Warmia i Mazury jakich nie znacie” realizowanego w ramach projektu „Równać Szanse 2018” przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Korszach zorganizowała pierwszy wyjazd edukacyjny śladem zabytków i nietypowych miejsc Warmii i Mazur. Chcąc poznać swój region młodzież zdecydowała, że pierwszy wyjazd odbędzie się po powiecie kętrzyńskim i bartoszyckim. Do zwiedzenia wybrali Diabelski Kamień oraz Kościół w Bisztynku, Wieżę kościelną oraz Zamek w Reszlu, Pałac w Łężanach, Zamek w Bezławkach, Kapliczną Górę w Wopławkach, Dworek Ewy Braun oraz Wilczy Szaniec w Gierłoży. Specjalnie na ten wyjazd uczestnicy przygotowali terenowe questy, dzięki którym dotarcie do tajemnic, legend i ciekawostek historycznych stało się atrakcyjniejsze. Młodzież na nowo odkrywała najbliższą okolicę, którą znają od dzieciństwa, nie mogąc wyjść ze zdumnienia jak wiele kryje skarbów.
czytaj dalej

IX SESJA RADY MIEJSKIEJ W KORSZACH

Serdecznie zapraszamy na IX Sesję Rady Miejskiej w Korszach, która odbędzie się 24 maja 2019 r. (piątek) o godz. 13.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Korszach.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 16
Youtube Player