Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

O BEZPIECZEŃSTWIE W SIECI

W piątek, 8 marca, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach odbyła się kolejna lekcja biblioteczna na temat bezpieczeństwa w Internecie, w której tym razem uczestniczyły dzieci z grupy VI Przedszkola Miejskiego w Korszach.
czytaj dalej

WARSZTATY POPPINGU W MOK KORSZE

Dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia taneczne do Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach po raz pierwszy doświadczyła nowego stylu tanecznego jakim jest popping.
czytaj dalej

INFORMACJA O KOSZTACH FUNKCJONOWANIA SYSTEMU GOSPODAROWANIA ODPADAMI KOMUNALNYMI W GMINIE KORSZE

ZAWIADOMIENIE O ZMIANIE WYSOKOŚCI STAWKI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI OD 01.04.2019 r.

Burmistrz Korsz na podstawie art. 6m ust. 2a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2018 r. poz. 1454 z późn. zm.) zawiadamia, że Rada Miejska w Korszach Uchwałą nr VII/46/2019 z dnia 28 lutego 2019 r. w sprawie określenia metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalania wysokości stawki opłaty (Dziennik Urzędowy Województwa Warmińsko - Mazurskiego z dnia 1 marca 2019 r poz. 1155) uchwaliła nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 
 
czytaj dalej

„GRAMY DLA LAURY”

16 marca w hali widowiskowo-sportowej w Korszach odbył się Charytatywny Turniej pod hasłem „GRAMY DLA LAURY”. Dla Laury zagrali mali piłkarze z Korsz, Mrągowa, Bartoszyc, Olsztyna i Kętrzyna. W czasie gdy na parkiecie trwały rozgrywki można było posilić się smacznym ciastem i napić się ciepłej kawy. Loteria fantowa zorganizowana przez „Klub Seniora Pod Dębem” także przyciągnęła, zwłaszcza tych najmniejszych mieszkańców. Już od rana losy sprzedawały się błyskawicznie. Podczas turnieju odbyły się także licytacje. Do wylicytowania było mnóstwo ciekawych rzeczy: vouchery, które przekazali liczni przedsiębiorcy i właściciele firm oraz gadżety sportowe od znanych sportowców. Mieszkańcy chętnie licytowali, a dzięki nim zwiększała się kwota pieniędzy na leczenie Laury.
czytaj dalej

PODPISANIE UMOWY NA PRZEBUDOWĘ ULICY MLECZNEJ W KORSZACH

W środę 13 marca br. Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Anny Sidorowicz podpisał z Marszałkiem Województwa Gustawem Markiem Brzezinem, Wicemarszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Sylwią Jaskulską umowę na przebudowę drogi gminnej ulicy Mlecznej w Korszach Nr 123503N. Gmina Korsze otrzymała dofinansowanie na operacje typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach podziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.Całkowity koszt całkowity inwestycji wynosi: 552 481,70 zł, kwota przyznanego dofinansowania: 351 543,00 zł.

MOBILNY PUNKT INFORMACYJNY FE

 
 Uprzejmie zawiadamiamy, że w dniu 18.04.2019 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Korszach odbędzie się dyżur konsultanta Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.
Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem informacji na temat wsparcia unijnego zapraszamy
w godzinach 11:30–14:00.
 
Adres siedziby:
Urząd Miejski w Korszach
11-430 Korsze
ul. Mickiewicza13
 
 
Dodatkowe informacje można uzyskać w Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Olsztynie przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego
telefon: 89 512 54 85
 
 
Serdecznie zapraszamy
 
 
 

DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN W KORSZACH

Dzień Kobiet i Mężczyzn w Korszach obchodzony jest wyjątkowo. Jak co roku Miejski Ośrodek Kultury w Korszach zaprosił wszystkie Panie i Panów na wieczór pełen atrakcji. Dyrektor MOK Tomasz Lenkowski w imieniu swoim i pracowników ośrodka złożył wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia. Organizatorzy nie zapomnieli o Mężczyznach, którym również z okazji zbliżającego się święta życzono zdrowia, wytrwałości oraz wrażliwości na płeć „piękną” w codziennym życiu.Program tego wieczoru był bardzo bogaty. Na scenie w minirecitalu zaprezentowała się utalentowana uczestniczka zajęć wokalnych naszego ośrodka Aleksandra Tabaka. Gwiazdą wieczoru był zespół KORZUH, który zagrał znane i lubiane przeboje polskie i zagraniczne.Dzięki naszym lokalnym przedsiębiorcom odbyło się losowanie nagród między innymi takich jak: bony rabatowe na usługi kosmetyczne, kosmetyki znanych marek oraz nagrody rzeczowe.
 
czytaj dalej

TURNIEJ O PUCHAR BARTÓW

09.03.2019r. w hali sportowej w Barcianach odbył się samorządowy turniej sportowo-rekreacyjny o Puchar Bartów. W turnieju udział wzięły drużyny reprezentujące: Gminę Barciany, Gminę Korsze, Miasto Kętrzyn oraz Starostwo Powiatowe w Ketrzynie. Emocji sportowych nie brakowało, rywalizacje były bardzo zacięte. Żaden z zawodników nie odpuszczał i dawał z siebie wszystko.
czytaj dalej

KGW NA KAZIUKACH WILNIUKACH W WILNIE

Koło Gospodyń Wiejskich „Baby z Babieńca” zorganizowało wyjazd do Wilna w dniach 3-4 marca 2019r. W wyjeździe wzięło udział 46 osób, w tym: KGW z Mołtajn, KGW z Garbna oraz osoby z Kraskowa, Kętrzyna, Studzieńca i Zyndak.
Główną atrakcją wyjazdu, oprócz zwiedzania Wilna był odbywający się tam festiwal kultury wileńskiej - Kaziuki Wilniuki. Uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć występy zespołów ludowych, spróbować lokalnych potraw, grzanego piwa oraz kupić wielkanocną palmę. Jarmark rozciągał się praktycznie przez całe miasto, a stragany zachęcały przeróżnym asortymentem.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 11
Youtube Player