Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

WYPEŁNIJ ANKIETĘ I WYBIERZ NAZWĘ ULICY

Burmistrz Korsz zaprasza wszystkich mieszkańców, do wypełnienia ankiety i nadania nazwy ulicy przy której ma siedzibę nowo wybudowany Komisariat Policji w Korszach.
 
Zbieranie opinii mieszkańców odbywać się będzie  w okresie od dnia 8 sierpnia 2019 r. do 13 sierpnia 2019 r.
czytaj dalej

LIPCOWY PIKNIK W KORSZACH

W ostatnią sobotę lipca na Publicznym Miejscu Spotkań w Korszach odbyła się „Lipcówka z Grochówką”, czyli Piknik Organizacji Pozarządowych Gminy Korsze. Zabawa rozpoczęła się od konkursów dla dzieci, które przygotowała Agata Gołaszewska. Każdy uczestnik zabawy nagrodzony został upominkiem. Tradycyjnie w pikniku uczestniczył Ryszard Ostrowski burmistrz Korsz, który życzył uczestnikom dobrej zabawy.
czytaj dalej

PRZEGLĄD PIOSENKI BIESIADNEJ W GARBNIE

Muzyka biesiadna królowała w sobotę w Garbnie, a wszystko za sprawą Przeglądu Piosenki BiesiadnejCel imprezy to popularyzacja amatorskiej twórczości muzycznej, integracja środowiska, podnoszenie kultury muzycznej, konfrontacja osiągnięć i wymiana doświadczeń.
czytaj dalej

UROCZYSTE OTWARCIE NOWEGO KOMISARIATU POLICJI W KORSZACH

W piątek, 2️ sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie nowego Komisariatu Policji w Korszach. Nowy budynek ma powierzchnię użytkową 305m2 i w pełni zabezpieczy on potrzeby Komisariatu Policji w Korszach pod względem technicznym, właściwej obsługi interesantów – udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz poprawy warunków pracy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. To nowoczesny budynek wyposażony m.in. w panele fotowoltaiczne, pompę ciepła, stację szybkiego ładowania samochodów elektrycznych oraz rekuperator. Środki na realizację tego przedsięwzięcia pochodziły z Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020.
czytaj dalej

OGŁOSZENIE BURMISTRZA KORSZ

W związku z rozpoczęciem procedury uchwalania budżetu Gminy Korsze na 2020 rok
 
Burmistrz Korsz informuje mieszkańców Gminy Korsze,
że przyjmuje wnioski (oferty) do projektu budżetu
Gminy Korsze na 2020 rok.
czytaj dalej

KONKURS EKO-SOŁECTWO

Do końca września 2019r. potrwa tegoroczna akcja ekologiczna „Eko-Sołectwo”, którego organizatorem jest Redakcja Pulsu Regionu Magazynu Samorządów Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Sponsorami nagród jest Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego i firma Remondis.
czytaj dalej

WŁĄCZENIE SYREN ALARMOWYCH W DNIU 1 SIERPNIA

Burmistrz Korsz przypomina i informuje, że zgodnie z Zarządzeniem nr 26/2013 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 11 lutego 2013 r. w sprawie przeprowadzania treningów Wojewódzkiego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania w dniu 1 sierpnia 2019 r. o godz. 17:00 przeprowadzony zostanie trening Wojewódzkiego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania, polegający na włączeniu syren alarmowych na terenie województwa (gminy).
Wybór daty i godziny treningu wpisuje się w obchody upamiętniające 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
 
czytaj dalej

PROGRAM "MÓJ PRĄD"

Ministerstwo Energii we współpracy z Ministerstwem Środowiska przygotowało program dofinansowania instalacji fotowoltaicznych w Polsce „Mój Prąd”. Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii z mikroźródeł fotowoltaicznych, a jego budżet to 1 mld złotych. Dofinansowanie obejmuje do 50% kosztów instalacji i wynosi nie więcej niż 5000 zł. Wsparciem mogą zostać objęte instalacje o 2-10 kW mocy zainstalowanej.
czytaj dalej

DZIECI BAWIŁY Z SIĘ Z WIATREM

Miejski Ośrodek Kultury w Korszach wraz z firmą EDP Renevables zaprosił mieszkańców do wspólnego świętowania „Dnia Wiatru”. Przy tej okazji spotkaliśmy się wspólnie na placu przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach.
 
czytaj dalej

MOK ZORGANIZOWAŁ WYCIECZKĘ DO DZIKIEGO ZOO

Jedną z wakacyjnych atrakcji Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach był wyjazd do ZOO SAFARI przy Ośrodku Mazurskim w Okrągłe.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 22
Youtube Player