Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

INFORMACJA

W związku z wyborami do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej
zarządzonymi na 13 października 2019 r.
Obwodowe Komisje Wyborcze na terenie Gminy Korsze rozpoczynają pracę w lokalach wyborczych
w dniu 13 października 2019r. o godzinie 600.
 
czytaj dalej

WARSZTATY „ ZACHĘCANIE DZIECI DO ROZWOJU, WSPOMAGANIE TWÓRCZEJ AKTYWNOŚCI DZIECKA”

10 października  rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Łankiejmach brali czynny udział w warsztatach, prowadzonych w ramach projektu „Kompetentne przedszkolaki w gminie Korsze”. Warsztaty odbyły się pod hasłem „Zachęcanie dzieci do rozwoju, wspomaganie twórczej aktywności dziecka”, które poprowadziły: p. Katarzyna Mielniczuk, p. Marta Samsel i p. Ewa Cewkowicz.
 
czytaj dalej

„KSIĄŻKA, KTÓRĄ PISAŁO ŻYCIE” - SPOTKANIE AUTORSKIE Z TERESĄ BARSZCZ-WARD

„Książka, którą pisało życie”, tak o swojej pierwszej wydanej książce pt. „Tereska nie płacz” mówi sama autorka, która we wtorkowe popołudnie gościła w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach na wieczorze autorskim promującym to niezwykłe dzieło.
czytaj dalej

UMOWA NA OŚWIETLENIE TYPU LED PODPISANA

7 października 2019 r. w Urzędzie Miejskim w Korszach Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski wraz ze Skarbnikiem Gminy Panią Anną Sidorowicz podpisali umowę z firmą PPHU Master Spark Usługi Elektryczne i Budowlane Sławomir Kaczmarczyk z Sępopola na realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą ,,Dostawa wraz z montażem energooszczędnych źródeł światła oświetlenia ulicznego typu LED na terenie Gminy Korsze”. Wartość ofertowa podpisanego kontraktu wynosi 700 808,95 zł brutto. Ważnym aspektem tej inwestycji jest fakt, że będzie ona spłacana z wygenerowanych oszczędności z tytułu niższego zużycia energii elektrycznej.
 
 
W ramach realizacji zadania wymienionych zostanie na terenie całej gminy 1046 opraw wraz ze źródłem światła typu LED, przez co zostanie znacznie poprawiona efektywność energetyczna oświetlenia ulicznego.
 
Zgodnie z umową termin realizacji został określony na 120 dni od momentu podpisania umowy, lecz Wykonawca deklaruje zakończenie prac przed Świętami Bożego Narodzenia.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2Galeria zdjęć: UMOWA NA OŚWIETLENIE TYPU LED PODPISANA

KOMUNIKAT PREZESA KRAJOWEJ IZBY KOMINIARZY

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy
do właścicieli i zarządców budynków
w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2019/2020
 
 
 
 
czytaj dalej

II PRZETARG NA SPRZEDAŻ RÓWNIARKI DROGOWEJ NORD-VERK 130MS Z ROKU 1986

BURMISTRZ KORSZ
OGŁASZA II PRZETARG OFERTOWY NA SPRZEDAŻ
RÓWNIARKI DROGOWEJ
stanowiącej mienie Gminy Korsze
czytaj dalej

ZK KAMIŃSK NAJLEPSZY W TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ!

Ostatni weekend września w Hali Widowiskowo-Sportowej w Korszach stał pod znakiem siatkówki. Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów, z których zwycięsko wyszła drużyna ZK Kamińsk.
czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE

25 października 2019r. (piątek) w godzinach 10:00-13:00 w Urzędzie Miejskim w Korszach dyżur będzie pełnił doradca emerytalny z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
czytaj dalej

AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA W BABIEŃCU

Przez dwie soboty września KGW „Baby z Babieńca" wspólnie z sołtys Babieńca sprzątało i upiększało swoją miejscowość-Babieniec. Wszyscy zebrani mieli pełne ręce roboty. Panie pieliły, przycinały rośliny, młodzież wycinała sekatorami krzaki na poboczach dróg. Najmłodsi grabili i zamiatali.
czytaj dalej

Z GOŚCINĄ W WARNIKAJMACH

25 września uczniowie klas I–III  Szkoły Podstawowej w Łankiejmach wyjechali do Warnikajm, gdzie obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Główną organizatorką tego święta była jedna z mam pani Magda Śnitkowska, zarządczyni gospodarstwem pana Józefa Wiśniewskiego wraz z dwójką innych mam, Agnieszką Seferyn i Agnieszka Wierbiłowicz.
 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 27
Youtube Player