Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

NIEZWYKLE AKTYWNA PRZYGODA

Niezwykłą przygodę przeżyli uczestnicy wycieczki do Parku Rozrywki Aktywnej „Bartbo”, którą zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Korszach. Uczestnikami wycieczki były dzieci, młodzież oraz rodzice.
czytaj dalej

KONKURSY DOŻYNKOWE

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach dożynkowych na: "Najpiękniejszy wieniec dożynkowy", "Najładniejsze stoisko" oraz do rywalizacji w „Konkursie sołectw” podczas Gminnego Święta Plonów jednocześnie informujemy, iż ze względów organizacyjnych uległ zmianie termin Dożynek Gminnych. Gminne Święto Plonów odbędzie się 15 września na Publicznym Miejscu Spotkań w Korszach.
czytaj dalej

GRADUATON-PROJEKT REALIZOWANY ZE ŚRODKÓW PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Celem głównym Projektu jest zwiększenie zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnością posiadających wykształcenie wyższe i/lub będących na ostatnim roku studiów, poprzez zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery oraz wprowadzenie ich na rynek pracy.
czytaj dalej

ZBIÓRKA ODZIEŻY UŻYWANEJ ZE ZNAKIEM PCK

Warmińsko - Mazurski Oddział Okręgowy PCK przypomina co należy wrzucać a czego nie do pojemników do zbiórki odzieży używanej ze znakiem PCK.
 
czytaj dalej

ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĘTA POLICJI

Z okazji Święta Policji składam wszystkim Policjantom i Pracownikom Policji najszczersze życzenia.
Życzę Państwu samych sukcesów w służbie, dobrego zdrowia, optymizmu
oraz szczęścia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym jak i zawodowym.
Niech  trudna i odpowiedzialna służba będzie  źródłem satysfakcji,
a Waszym działaniom towarzyszy ludzka przychylność.
 
Burmistrz Korsz
Ryszard Ostrowski
                                                                                           
czytaj dalej

KGW "ANIBABKI" Z ŁANKIEJM NA PODIUM

19 lipca w Sątopach-Samulewo odbył się „I Ogólnopolskim Przegląd Kapel i Zespołów Weselnych Samulewo 2019” podczas którego „Anibabki” z Łankiejm zajęły III miejsce i otrzymały nagrodę pieniężną w wysokości 400 zł.
czytaj dalej

ZDOBĄDŹ STYPENDIUM NA I ROK STUDIÓW!

Zapraszamy ambitnych i zdolnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne. W roku akademickim 2019/2020 czekają na Was stypendia na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.  Rekrutacja do programu przebiega on-line, wnioski można składać do 14 sierpnia, do godz. 16.00.
czytaj dalej

OBWIESZCZENIE O WYBORZE CZŁONKÓW RADY POWIATOWEJ WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ IZBY ROLNICZEJ W POWIECIE KĘTRZYŃSKIM

OBWIESZCZENIE
Komisji Okręgowej Nr 53 w Korszach
z dnia 8 lipca 2019 r.
Na podstawie § 14 ust 3 Uchwały nr 1/2019 Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 25.02.2019 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu przeprowadzenia wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych
Komisja Okręgowa Nr 53 podaje w porządku alfabetycznym, listę kandydatów wybranych na członków Rady Powiatowej Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w powiecie kętrzyńskim w osobach:
WOŁOWIEC MIROSŁAW oraz ZBICIAK PAWEŁ BARTŁOMIEJ.
 
 
                                                                                                Przewodniczący Komisji Okręgowej Nr 53
                                                                                                        (-) Eugeniusz Kowaluk
czytaj dalej

WAKACYJNE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ

Kolejne spotkania z teatrem zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Korszach przy wsparciu firmy EDP Renevables za nami. Dzieci i młodzież miały okazję spotkać się z aktorami z krakowskiego teatru KRAK- ART.  Bliski kontakt ze sztuką oraz możliwość wystąpienia z aktorami na jednej scenie jak zawsze wywołała dużo radości u najmłodszych a także ich opiekunów.
 
Tekst i fot.: MOK Korsze
czytaj dalej

KUKIEŁKOWE WARSZTATY

W Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach w ramach wakacyjnych spotkań z dziećmi i młodzieżą odbyły się warsztaty plastyczno- techniczne. Warsztaty pod hasłem „Kukiełki” poprowadziły instruktorki naszego ośrodka. Dzieci, przy pomocy instruktorek wykonały kukiełki. Z rąk dzieci powstały kolorowe postacie, które zabrały ze sobą do domu. Już 23 lipca spotkamy się na kolejnych warsztatach, których tematem będzie piankolina.
 
Tekst i fot.: MOK Korsze
 
czytaj dalej
1 ... 3 4 5 6 7 ... 22
Youtube Player