Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

KOLEJNA INWESTYCJA W GMINIE KORSZE

Ruszyła budowa drogi gminnej ulicy imienia Ks. Budyna w Korszach. Wykonawcą robót jest zakład usługowy EKO-WOD Michał Czarnecki z Kętrzyna – firma została wybrana w trybie przetargu nieograniczonego. W ramach prac zostanie wykonana kanalizacja deszczowa oraz nawierzchnia wraz z oświetleniem. Zadanie dofinansowane jest w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wartość zadania: 485 850, 00 zł brutto.
 
 
czytaj dalej

JAK ZWERYFIKOWAĆ TOŻSAMOŚĆ RACHMISTRZA?

Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczęli wywiady bezpośrednie w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. W  prosty sposób można sprawdzić tożsamość rachmistrza spisowego.
czytaj dalej

1 LIPCA RUSZA LOTERIA NARODOWEGO PROGRAMU SZCZEPIEŃ

Każda pełnoletnia i w pełni zaszczepiona osoba ma szanse wygrać atrakcyjne nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień. Pieniądze, samochody i hulajnogi czekają na zwycięzców. Zaszczep się przeciw COVID-19 – to szansa na powrót do normalności oraz okazja na wygraną! Loteria wystartuje 1 lipca i będzie realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek skarbu państwa.
 
czytaj dalej

CO WARTO WIEDZIEĆ O IDENTYFIKATORZE RACHMISTRZA

 
 Od 23.06 br. rachmistrzowie spisowi  odwiedzają respondentów, którzy do tej pory nie spisali się przez Internet, na infolinii lub w trakcie wywiadu telefonicznego. Rachmistrza, który odwiedza respondenta w celu przeprowadzenia wywiadu spisowego można poprosić o wylegitymowanie się oficjalnym identyfikatorem. Każdy rachmistrz powinien mieć go przy sobie i okazać na prośbę respondentowi.
czytaj dalej

CENTRALNA EWIDENCJA EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW

Już 1 lipca rozpocznie się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Deklarację można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu, żeby to zrobić musisz posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny.
czytaj dalej

INFORMACJA O PROGRAMIE DOBRY START

Od 1 lipca 2021 r. zgodnie z wprowadzonymi zmianami do programu "Dobry start" zmienią się zasady naboru wniosków o przyznanie świadczenia dobry start. Począwszy od najbliższego roku szkolnego 2021/2022, świadczenie dobry start będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych - w miejsce gminnych i powiatowych organów właściwych - zapewniając w pełni zautomatyzowany proces obsługi programu "Dobry start".
czytaj dalej

BADANIA ANKIETOWE NSP 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa do 30 września 2021 r. Przypominamy, że w tym czasie GUS prowadzi w dalszym ciągu zaplanowane #BadaniaAnkietowe. O tym które badania ankietowe GUS przeprowadza od maja do września br. przeczytasz tu: https://bit.ly/3xGfSMf W przypadku badań ankietowych kontakt z respondentami odbywa się wyłącznie telefonicznie. Jeżeli masz wątpliwości, czy zadzwonił do Ciebie ankieter statystyczny, możesz zweryfikować jego tożsamość tu: https://sa.stat.gov.pl/formularz/.
czytaj dalej

PODPISANIE UMOWY NA TERMOMODERNIZACJĘ BUDYNKU BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W KORSZACH

 
25 czerwca 2021 roku w Urzędzie Miejskim w Korszach Zastępca Burmistrza Korsz Wiesław Prusik wraz ze Skarbnikiem Gminy Anną Sidorowicz podpisali umowę na wykonanie zadania pn. „Termomodernizacja budynku biblioteki publicznej w Korszach”. Inwestycja współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Warmia i Mazury 2014-2020 Oś priorytetowa Efektywność energetyczna dla Działania 4.3 Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków dla Poddziałania 4.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach publicznych.
 
czytaj dalej

KURS OPERATORÓW KOMBAJNÓW ZBOŻOWYCH

Krajowe Stowarzyszenie Centrów Kształcenia Praktycznego organizuje kurs operatora kombajnów zbożowych oraz kurs operatora kombajnów zielonkowych i pras wysokiego stopnia zgniotu dla mieszkańców Gminy Korsze. Proponowany termin rozpoczęcia  kursu 12 lipca 2021 r. (poniedziałek) godz.10:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach ul. Wolności 5A.
czytaj dalej

SUKCES LAURY Z PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO W KORSZACH - W 51 MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

Piętnaścioro dzieci z Przedszkola Miejskiego w Korszach wzięło udział w konkursie plastycznym o tematyce dowolnej realizowanym na terenie Japonii(koordynatorem w Polsce jest firma Pentel Co., Ltd).  Celem konkursu było budowanie pełnego zrozumienia pomiędzy  dziećmi z całego  świata, pogłębienie komunikacji w sposób wykraczający poza ograniczenia rasowe, językowe oraz kulturowe. Nadesłano ponad jedenaście tysięcy prac z całego świata, a wśród laureatów jest Laura  z grupy III "Biedronki". Tytuł jej pracy to „House at night".
 
Serdecznie gratulujemy!.
czytaj dalej
1 ... 3 4 5 6 7 ... 76
Facebook Page Plugin
Youtube Player