Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

I MAZURSKIE GRZYBOBRANIE Z MOK KORSZE

W sobotę, 21 września na terenie Nadleśnictwa Szczytno odbyło się I Mazurskie Grzybobranie. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Miejski Ośrodek Kultury w Korszach przy wsparciu firmy EDP Renevables.
czytaj dalej

DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE W OLSZTYNKU

22 września 2019 r. odbyły się Wojewódzkie Dożynki w Muzeum Budownictwa Ludowego Parku Etnograficznego w Olsztynku, na których Gminę Korsze reprezentował wieniec z sołectwa Łankiejmy, zwycięzca Gminnego Konkursu Wieńca Dożynkowego w 2019 roku.    
czytaj dalej

Z WIZYTĄ NA DOŻYNKACH W SOLECZNIKACH

W dniach 21-22 września 2019 r. na zaproszenie Mera Rejonu Solecznickiego delegacja Gminy Korsze na czele z Burmistrzem Korsz Ryszardem Ostrowskim wzięła udział w uroczystym otwarciu Centrum Rozrywki i Biznesu w Ejszyszkach oraz w Dożynkach w Solecznikach (Litwa). Mer rejonu solecznickiego Zdzisław Palewicz pogratulował mieszkańcom Ejszyszek wspaniałego przedsięwzięcia i życzył, aby Centrum Rozrywki i Biznesu było miejscem upowszechniania kultury i tradycji, rozwijania indywidualnych talentów, jak też aktywności przedsiębiorczej lokalnej społeczności. Jubileuszowy koncert z okazji 30-lecia zespołu pieśni i tańca „Ejszyszczanie” stał się pierwszym występem w nowo otwartym Centrum Biznesu i Rozrywki w Ejszyszkach. Grupa prezentuje polski folklor ludowy w artystycznym opracowaniu, zachowując jego oryginalność i autentyczność.
czytaj dalej

VI POSIEDZENIE GMINNEJ RADY SENIORÓW

Serdecznie zapraszamy na VI posiedzenie Gminnej Rady Seniorów, które odbędzie się 25 września 2019 r. (środa) o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Korszach.
 
czytaj dalej

DNI RODZINY NA SPORTOWO W KORSZACH

W ostatni czwartek w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach odbyła się impreza pt. „Pożegnanie Lata” w ramach obchodów Dni Rodziny na sportowo.
 
czytaj dalej

XIII SESJA RADY MIEJSKIEJ W KORSZACH

Serdecznie zapraszamy na XIII Sesję Rady Miejskiej w Korszach,  która odbędzie się 27 września 2019 r. (piątek) o godz. 14:00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Korszach.
 
czytaj dalej

WAKACJE W BIBLIOTECE

Wakacje z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Korszach dobiegły końca. Zajęcia dla dzieci trwały od 1 lipca do 30 sierpnia 2019 r. Jak co roku, propozycja spędzenia czasu wolnego na zabawie i rozrywce w bibliotece cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
czytaj dalej

TAJEMNICZA NOC W BIBLIOTECE

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach zorganizowała dla młodych czytelników Tajemniczą Noc w Bibliotece. Wydarzenie miało miejsce w piątek 23 sierpnia od godz. 19:00 do godz. 8:00 rano. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego ogniska oraz spisania kontraktu, aby każdy znał zasady, a przez to czuł się dobrze i bezpiecznie. Następnie odbyły się zabawy integracyjne. Dzieci czuły się świetnie i były w znakomitych humorach, więc szybko zaangażowały się w kolejny punktu spotkania, czyli wspólne zabawy i konkursy sprawnościowe.
czytaj dalej

ŚWIĘTOWANIE ZAKOŃCZENIA PROJEKTU „WARMIA I MAZURY JAKICH NIE ZNACIE”

W bieżącym roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach otrzymała dotację w wysokości 8400 zł na realizację projektu „Warmia i Mazury jakich nie znacie” w ramach programu „Równać Szanse 2018 - Regionalny Konkurs Grantowy”. Wkład własny do projektu to 2000 zł. Projekt miał służyć wyrównywaniu szans młodzieży z terenów wiejskich i małych miast na dobry start w dorosłe życie, poprzez podnoszenie kompetencji i rozwój umiejętności społecznych.
czytaj dalej

DZIEŃ KROPKI

Już po raz drugi w Szkole Podstawowej w Łankiejmach Kropka pokazała swą moc. Było twórczo i radośnie. Wejście do klas zapewniało odczytywanie kodów QR z ciekawymi sentencjami. Uczniowie klas I-III obejrzeli film „The Dot” i „Co powstaje z kropki”, po czym stworzyli kropkowe ilustracje.
czytaj dalej
1 ... 3 4 5 6 7 ... 27
Youtube Player