Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

KORONAWIRUS-NOWE TERMINY I ZMIANY

Rząd zdecydował o dalszym ograniczeniu działalności uczelni, szkół, żłobków i przedszkoli do 24 maja. Matury rozpoczną się 8 czerwca egzaminem z j. polskiego i będą trwać do końca czerwca.
czytaj dalej

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO W KORSZACH

W związku z pandemią  koronawirusa brakuje maseczek ochronnych. Z pomocą przyszły panie z Przedszkola Miejskiego w Korszach, które szyją je dla lokalnych instytucji i sklepów oraz mieszkańców Gminy Korsze. Prace nad maseczkami ochronnymi idą pełną parą. Wyprodukowano ich już kilkaset. Każdy pomaga jak umie i wkłada w to swoje serce. Pracują oczywiście z zachowaniem środków ostrożności.
 
Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski dziękuje za bezinteresowną pomoc i zaangażowanie w działania na rzecz całej społeczności.
 
czytaj dalej

WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE W RAMACH TELEFONICZNEJ INFORMACJI PACJENTA

Izolacja społeczna spowodowana rozprzestrzeniającym się koronawirusem może wywoływać stres i lęk, z jakimi dotychczas nie musieliśmy się mierzyć. Z myślą o wszystkich tych, którzy mają trudności z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości, Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił całodobowe, telefoniczne konsultacje psychologów. Żeby skorzystać z ich pomocy, wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer Telefonicznej Informacji Pacjenta: 800 190 590.
czytaj dalej

DARMOWE MASECZKI DLA MIESZKAŃCÓW GMINY KORSZE

W związku z wprowadzeniem przez Ministra Zdrowia obostrzeń dotyczących stanu epidemii na terenie Polski, Burmistrz Korsz podjął decyzję o zakupie maseczek ochronnych, które zgodnie z zaleceniami WHO zmniejszają ryzyko zachorowania na COVID-19 i dystrybucji ich wśród mieszkańców gminy Korsze. Maseczki zostaną zakupione z środków budżety Gminy Korsze oraz dzięki wsparciu firmy EDP RENEWABLES.

 
czytaj dalej

PODSTAWOWE ZASADY W WALCE Z KORONAWIRUSEM

Prezentujemy 10 zasad, które pomogą się uchronić przed koronawirusem. Jak zachowywać się poza domem, jak wspierać seniorów? O tym i o wielu innych w inforgrafice przygotowanej przez KPRM.
czytaj dalej

PRZEBUDOWA DROGI - ULICY MLECZNEJ W KORSZACH

 
17 kwietnia 2020 roku w Urzędzie Miejskim w Korszach Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski wraz ze Skarbnikiem Gminy Panią Anną Sidorowicz podpisali umowę z firmą Zakład Usługowo-Handlowy "Eko-Wod" Czarnecki Michał z Kętrzyna na realizację zadania pn. "Przebudowa drogi gminnej ulicy Mlecznej w Korszach Nr 123503N".
czytaj dalej

ŻYCZENIA WIELKANOCNE DLA WIERNYCH OBRZĄDKU WSCHODNIEGO

PROJEKT "ZDALNA SZKOŁA"

Gmina Korsze w związku z aktualną sytuacją spowodowaną epidemią koronowirusa, złożyła wniosek o przyznanie grantu do Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach projektu, „Zdalna Szkoła” na zakup 17 laptopów wraz z niezbędnym oprogramowaniem do kształcenia zdalnego w celu prowadzenia zajęć edukacyjnych i realizacji podstawy programowej w szkołach na terenie Gminy Korsze.
 
czytaj dalej

ARIMR: SĄ DODATKOWE PIENIĄDZE NA KREDYTY PREFERENCYJNE

Rolnicy, którzy chcą ubiegać się o pomoc w formie preferencyjnych kredytów z dofinansowaniem ARiMR, mogą składać wnioski w bankach współpracujących z Agencją. Pomoc ARiMR polega na płaceniu za kredytobiorcę części oprocentowania kredytu udzielanego przez bank. W efekcie rolnik ma tańszy kredyt niż w przypadku, gdyby korzystał z kredytu komercyjnego. 3 kwietnia 2020 r. Agencja udostępniła współpracującym bankom na 2020 r. dodatkowe limity akcji kredytowej oraz środki na dopłaty do oprocentowania kredytów. Jeżeli wyczerpie się pula środków, zostanie zwiększona w miarę zapotrzebowania.
czytaj dalej

KONKURS "EKO-SOŁECTWO"

Redakcja Pulsu Regionu Magazynu Samorządów Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie organizuje po raz 10 konkurs zbiórki elektrośmieci. Zachęcamy sołtysów do wzięcia udziału w konkursie.
czytaj dalej
1 ... 3 4 5 6 7 ... 44
Facebook Page Plugin
Youtube Player