Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

ZABYTKOWA LOKOMOTYWA ZAWITAŁA DO KORSZ

15 lipca do Korsz zajechał specjalny historyczny skład pasażerki ciągnięty przez zabytkowy parowóz. Ciężka, ogromna, dysząca i sapiąca – taka właśnie była lokomotywa, którą podziwiali miłośnicy kolei, i ci starsi i ci młodsi. Lokomotywa Pt 47-65 na co dzień stacjonuje w wolsztyńskiej parowozowni. Jest to jedyny w Polsce sprawny parowóz tego typu. Dokładnie można było się przyjrzeć jak wygląda model parowozu produkowany na początku lat 50-tych. Przejazd zorganizowany został przez Turystykę Kolejową Turkol.
czytaj dalej

INFORMACJA

Uprzejmie informujemy, że Okręgowa Stacja Chemiczno – Rolnicza w Olsztynie przywspółpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie zgodnie z wytycznymi Krajowej Stacji Chemiczno – Rolniczej w Warszawie i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie realizuje prace związane z programem „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące programu znajdują się na stronie KSChR w Warszawie http://www.schr.gov.pl oraz na stronie WFOŚiGW http://www.wfosigw.olsztyn.pl.

KGW Z GMINY KORSZE NA SPŁYWIE KAJAKOWYM

Stowarzyszenie KGW „Baby z Babieńca”, KGW „Anibaki” z Łankiejm oraz KGW z Garbna  wspólnie uczestniczyło w spływie kajakowym po Jeziorze Gielądzkim, który został zorganizowany przez Stanicę Wodną PTTK.
czytaj dalej

KONKURS „NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO-SMAKI REGIONÓW”

Zgłoszenia do XIX konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów” na najlepszy regionalny produkt żywnościowy oraz na najlepszą potrawę regionalną przyjmowane są do 25 lipca 2019 roku.
czytaj dalej

ANKIETA DLA PRZEDSTAWICIELI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przystąpił do opracowania programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2020.
czytaj dalej

ARTYSTYCZNE ODWIEDZINY W GMINIE KORSZE

Miejski Ośrodek Kultury w Korszach lipiec rozpoczął od artystycznych odwiedzin siedmiu miejscowości w Gminie Korsze.
 
czytaj dalej

BIBLIOTHECA BONA 2018

Od 2009 roku Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie przyznawała tytuł Bibliotheca Bona bibliotekom publicznym z regionu Warmii i Mazur w trzech kategoriach: bibliotek miejskich, miejsko-gminnych i wiejskich. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach po raz pierwszy tytuł Bibliotheca Bona otrzymała już w 2008 roku i był to tytuł przyznany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie za szczególne osiągnięcia biblioteki oraz wysokie wskaźniki czytelnictwa. W 2019 roku zmieniono formułę wydarzenia - tytuł został przyznany w głosowaniu internetowym.
czytaj dalej

APEL DO ROLNIKÓW

Poniżej apel do rolników prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandry Hadzik.
czytaj dalej

ZŁOTE GODY

6 lipca 2019 roku w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach odbyła się gala podczas której Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski wręczył 16 parom medale i dyplomy z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego.
 
czytaj dalej

INFORMACJA

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Kętrzynie informuje:
Doradca-Stażysta
Sylwia Zubek tel. 665 960 749
przyjmuje w każdy wtorek
 w godz. 7:30 – 15:30
w Urzędzie Miejskim w Korszach
pokój Nr 209 (II piętro)
1 ... 4 5 6 7 8 ... 22
Youtube Player