Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NA SPRZEDAŻ RÓWNIARKI DROGOWEJ NORD-VERK 130MS Z ROKU 1986

BURMISTRZ KORSZ
OGŁASZA PRZETARG OFERTOWY NA SPRZEDAŻ
RÓWNIARKI DROGOWEJ
stanowiącej mienie Gminy Korsze
czytaj dalej

GMINA KORSZE NA DOŻYNKACH POWIATOWYCH

Przedstawiciele Gminy Korsze uczestniczyli w dożynkach powiatowych, które w tym roku odbyły się 14 września w Srokowie. Wyjątkowa uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną w intencji rolników.
czytaj dalej

NARODOWE CZYTANIE 2019

7 września 2019 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach już po raz ósmy przystąpiła do Narodowego Czytania pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, które jest ogólnopolską akcją prowadzoną od 2012 roku.
czytaj dalej

DOŻYNKI GMINNE

W niedzielę 15 września w Korszach odbyły się Dożynki Gminne. Rolnicy z Gminy Korsze wraz z przedstawicielami władz gminy, na czele z Burmistrzem Korsz Ryszardem Ostrowskim rozpoczęli dziękczynienie za tegoroczne plony w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach. Z tej okazji została odprawiona uroczysta msza św. dożynkowa, której przewodniczył ks. Proboszcz Remigiusz Zaniecki. Do świątyni, w podzięce za plony, zostały przyniesione pięknie uwite wieńce i kosze przygotowane przez mieszkańców gminy, a także chleby upieczone z tegorocznego ziarna. Po mszy św. wszyscy uczestnicy w korowodzie dożynkowym udali się na Publiczne Miejsce Spotkań w Korszach, gdzie rozpoczęła się część oficjalna i artystyczna.
 
czytaj dalej

PROGRAM "MÓJ PRĄD"

Ministerstwo Energii we współpracy z Ministerstwem Środowiska przygotowało program dofinansowania instalacji fotowoltaicznych w Polsce „Mój Prąd”. Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii z mikroźródeł fotowoltaicznych, a jego budżet to 1 mld złotych. Dofinansowanie obejmuje do 50% kosztów instalacji i wynosi nie więcej niż 5000 zł. Wsparciem mogą zostać objęte instalacje o 2-10 kW mocy zainstalowanej.
czytaj dalej

POŻEGNANIE WAKACJI Z MOK KORSZE

Miejski Ośrodek Kultury w Korszach zaprosił dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego zakończenia wakacji.Dzieci chętnie korzystały z przygotowanych konkursów i zabaw. Powodzeniem cieszył się m.in. kącik malowania twarzy i balonowych figurek zaś wielkie bańki mydlane wprawiły w zachwyt wszystkich uczestników spotkania. Dużą niespodzianką była piniata po brzegi wypełniona cukierkami.
 
czytaj dalej

DOŻYNKI SOŁECKIE W ŁANKIEJMACH

Dożynki to okazja do podziękowań dla tych, dzięki którym na naszych stołach nie brakuje chleba. Święto plonów związane jest z zakończeniem żniw i prac w polu. To tradycja kultywowana od lat, której celem jest podziękowanie za zebrane plony. Świętowanie w sołectwie Łankiejmy odbyło się w minioną sobotę, 7 września. Uroczystości dożynkowe zostały zorganizowane dla mieszkańców wsi przez KGW Anibabki z Łankiejm, sołtysa Leona Gałeckiego oraz radę sołecką.
 
czytaj dalej

PRZYJDŹ NA SPOTKANIE

W imieniu Ełckiego Stowarzyszenia Aktywnych STOPA oraz Starostwa Powiatowego w Makowie Mazowieckim, serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe, w tym OSP, domy kultury oraz biblioteki na spotkanie informacyjno-szkoleniowe poświęcone Regionalnemu Konkursowi Grantowemu „Równać Szanse”, które odbędzie się 11 września (środa) o godz. 16:00 w Centrum Aktywności Społecznej w Węgorzewie, ul. Plac Wolności 1b.
 
czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE

20 września 2019r. (piątek) w godzinach 10:00-13.00 w Urzędzie Miejskim w Korszach dyżur będzie pełnił doradca emerytalny z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
czytaj dalej

WYJAZD NA XXVI JESIENNE TARGI ROLNICZE "WSZYSTKO DLA ROLNICTWA"

ODR w Kętrzynie organizuje wyjazd na XXVI Jesienne Targi Rolnicze "Wszystko dla rolnictwa", które odbędą się 8 września w Olsztynie. Wyjazd z Korsz o godzinie 7:40, zapraszamy do rezerwacji miejsc pod numerem telefonu 665 910 634.
 
Czesława Orłowska-Staniszewska
 
czytaj dalej
1 ... 4 5 6 7 8 ... 27
Youtube Player