Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

ŻYCZENIA WIELKANOCNE OD BURMISTRZA KORSZ

Życzenia świąteczne mieszkańcom miasta i gminy Korsze składa burmistrz Ryszard Ostrowski.
 
 
 
czytaj dalej

PROJEKT "ZDALNA SZKOŁA"

Gmina Korsze w związku z aktualną sytuacją spowodowaną epidemią koronowirusa, złożyła wniosek o przyznanie grantu do Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach projektu, „Zdalna Szkoła” na zakup 17 laptopów wraz z niezbędnym oprogramowaniem do kształcenia zdalnego w celu prowadzenia zajęć edukacyjnych i realizacji podstawy programowej w szkołach na terenie Gminy Korsze.
czytaj dalej

OGŁOSZENIE BURMISTRZA KORSZ

Z uwagi na ogłoszenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 i kolejnym przedłużeniem obostrzeń z tym związanych, ograniczenia w przyjmowaniu interesantów Urzędu Miejskiego w Korszach obowiązują do odwołania.
czytaj dalej

80 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ I 10 ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

W Gudnikach jak co roku pamięta się o 80 rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 10 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Stowarzyszenie KGW „Baby z Babieńca” wspólnie z Sołtysem Gudnik Eugeniuszem Kowalukiem oraz Komitetem Terenowym Prawa i Sprawiedliwości w Kętrzynie postawili tablicę upamiętniającą katastrofę smoleńską. 
czytaj dalej

PRZEDŁUŻENIE OBOSTRZEŃ

W czwartek 9 kwietnia podczas konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki i Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali o kolejnych ustaleniach dot. koronawirusa i przedłużeniu obostrzeń.
 
czytaj dalej

OGŁOSZENIE BURMISTRZA KORSZ

Burmistrz Korsz podjął decyzję o odstąpieniu od rozstrzygnięcia w całości otwartych konkursów ofert z uwagi na wprowadzony 20 marca 2020 roku stan epidemii oraz podjęcie działań mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2. W załączeniu pełna treść ogłoszeń.
czytaj dalej

BUDOWA SIECI ŚWIATŁOWODOWEJ

 
Firma NEXERA w porozumieniu z Urzędem Miejskim w Korszach rozpoczyna budowę dostępowej sieci światłowodowej o wysokiej przepustowości (min. 100Mb/s) w ramach rządowego
Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
czytaj dalej

KOLEJNE KROKI W WALCE Z KORONAWIRUSEM

Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.  Żeby opanować rozprzestrzenianie się wirusa w Polsce, rząd podjął kolejne kroki. Większość Polaków stosuje się do wydawanych zaleceń, jednak wciąż zdarzają się sytuacje, które narażają nas wszystkich na ryzyko zarażenia. Przykłady z innych krajów pokazują, że kluczem do ograniczenia zakażeń jest maksymalne ograniczenie kontaktów. 
czytaj dalej

OGŁOSZENIE BURMISTRZA

Z uwagi na ogłoszenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 ograniczenia w przyjmowaniu interesantów Urzędu Miejskiego w Korszach zostają przedłużone do dnia 10 kwietnia 2020 r.
czytaj dalej

RZĄD WPROWADZIŁ NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM

W ostatnich dniach zostały wprowadzone zasady bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. Polska zdecydowała się na ograniczenie imprez masowych i działalności galerii handlowych, zawieszenie zajęć w szkołach oraz zamknięcie granic. Rozwój epidemii w Polsce i w Europie powoduje kolejne decyzje o zasadach bezpieczeństwa.
czytaj dalej
1 ... 4 5 6 7 8 ... 44
Facebook Page Plugin
Youtube Player