Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

WYBORY PREZYDENCKIE 28 CZERWCA- INFORMACJA DLA WYBORCÓW

Niedzielne wybory prezydenckie 28 czerwca będą się odbywały w reżimie sanitarnym ze względu na pandemię COVID-19. O czym trzeba wiedzieć i warto pamiętać? Koniecznie trzeba zasłonić nos i usta, warto zabrać własny długopis. Lokale będą czynne w godz. 7-21.
Tradycyjne głosowanie w lokalu wyborczym nie będzie się bardzo różniło od wcześniejszych wyborów.  W środku będzie mogła przebywać maksymalnie 1 osoba na 4 metry kwadratowe (oprócz członków komisji). Na bieżąco będą tego pilnowały poszczególne komisje. Jeżeli wyborca przyjdzie na wybory wieczorem, do godziny 21.00, a przed lokalem będzie kolejka – będzie mógł oddać głos: wejdzie do lokalu według kolejności także po godzinie 21.00.
Członkowie komisji zostaną wyposażeni w środki ochrony osobistej, a pomiędzy stanowiskami do głosowania będzie zachowana odległość półtora metra. W ciągu dnia kilkakrotnie (minimum 6 razy) będą dezynfekowane np. klamki, uchwyty, kontakty czy urny, a pomieszczenia na bieżąco wietrzone. W lokalach będą dostępne długopisy, ale zalecamy zabranie własnych.
 
Do lokalu powinniśmy wejść w maseczkach lub w inny sposób zasłonić nos i usta. Aby pobrać kartę do głosowania musimy się wylegitymować dokumentem tożsamości ze zdjęciem - dowodem osobistym, prawem jazdy, paszportem. W celu identyfikacji trzeba będzie na moment odsłonić twarz.
 
Kiedy otrzymamy już kartę, co należy potwierdzić własnoręcznym podpisem, musimy udać się w miejsce wyznaczone do głosowania. Stawiamy znak "x" tylko i wyłącznie przy nazwisku jednego kandydata.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Facebook Page Plugin
Youtube Player

Kontakt - stopka

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Telefon 897541828
Faks 897540011
E-mail ugim_korsze@korsze.pl
 
Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego
poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od godz. 7.30 do 15.30

Statystyki odwiedzin

  • Dziś: 1
  • Tydzień: 1266
  • Miesiąc: 3286
  • Wszystkie: 5996

Znajdź nas

  • Logo: Facebook
  • Logo: Youtube