Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

DOŻYNKI GMINNE 2020 – ODWOŁANE

Od kilku tygodni obostrzenia, które zostały wprowadzone w marcu w związku z koronawirusem są stopniowo luzowane. Wciąż jednak organizatorzy imprez i wydarzeń muszą stosować się do określonych wymogów i obawiają się o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników. Z tego powodu Gmina Korsze zdecydowała się na odwołanie tegorocznych dożynek.
 
Lipiec to czas żniw, w sierpniu i wrześniu co roku odbywają się dożynki. W wielu miejscowościach Gminy Korsze w tym czasie organizowane są korowody i wieczorne biesiady. Tak było również w Korszach podczas Dożynek Gminnych, jednak w tym roku z powodu trwającej epidemii, w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców, uczestników i organizatorów, wydarzenie zostało odwołane.
 
To nie była łatwa decyzja, szczególnie że Dożynki to od wielu lat stały i nieodzowny punkt w kalendarzu gminnych wydarzeń. Jednakże biorąc pod uwagę zagrożenie, a także liczne problemy ze spełnieniem narzuconych ograniczeń sanitarnych, to jedyne rozsądne rozwiązanie.
 
W związku z powyższym już dziś życzę wszystkim pracującym przy tegorocznych zbiorach sprzyjającej pogody i obfitych plonów. Ponadto przekazuję wszystkim Rolnikom wyrazy szacunku i wdzięczności za ciężką pracę i trud, dzięki któremu na nasze stoły trafia codziennie chleb.
 
 
Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli bezpiecznie organizować imprezy skierowane dla wszystkich mieszkańców naszej gminy.
 
 
                                                                              Burmistrz Korsz
                                                                                  Ryszard Ostrowski
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Facebook Page Plugin
Youtube Player

Kontakt - stopka

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Telefon 897541828
Faks 897540011
E-mail ugim_korsze@korsze.pl
 
Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego
poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od godz. 7.30 do 15.30

Statystyki odwiedzin

  • Dziś: 2
  • Tydzień: 1186
  • Miesiąc: 3480
  • Wszystkie: 5902

Znajdź nas

  • Logo: Facebook
  • Logo: Youtube