Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

UMOWA NA TERMOMODERNIZACJĘ BUDYNKU OSP PODPISANA

10 sierpnia br. w Urzędzie Miejskim w Korszach Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Anny Sidorowicz podpisał umowę na wykonanie zadania pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Korsze - Termomodernizacja budynku OSP Korsze”. Zadanie dofinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Warmia i Mazury 2014-2020 Oś priorytetowa Efektywność energetyczna dla Działania 4.3 Kompleksowa modernizacja energertyczna budynków dla Poddziałania 4.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach publicznych.
 
 
Wykonawcą zadania, wyłonionym w wyniku postępowania przetargowego jest firma K2 GROUP Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie. Inspektorem nadzoru jest Pracownia Projektowo-Wykonawcza Alicja Baran z Węgorzewa.
 
Zadanie będzie polegało na dociepleniu ścian zewnętrznych, fundamentowych i dachu, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, wymianie instalacji centralnego ogrzewania, wymianie oświetlenia wewnętrznego na oświetlenie ledowe oraz montażu na dachu budynku instalacji PV.
 
W dniu podpisania umowy, jednocześnie został przekazany plac budowy dla wykonawcy. Wykonawca deklaruje rozpoczęcie prac w terminie około 10 dni od podpisania umowy.
 
 
Gmina Korsze realizuje projekt pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Korsze”, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Głównym celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej zlokalizowanych na terenie Gminy Korsze. Przedsięwzięcie polega na poprawie efektywności energetycznej następujących budynków: Ośrodka Zdrowia w Korszach, Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach, Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, Remizy Straży Pożarnej w Korszach,  oraz budynek Urzędu Miejskiego i budynek na Stadionie Miejskim w Korszach. W wyniku realizacji projektu zostanie zmniejszone roczne zużycie energii  w budynkach oraz nastąpi spadek emisji gazów cieplarnianych. Przewiduje się wymianę centralnego ogrzewania, montaż instalacji fotowoltaicznej, instalacji energooszczędnej oświetleniowej oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej jak i docieplenie ścian zewnętrzynych, podłóg i stropów.

Całkowita wartość projektu pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Korsze wynosi” 5 957 334,71 zł.

Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 4 765 867,77 zł.
 
 
 
 

 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: PODPISANIE UMOWY

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Facebook Page Plugin
Youtube Player

Kontakt - stopka

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Telefon 897541828
Faks 897540011
E-mail ugim_korsze@korsze.pl
 
Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego
poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od godz. 7.30 do 15.30

Statystyki odwiedzin

  • Dziś: 2
  • Tydzień: 1186
  • Miesiąc: 3480
  • Wszystkie: 5902

Znajdź nas

  • Logo: Facebook
  • Logo: Youtube