Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

ŚWIETLICA W TOŁKINACH JUŻ GOTOWA!

Zakończyły się prace budowlane i wykończeniowe nowej świetlicy wiejskiej w Tołkinach. Pomieszczenia czekają tylko na wyposażenie i aktywnych mieszkańców. Mieszkańcy sołectwa Tołkiny, nie mieli budynku użyteczności publicznej-własnej świetlicy wiejskiej. Teraz już nie będą mogli narzekać, powstał ciekawy budynek z zapleczem, sanitariatami i pomieszczeniem gospodarczym. Wykonawcą zadania pn.: „Adaptacja budynku użytkowego na świetlicę wiejską w Tołkinach' była firma Budrem Ariel Nowik” Sp. z o.o. z Kętrzyna.
 
czytaj dalej

AKCJA "SPRZĄTANIA ŚWIATA" W BABIEŃCU

Jak co roku Stowarzyszenie KGW Baby z Babieńca wspólnie z Sołtys Babieńca, przystąpiło do akcji „Sprzątania Świata”. W tym roku było jednak inaczej niż w poprzednich latach -pogoda się obraziła, zapewne przez przesunięcie terminu z września na październik.
czytaj dalej

ZASADY STREFY ŻÓŁTEJ ROZSZERZONE NA CAŁY KRAJ

COVID-19. Od soboty strefa żółta rozszerzona na cały kraj. Jakie ograniczenia zostaną wprowadzone? Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że cały kraj zostanie objęty tzw. żółtą strefą, oznaczającą wprowadzenie dodatkowych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa. Tym samym od soboty, 10 października powróci obowiązek noszenia maseczek w otwartej przestrzeni, wprowadzony zostanie niższy limit osób uczestniczących w weselach i innych uroczystościach rodzinnych, a wydarzenia kulturalne i sportowe będą mogły odbywać się przy ograniczonej publiczności.
czytaj dalej

UWAGA KIEROWCY! ZABLOKOWANA DROGA WOJEWÓDZKA NR 592 W MIEJSCOWOŚCI ŁANKIEJMY

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie informuje, że w związku z naprawą przejazdu kolejowego zamknięta została droga wojewódzka nr 592 w miejscowości Łankiejmy. Utrudnienie obowiązuje do dnia 16.10.2020r. Kierowcy proszeni są o stosowanie się do objazdów. Objazdy wyznaczono drogami wojewódzkimi DW 590 (Korsze – Reszel), DW 594 (Reszel - Bisztynek) i drogą powiatową DP 1571N (Bisztynek - Łabędnik) oraz drogą powiatową z Łankiejm w kierunku miejscowości Dzierżążnik przez miejscowość Sarkajmy  (droga nr 1989N) do miejscowości Głowbity i dalej do Korsz ( droga 1580N).
czytaj dalej

POWIAT ZREALIZOWAŁ KOLEJNE INWESTYCJE W GMINIE KORSZE

Powiat kętrzyński zrealizował inwestycje dotyczące przebudowy dróg powiatowych w gminie Korsze. Pierwsza z nich to „Przebudowa drogi powiatowej 1️567N Szczurkowo-Wodukajmy-Sępopol-Glitajny”– etap I odcinka nr III” . Inwestycja polegała na przebudowie odcinka drogi Glitajny - Karszewo. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 2 323 316,48  zł. Inwestycja została wykonana przy współfinansowaniu przez Gminę Korsze 100 000 zł.
 
czytaj dalej

PRZEKAŻ GOSPODARSTWO I WEŹ PREMIĘ Z PROW - NABÓR WNIOSKÓW

Do 29 października biura powiatowe ARiMR przyjmują wnioski o premię za przekazanie gospodarstwa. Program skierowany jest do rolników, którzy zakończą działalność rolniczą i przekazać lub sprzedać swoją ziemię oraz inwentarz innemu rolnikowi.
czytaj dalej

POMOC NA START DLA GRUP PRODUCENTÓW

Za dwa tygodnie, 19 października, ruszy w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nabór wniosków o  wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Pomoc, jaką mogą otrzymać rolnicy decydujący się na wspólne działanie, wynosi nawet 100 tys. euro rocznie.
 
Program, finansowany z PROW na lata 2014-2020, kierowany jest do nowych grup producentów rolnych uznanych od 14 grudnia 2019 r. Grupy te muszą składać się z osób fizycznych, prowadzących działalność jako mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo.
 
czytaj dalej

WEŹ UDZIAŁ W LOTERII SPISOWEJ

Ruszyła loteria Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Nagrodami są laptopy, tablety oraz dyski przenośne – w sumie aż 508! W akcji mogą wziąć wszystkie osoby, które spisały się poprzez interaktywną aplikację dostępną na stronie https://spisrolny.gov.pl/. Po dokonaniu samospisu uczestnik otrzymuje unikatowy kod – należy go zarejestrować w formularzu na stronie loterii. Losowania odbędą się 20 października, 3 listopada i 23 listopada, a ich transmisję będzie można obejrzeć na żywo na kanałach społecznościowych Głównego Urzędu Statystycznego.

KRAJOWE ĆWICZENIE RENEGADE/SAREX-20

Burmistrz Korsz informuje, że w dniach 6-9 października 2020 roku Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenia RENEGADE/SAREX-20.  Jednym z elementów ćwiczenia są zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W pierwszym dniu ćwiczenia 6 października 2020 r. w godzinach 8:00-10:00 na trasie przelotu podejrzanego statku planowane jest przeprowadzenie treningu systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu.
 
czytaj dalej

OD 1 PAŹDZIERNIKA ROZPOCZYNAJĄ PRACĘ RACHMISTRZOWIE SPISOWI

Pierwszy miesiąc Powszechnego Spisu Rolnego dobiega końca. Od 1 października, wkroczymy w kolejny etap spisu, w którym do wykonywania swoich zadań przystąpią terenowi rachmistrzowie spisowi. Zgodnie z Komunikatem Dyrektora Centralnego Biura Spisowego w sprawie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 r. w związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań, spowodowanych pandemią COVID–19, rachmistrzowie spisowi będą przeprowadzać wywiady wyłącznie telefonicznie w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji, z wykorzystaniem otrzymanych urządzeń mobilnych.
 
czytaj dalej
1 ... 5 6 7 8 9 ... 56
Facebook Page Plugin
Youtube Player