Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

KWALIFIKACJA WOJSKOWA 2020 NA TERENIE POWIATU KĘTRZYŃSKIEGO

VIII POSIEDZENIE GMINNEJ RADY SENIORÓW

Serdecznie zapraszamy na VIII posiedzenie Gminnej Rady Seniorów,  które odbędzie się 9 marca 2020 r. (poniedziałek) o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sątocznie (pokój Nr 1).


 
czytaj dalej

MARKUS STAWIGUDA NAJLEPSZY W WOJEWÓDZTWIE

1 marca 2020r. do Hali Widowiskowo – Sportowej zawitały najlepsze środowiskowe drużyny naszego województwa, a wśród nich gospodarz i zwycięzca tegorocznej edycji Korszeńskiej Ligi Halowej – Wybrzeże Klatki Schodowej. Równocześnie zmagania toczyły się na dwóch halach. Oprócz wspomnianych Korsz, najlepsze futsalowe drużyny gościły również  Barciany, gdzie rozegrano mecze grup „A” i „B” oraz spotkania ¼ finału. Zgodnie z zapowiedziami emocji nie brakowało. Ostatecznie na półfinały do Korsz przyjechały Binsoft i Markus Stawiguda. Na miejscu najlepsze okazały się być drużyny KoGo Team i TEDI-TRANS.
 
czytaj dalej

XX SESJA RADY MIEJSKIEJ W KORSZACH

Serdecznie zapraszamy na XX Sesję Rady Miejskiej w Korszach,  która odbędzie się 5 marca 2020 r. (czwartek) o godz. 14:00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Korszach.
czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE

27 marca (piątek) w godzinach 10:00-13:00 w Urzędzie Miejskim w Korszach dyżur będzie pełnił doradca emerytalny z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
 
 
 
czytaj dalej

KASA URZĘDU NIECZYNNA

Uprzejmie informujemy, że kasa Urzędu Miejskiego w Korszach w dniu 02.03.2020r. (poniedziałek) będzie nieczynna.
 
Wpłaty można dokonać w banku PKO BP Korsze bez prowizji na konto Gminy Korsze
Nr   48 1020 3541 0000 5102 0196 0996
 
 
Za utrudnienia przepraszamy.
czytaj dalej

ZAWIADOMIENIE O ZMIANIE WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI OD 01.03.2020R. ORAZ NOWYM WZORZE DEKLARACJI O WYSOKOŚCI OPŁATY

Burmistrz Korsz na podstawie art. 6m ust. 2a ustawy z dnia 13 września 1996 r.o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 2010 z późn. zm.) zawiadamia, że Rada Miejska w Korszach Uchwałą nr XIX/125/2020 z dnia 29 stycznia 2020 r. w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalania wysokości stawki tej opłaty od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Korsze (Dz. Urz. Województwa Warmińsko - Mazurskiego z 2020 r., poz. 692) uchwaliła nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
czytaj dalej

INFORMACJA DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z REGIONU AZJI POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ I WŁOCH

INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO
DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH
(Opracowano na podstawie danych ECDC oraz WHO)
Warszawa, 24.02.2020 r.
 
W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.
Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i:
1) zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to:
  • bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
  • lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
2) nie zaobserwowałeś u siebie wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni kontroluj swój stan zdrowia, czyli codziennie mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).
a) Jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpiły wyżej wymienione objawy, zakończ kontrolę.
b) Jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji zaobserwujesz wyżej wymienione objawy to:
  • bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
  • lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
3) miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół. Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.
 
Instrukcja jak poprawnie i skutecznie myć ręce znajduje się poniżej.
 
Ze względu na obecnie wysoką aktywność grypy sezonowej w krajach Półkuli Północnej należy pamiętać o zaszczepieniu się przeciw grypie sezonowej.
czytaj dalej

PLATFORMA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI WARMII I MAZUR

Zachęcamy do zapoznania się z uruchomioną przez samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego Platformą Przedsiębiorczości Warmii i Mazur. Celem powstania portalu jest zebranie w jednym miejscu najważniejszych informacji w obszarze przedsiębiorczości.
 

 
czytaj dalej

SPOTKANIE INFORMACYJNE DOTYCZĄCE INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH

 28 lutego 2020 r. o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Korszach odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące instalacji fotowoltaicznych. Eksperci omówią kwestie związane z możliwością dotacji oraz odpowiedzą na wszelkie pytania związane z instalacją.
 
Serdecznie zapraszamy
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Kętrzynie
 
1 ... 5 6 7 8 9 ... 42
Facebook Page Plugin
Youtube Player