Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

LISTA PUNKTÓW SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19 W POWIECIE KĘTRZYŃSKIM

Na portalu https://www.gov.pl/web/szczepimysie/warminsko-mazurskie została opublikowana lista punktów szczepień przeciwko COVID-19.
 
Lista punktów szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie kętrzyńskim:
 
Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19, zgodnie z Narodowym Programem Szczepień, rozpocznie się 15 stycznia 2021 r.
W kolejnych etapach szczepieni będą:
 
etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;
 
etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;
 
etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.
 
Zawiadamiamy, o możliwości skorzystania z bezpłatnej, całodobowej infolinii dla obywateli, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat szczepień przeciwko COVID-19. Uzyskanie informacji możliwie jest w języku polskim, angielskim, ukraińskim oraz rosyjskim.
 
Bezpłatny, całodobowy numer: 989. Dla dzwoniących z zagranicy i operatorów nie obsługujących numerów specjalnych: +48 22 62 62 989. Zachęcamy też do regularnych odwiedzin strony https://www.gov.pl/web/szczepimysie/kontakt, na której na bieżąco przekazywane są aktualne informacje związane ze szczepieniami.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Facebook Page Plugin
Youtube Player

Kontakt - stopka

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Telefon 897541828
Faks 897540011
E-mail ugim_korsze@korsze.pl
 
Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego
poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od godz. 7.30 do 15.30

Statystyki odwiedzin

  • Dziś: 132
  • Tydzień: 697
  • Miesiąc: 3493
  • Wszystkie: 7878

Znajdź nas

  • Logo: Facebook
  • Logo: Youtube