Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

BEZPŁATNY DOSTĘP DO LEGIMI PRZEDŁUŻONY


Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach umożliwia swoim czytelnikom dostęp do Legimi do końca grudnia 2021 r. Osoby zainteresowane czytaniem e-booków mogą zgłaszać się po kody aktywujące dostęp do tytułów wykupionych w ramach abonamentu. Zapraszamy po odbiór kodu do LEGIMI wszystkich zainteresowanych.

 
Poniżej przedstawiamy zasady dotyczące otrzymania kodu i korzystania z LEGIMI:

1. Jak założyć konto i gdzie wpisać otrzymany kod?

Należy wejść na stronę: http://www.legimi.pl/wbp_olsztyn i utworzyć konto.

Następnie na stronie pojawi się okno, do którego należy wpisać otrzymany w bibliotece kod. Od teraz można już czytać i korzystać z bazy na komputerze. Aby rozpocząć korzystanie z bazy na urządzeniu mobilnym, należy pobrać bezpłatną aplikację Legimi dostępną na iOS, Android, Windows oraz Windows Phone. Następnie należy zalogować się na swoje konto na urządzeniu mobilnym.

2. Kto może uzyskać kod dostępu do platformy Legimi?

Kody dostępu wydawane są wyłącznie osobom zapisanym do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach i jej filii w Sątocznie, Kraskowie, Łankiejmach i Garbnie, które mają uregulowane zobowiązania finansowe wobec biblioteki (czyli np. opłacili zaległe kary za przetrzymanie zbiorów).

3. Czy wypożyczanie e-booków jest bezpłatne?

Wypożyczanie e-booków jest całkowicie bezpłatne.

4. Jak uzyskać kod dostępu?

W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego (ważnego 1 miesiąc) należy udać się osobiście do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach lub wysłać e-mail pod specjalny adres: legimi@mgbpkorsze.pl, podając w treści imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej MGBP w Korszach. Po pomyślnym zweryfikowaniu konta bibliotecznego pracownik biblioteki wyśle e-mail z kodem dostępu.

Jeżeli do ostatniego dnia danego miesiąca czytelnik nie aktywuje pobranego w bibliotece kodu, kod ten wygasa, a kolejny kod będzie musiał ponownie (osobiście) pobrać w bibliotece - o konieczności aktywowania kodu w miesiącu jego pobrania pracownik biblioteki musi poinformować czytelnika.

5. Na jak długo można wypożyczać e-booki?

Wszystkie kody wydane czytelnikom przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Korszach i aktywowane przez nich na stronie http://www.legimi.pl/wbp_olsztyn są ważne jeden miesiąc, poczynając od 1 lutego 2021 r. Czytelnik chcący korzystać z Legimi w kolejnych miesiącach (do grudnia 2021 r.) musi każdego miesiąca odebrać z Biblioteki nowy kod dostępu.

6. Na jakich urządzeniach można czytać wypożyczone e-booki?

Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki e-booków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać jednocześnie na 2 urządzeniach.

7. Czy trzeba być online, by czytać e-booki?
 
Po pobraniu e-booki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Facebook Page Plugin
Youtube Player

Kontakt - stopka

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Telefon 897541828
Faks 897540011
E-mail ugim_korsze@korsze.pl
 
Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego
poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od godz. 7.30 do 15.30

Statystyki odwiedzin

  • Dziś: 42
  • Tydzień: 438
  • Miesiąc: 2111
  • Wszystkie: 4310

Znajdź nas

  • Logo: Facebook
  • Logo: Youtube