Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

GMINA Z WIDOKIEM NA POMAGANIE! SERCA NA NAKRĘTKI W GMINIE KORSZE

Worki czy kartony z nakrętkami już nie muszą zalegać w Państwa domach. Przynieście je do pojemników, idąc na spacer, do pracy czy na zakupy. Pięć czerwonych metalowych serc na plastikowe nakrętki stanęło na terenie naszej gminy. Po jednym serduszku w miejscowości Garbno, Łankiejmy i Sątoczno, dwa na terenie Miasta Korsze.

 
Mieszkańcy gminy i okolic mogą do nich wrzucać wszelkie plastikowe zakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki po napojach, kawie, mleku czy jogurtach pitnych. W koszu - sercu zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, pastach do zębów, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one na przykład tekturowe uszczelki - trzeba je usunąć przed wyrzuceniem. Podobne konstrukcje znajdują się już w wielu polskich miastach.
 
Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji o charakterze charytatywno-ekologicznym. Kształt pojemników na nakrętki wskazuje na charytatywny wymiar prowadzonych zbiórek. Nakrętki są sprzedawane, a uzyskane w ten sposób pieniądze trafiają na wyznaczony wcześniej cel. W taki sposób można pomóc osobom potrzebującym, a jednocześnie zadbać o środowisko naturalne. Warto zastanowić się, czy rzeczywiście wszystko, co na co dzień trafia do śmietnika, jest już w 100% bezużyteczne. Nakrętki zyskują drugie życie jako surowiec wtórny wysokiej jakości, oddzielony od pozostałych plastików. Odruch zdejmowania nakrętki pomoże też w nauce segregacji opakowań szklanych, kiedy przed wyrzuceniem słoików i butelek trzeba zdjąć metalowe wieczka i umieścić je w innym pojemniku niż szkło.
 
 
WAŻNE
Zebrane nakrętki będą formą wsparcia dla osób potrzebujących pomocy. Zgłoszenia osób wymagających takiego wsparcia proszę dokonywać do 15 maja,  drogą mailową na adres: promocja@korsze.pl 

 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Facebook Page Plugin
Youtube Player

Kontakt - stopka

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Telefon 897541828
Faks 897540011
E-mail ugim_korsze@korsze.pl
 
Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego
poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od godz. 7.30 do 15.30

Statystyki odwiedzin

  • Dziś: 0
  • Tydzień: 437
  • Miesiąc: 2338
  • Wszystkie: 3692

Znajdź nas

  • Logo: Facebook
  • Logo: Youtube