Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

SILNA WIEŚ

Silne rolnictwo to rozwój gospodarki i wzmocnienie pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Wejdź na stronę  https://silnawies.gov.pl/ i dowiedz się więcej.
czytaj dalej

KONKURS

XXI edycja ogólnopolskiego Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów” na najlepszy regionalny i tradycyjny produkt żywnościowy oraz na najlepsze danie i potrawę regionalną i tradycyjną.
Więcej informacji :
Dokumenty do pobrania:
czytaj dalej

INFORMACJA W SPRAWIE ZAGROŻENIA SUSZĄ ROLNICZĄ

W związku z wzrastającą suszą rolniczą, potwierdzoną wynikami monitoringu suszy rolniczej przez Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach przypominamy, że wnioski o oszacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych przez suszę (nie dotyczy szkód w środkach trwałych spowodowanych suszą) producenci rolni mogą składać wyłącznie za pomocą publicznej aplikacji. Za pomocą tej aplikacji producent rolny, korzystając z własnego Profilu Zaufanego, określa zakres i stopień strat spowodowanych przez suszę w uprawach rolnych w swoim gospodarstwie rolnym.
czytaj dalej

ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego dla producentów rolnych.Wnioski o zwrot podatku akcyzowego można składać w terminie od 1 sierpnia 2022 roku do 31 sierpnia 2022 roku.
 
czytaj dalej

INFORMACJA

Informujemy, że w dniu 28 lipca 2022 r. Burmistrz Korsz podał do publicznej wiadomości wykazy nieruchomości gruntowych przeznaczonych do sprzedaży w trybie I przetargu ustnego nieograniczonego oraz wykazy nieruchomości gruntowych przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym. W/w informacje są opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Korszach - pod adresem www.bip.korsze.pl oraz wywieszone na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego w Korszach. Bliższe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Korszach przy ul. Adama Mickiewicza 13 w pokoju nr 214 lub telefonicznie pod nr 89 754 10 95.
czytaj dalej

I SIERPNIA ZAWYJĄ SYRENY ALARMOWE

W poniedziałek - 1 sierpnia br., o godz. 17.00 na terenie Gminy Korsze zawyją syreny dla upamiętnienia wybuchu Powstania Warszawskiego. W godzinę „W” uczcijmy chwilą ciszy tych, którzy walczyli i ginęli za wolność. Wyjdźmy z domu, wysiądźmy z samochodu, na minutę oderwijmy się od pracy. Po prostu złóżmy hołd bohaterom.
czytaj dalej

DOŻYNKI POWIATOWO - GMINNE 2022

Starosta kętrzyński Michał Kochanowski zaprasza do wzięcia udziału w powiatowych konkursach na: „Najładniejsze Stoisko Wystawiennicze 2022” i „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy 2022”. Celem konkursów jest kultywowanie oraz popularyzacja najbardziej wartościowych, nadal żywych, kulturowych tradycji regionalnych , prezentacja bogactwa plonów wkomponowanych w wieniec dożynkowy i promocja dorobku kulturowego. Konkursy zostaną rozstrzygnięte podczas Dożynek Powiatowo – Gminnych, które odbędą się 10 września 2022 r. w Reszlu.
czytaj dalej

DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego informuje, że tegoroczne Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie odbędą się 18 września br., na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku. Dożynki są symbolicznym podziękowaniem za zbiory i prośbą o urodzaj w przyszłych latach oraz wspaniałą okazją do wspólnego spotkania się rolników z całego województwa. To także okazja aby podziękować im za całoroczną, mozolną i bardzo trudną pracę, którą wykonują każdego dnia. Od zawsze podstawowym akcentem dożynek było składanie wieńca dożynkowego. Nawiązując do tradycji, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego corocznie podczas uroczystości organizuje konkurs na najładniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy, który kierowany jest do wszystkich gmin z terenu województwa. W związku z powyższym, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach dziękczynienia za plony oraz zachęcamy do wzięcia udziału w ww. konkursie.
 
Więcej informacji:
czytaj dalej

REMONT PRZEJAZDU KOLEJOWO-DROGOWEGO ULICA SZKOLNA W KORSZACH

Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o. w Gdańsku - wykonawca robót torowych informuje, iż zgodnie z zatwierdzonym pismem nr ZDP.ZR.5303.40.2022 w dniu 27.06 2022r. Przez Zarząd Dróg Powiatowych w Kętrzynie, projektem czasowej organizacji ruchu przystępuje do remontu przejazdu kolejowo-drogowego na linii kolejowej nr 353 w km 365,555, msc. Korsze ul. Szkolna (droga powiatowa 1580 N) w terminie od 27.07.2022 r. godz.14:00 do 29.07.2022 r. godz. 8:00 przy całkowitym zamknięciu przejazdu.
 
Roboty będą wykonywane w obrębie pasa kolejowego.
czytaj dalej

KONKURSY DOŻYNKOWE 2022

Burmistrz Korsz zaprasza do wzięcia udziału w konkursach dożynkowych na: "Najpiękniejszy wieniec dożynkowy", "Najładniejsze stoisko" oraz do rywalizacji w „Konkursie sołectw” podczas Gminnego Święta Plonów, które odbędzie się  11 września 2022 r. na Publicznym Miejscu Spotkań w Korszach.  
 
Regulaminy wraz z kartami zgłoszeń w załączeniu.   
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 106
Facebook Page Plugin

Kontakt - stopka

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Telefon 897541828
Faks 897540011
E-mail ugim_korsze@korsze.pl
 
Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego
poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od godz. 7.00 do 15.00

Statystyki odwiedzin

  • Dziś: 71
  • Tydzień: 559
  • Miesiąc: 3106
  • Wszystkie: 5426

Znajdź nas

  • Logo: Facebook
  • Logo: Youtube