Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

NARODOWE CZYTANIE 2019

7 września 2019 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach już po raz ósmy przystąpiła do Narodowego Czytania pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, które jest ogólnopolską akcją prowadzoną od 2012 roku.
czytaj dalej

DOŻYNKI GMINNE

W niedzielę 15 września w Korszach odbyły się Dożynki Gminne. Rolnicy z Gminy Korsze wraz z przedstawicielami władz gminy, na czele z Burmistrzem Korsz Ryszardem Ostrowskim rozpoczęli dziękczynienie za tegoroczne plony w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach. Z tej okazji została odprawiona uroczysta msza św. dożynkowa, której przewodniczył ks. Proboszcz Remigiusz Zaniecki. Do świątyni, w podzięce za plony, zostały przyniesione pięknie uwite wieńce i kosze przygotowane przez mieszkańców gminy, a także chleby upieczone z tegorocznego ziarna. Po mszy św. wszyscy uczestnicy w korowodzie dożynkowym udali się na Publiczne Miejsce Spotkań w Korszach, gdzie rozpoczęła się część oficjalna i artystyczna.
 
czytaj dalej

PROGRAM "MÓJ PRĄD"

Ministerstwo Energii we współpracy z Ministerstwem Środowiska przygotowało program dofinansowania instalacji fotowoltaicznych w Polsce „Mój Prąd”. Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii z mikroźródeł fotowoltaicznych, a jego budżet to 1 mld złotych. Dofinansowanie obejmuje do 50% kosztów instalacji i wynosi nie więcej niż 5000 zł. Wsparciem mogą zostać objęte instalacje o 2-10 kW mocy zainstalowanej.
czytaj dalej

POŻEGNANIE WAKACJI Z MOK KORSZE

Miejski Ośrodek Kultury w Korszach zaprosił dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego zakończenia wakacji.Dzieci chętnie korzystały z przygotowanych konkursów i zabaw. Powodzeniem cieszył się m.in. kącik malowania twarzy i balonowych figurek zaś wielkie bańki mydlane wprawiły w zachwyt wszystkich uczestników spotkania. Dużą niespodzianką była piniata po brzegi wypełniona cukierkami.
 
czytaj dalej

DOŻYNKI SOŁECKIE W ŁANKIEJMACH

Dożynki to okazja do podziękowań dla tych, dzięki którym na naszych stołach nie brakuje chleba. Święto plonów związane jest z zakończeniem żniw i prac w polu. To tradycja kultywowana od lat, której celem jest podziękowanie za zebrane plony. Świętowanie w sołectwie Łankiejmy odbyło się w minioną sobotę, 7 września. Uroczystości dożynkowe zostały zorganizowane dla mieszkańców wsi przez KGW Anibabki z Łankiejm, sołtysa Leona Gałeckiego oraz radę sołecką.
 
czytaj dalej

PRZYJDŹ NA SPOTKANIE

W imieniu Ełckiego Stowarzyszenia Aktywnych STOPA oraz Starostwa Powiatowego w Makowie Mazowieckim, serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe, w tym OSP, domy kultury oraz biblioteki na spotkanie informacyjno-szkoleniowe poświęcone Regionalnemu Konkursowi Grantowemu „Równać Szanse”, które odbędzie się 11 września (środa) o godz. 16:00 w Centrum Aktywności Społecznej w Węgorzewie, ul. Plac Wolności 1b.
 
czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE

20 września 2019r. (piątek) w godzinach 10:00-13.00 w Urzędzie Miejskim w Korszach dyżur będzie pełnił doradca emerytalny z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
czytaj dalej

WYJAZD NA XXVI JESIENNE TARGI ROLNICZE "WSZYSTKO DLA ROLNICTWA"

ODR w Kętrzynie organizuje wyjazd na XXVI Jesienne Targi Rolnicze "Wszystko dla rolnictwa", które odbędą się 8 września w Olsztynie. Wyjazd z Korsz o godzinie 7:40, zapraszamy do rezerwacji miejsc pod numerem telefonu 665 910 634.
 
Czesława Orłowska-Staniszewska
 
czytaj dalej

WSPÓŁPRACA ARTYSTYCZNA Z GMINĄ EJSZYSZKI NA LITWIE

Miejski Ośrodek Kultury w Korszach po raz kolejny w ramach artystycznej współpracy międzynarodowej realizował warsztaty wokalne i taneczne dla dzieci i młodzieży w Domu Polskim w Ejszyszkach (Litwa).
 
czytaj dalej

WIZYTA W ZGOK-U

3O sierpnia Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski wraz z Radnymi Rady Miejskiej w Korszach odwiedził ZGOK, w celu obejrzenia prezentacji dotyczącej działalności systemu gospodarowania odpadami w regionie Centralnym Warmii i Mazur oraz zwiedzenia Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Olsztynie, do którego trafiają odpady z 37 gmin.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 22
Youtube Player

Kontakt - stopka

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Telefon 897541828
Faks 897540011
E-mail ugim_korsze@korsze.pl
 
Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego
poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od godz. 7.30 do 15.30

Statystyki odwiedzin

  • Dziś: 114
  • Tydzień: 830
  • Miesiąc: 3155
  • Wszystkie: 5188

Znajdź nas

  • Logo: Facebook
  • Logo: Youtube