Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19

Komunikat w sprawie organizacji przez Gminę Korsze dowożenia do najbliższego punktu szczepień osób niepełnosprawnych i osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień.
czytaj dalej

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM DOWOZU WODY W DNIACH OD 15 DO 18 STYCZNIA 2021R.

Harmonogram zastępczych punktów poboru wody z beczkowozu do spożycia dla ludzi (po przegotowaniu) oraz do celów socjalno-bytowych dla odbiorców wody z wodociągu publicznego Korsze zaopatrującego mieszkańców miejscowości Korsze, Kałmy, Giełpsz, Piaskowiec, Nunkajmy, Podlechy, Olszynka, Błogoszewo do pobrania w załączeniu.
 
 
czytaj dalej

HARMONOGRAM ZASTĘPCZYCH PUNKTÓW POBORU WODY Z BECZKOWOZU DO SPOŻYCIA DLA LUDZI (PO PRZEGOTOWANIU_ ORAZ CELÓW SOCJALNO-BYTOWYCH DLA MIESZKAŃCÓW MIEJSCOWOŚCI KORSZE, KAŁMY, PIASKOWIEC, GIEŁPSZ, NUNKAJMY, OLSZYNKA, BŁOGOSZEWO, PODLECHY

Harmonogram zastępczych punktów poboru wody z beczkowozu do spożycia dla ludzi (po przegotowaniu) oraz do celów socjalno-bytowych dla odbiorców wody z wodociągu publicznego Korsze zaopatrującego mieszkańców miejscowości Korsze,
Dzień: 14.01.2021 r. .
Prosimy o przygotowanie wiaderek lub pojemników na wodę. Prosimy mieszkańców o zgłaszanie się w miejscu określonym w harmonogramie. Podane godziny w harmonogramie są przybliżone.
czytaj dalej

KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW MIEJSCOWOŚCI KORSZE, KAŁMY, PIASKOWIEC, GIEŁPSZ, NUNKAJMY, OLSZYNKA, BŁOGOSZEWO, PODLECHY

Informuję mieszkańców, że woda pitna dostępna będzie nieodpłatnie w pojemnikach 5 – cio litrowych w hali widowiskowo-sportowej w Korszach w godzinach 7.00 - 20.00.
 
Woda będzie dowożona pojazdami Urzędu Miejskiego w Korszach oraz beczkowozami nieodpłatnie w następujących punktach:
 
1. Parking główny przy ul. Mickiewicza
2. Osiedle Słoneczna
3. Osiedle kolejowe przy ul. Chopina
4. Rejon Stadionu Miejskiego w Korszach
 
Do okolicznych wiosek woda zostanie dostarczona pojazdami i beczkowozami Gminy Korsze i spółki WIKOM. Godzina rozpoczęcia dystrybucji wody będzie podana w kolejnym komunikacie. W obecnej chwili trwają intensywne prace mające na celu jak najszybsze doprowadzenie wody do stanu przydatności do spożycia.
 
                                                                                                                                                                                                                                   Burmistrz Korsz
                                                                                                                                                                                                                                   Ryszard Ostrowski
 
 
 
 
czytaj dalej

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW MIEJSCOWOŚCI KORSZE, KAŁMY, PIASKOWIEC, GIEŁPSZ, NUNKAJMY, OLSZYNKA, BŁOGOSZEWO, PODLECHY

WIKOM” Wodociągi i Oczyszczanie Miasta Sp. z o.o. Korsze informuje, że woda w miejscowościach Korsze, Kałmy, Piaskowiec, Giełpsz, Nunkajmy, Olszynka, Błogoszewo, Podlechy jest niezdatna do celów spożywczych. Woda nie może być spożywana, używana do mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych, nie nadaje się do kąpieli i mycia zębów. Możliwe jest jedynie wykorzystanie tej wody do celów sanitarnych i sprzątania. Do spożycia należy korzystać z wody w opakowaniach jednostkowych. W ciągu dnia zostaną zorganizowane punkty odbioru wody z beczkowozów i butelkach 5 litrowych. Harmonogram zostanie zamieszczony na stronie internetowej wikom.korsze.pl i rozplakatowany w/w miejscowościach.
 
czytaj dalej

UWAGA - NIEZDATNA WODA DO PICIA!

 
Woda w miejscowościach Korsze, Kałmy, Piaskowiec, Giełpsz, Nunkajmy, Olszynka, Błogoszewo, Podlechy jest niezdatna do celów spożywczych. Woda nie może być spożywana, używana do mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych, nie nadaje się do kąpieli i mycia zębów. Możliwe jest jedynie wykorzystanie tej wody do celów sanitarnych i sprzątania. Do spożycia należy korzystać z wody w opakowaniach jednostkowych.
czytaj dalej

ZIMOWE UTRZYMANIE DRÓG

Zimowe utrzymanie dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich na terenie Gminy Korsze.
czytaj dalej

NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA OD 18 STYCZNIA

Obowiązujące obecnie obostrzenia związane z pandemią koronawirusa zostają przedłużone do 31 stycznia - poinformował 11 stycznia podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Utrzymany został m.in. zakaz działalności stacjonarnej restauracji, ograniczone funkcjonowanie galerii handlowych, zawieszone działanie basenów, aquaparków i siłowni oraz stoków narciarskich. Decyzje w sprawie przedłużenia obowiązujących obostrzeń podejmujemy wspólnie z naszymi specjalistami z zakresu zdrowia publicznego, profesorami, wirusologami, epidemiologami. Musimy podejmować odpowiedzialne decyzje, uwzględniając realia epidemiczne. Wysoka liczba osób w szpitalach i pod respiratorami w Polsce powoduje, że konieczne jest przedłużenie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią. - poinformował minister Niedzielski.
 
czytaj dalej

LISTA PUNKTÓW SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19 W POWIECIE KĘTRZYŃSKIM

Na portalu https://www.gov.pl/web/szczepimysie/warminsko-mazurskie została opublikowana lista punktów szczepień przeciwko COVID-19.
 
czytaj dalej

W STYCZNIU FINAŁ DWÓCH NABORÓW WNIOSKÓW Z PROW 2014-2020

Przedsiębiorcy, którzy chcą rozwijać świadczenie usług dla rolnictwa, oraz rolnicy planujący inwestycje chroniące ich gospodarstwa przed suszą powinni pamiętać, że w styczniu w ARiMR kończą się nabory wniosków o wsparcie finansowe dla tych przedsięwzięć.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 56
Facebook Page Plugin
Youtube Player

Kontakt - stopka

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Telefon 897541828
Faks 897540011
E-mail ugim_korsze@korsze.pl
 
Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego
poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od godz. 7.30 do 15.30

Statystyki odwiedzin

  • Dziś: 101
  • Tydzień: 1813
  • Miesiąc: 2946
  • Wszystkie: 4186

Znajdź nas

  • Logo: Facebook
  • Logo: Youtube