Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

POMOC SUSZOWA-PIERWSZY ETAP KOLEJNEJ TRANSZY ZREALIZOWANY

Pomoc w pierwszej kolejności trafiła do tych producentów rolnych, których straty w gospodarstwie przekroczyły 30% i których wartość oszacowano do 5 tys. zł. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, jako agencja wykonawcza, sukcesywnie – w miarę posiadanych środków – realizuje wypłatę pomocy suszowej. Pomoc wypłacana jest w oparciu o wytyczne, które ARiMR otrzymuje z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.  W ostatnim czasie ARiMR otrzymała 280 mln zł do rozdysponowania z tytułu ubiegłorocznej pomocy suszowej.
 
czytaj dalej

DŁUŻSZY TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW O PŁATNOŚĆ DOBROSTANOWĄ

Do 15 czerwca 2020 r. został przedłużony termin składania wniosków przez tych rolników, którzy chcą ubiegać się w ARiMR o pomoc finansową z PROW 2014-2020 w ramach działania „Dobrostan zwierząt”.
czytaj dalej

DOPŁATY DO MATERIAŁU SIEWNEGO DLA ROLNIKÓW

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa finalizuje wypłatę dopłat do zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany za rok 2019 r. Do 7 maja 2020 r. wypłaciła rolnikom z tego tytułu 70 mln zł.
 
czytaj dalej

ARiMR UDZIELA WSPARCIA W OBSZARZE NAWODNIENIA W GOSPODARSTWIE

Rolnicy, którzy chcą otrzymać dotację z ARiMR na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa, mają na to czas do 20 lipca 2020r. Poniżej znajduje się szereg informacji, które przybliżą, na jakie inwestycje można uzyskać wsparcie w ramach „Modernizacji Gospodarstw Rolnych” obszar nawadnianie w gospodarstwie.
czytaj dalej

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek życzę wszystkim pracownikom bibliotek
dużo zadowolenia i  satysfakcji z wykonywanej pracy,
wytrwałości i twórczej inwencji w propagowaniu czytelnictwa.
Życzę również, aby Wasza działalność i starania
przekładały się na ciągle rosnącą liczbę zwolenników książki.
 
                                                                                                                  Burmistrz Korsz
                                                                                                                      Ryszard Ostrowski

 
czytaj dalej

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA STRAŻAKA

NIE WYRZUCAJMY BATERII DO ODPADÓW ZMIESZANYCH!

Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Olsztynie zwraca uwagę na niebezpieczeństwo pożarowe wynikające z wyrzucania przez mieszkańców do odpadów ogólnych (zmieszanych) urządzeń zawierających baterie litowo-jonowe. W dniu 18.04.2020 r. doszło do zapalenia się odpadów na linii ZUOK na skutek uszkodzenia przez rozdrabniacz znajdującego się w odpadzie powerbanku Platinet PMPB20PAB, z baterią litowo-jonową o poj. 20000 mAh.
czytaj dalej

AKCJA "MASECZKI DLA POLSKI" W KORSZACH

Gmina Korsze otrzymała nieodpłatnie ponad 2 tysiące maseczek ochronnych w ramach akcji "Maseczki dla Polski". Maseczki wykonane są z certyfikowanego materiału – takiego samego z jakiego produkuje się maseczki chirurgiczne i zostały one zaprojektowane przez lekarzy. Dzięki temu, że materiał jest specjalnej grubości, nadają się do wielokrotnego użytku po 30–minutowym wyparzeniu we wrzątku.Dziękujemy przy tej okazji raz jeszcze organizatorom i darczyńcom akcji „Maseczki dla Polski” - firmie WIPASZ SA .
 
czytaj dalej

KORONAWIRUS-NOWE TERMINY I ZMIANY

Rząd zdecydował o dalszym ograniczeniu działalności uczelni, szkół, żłobków i przedszkoli do 24 maja. Matury rozpoczną się 8 czerwca egzaminem z j. polskiego i będą trwać do końca czerwca.
czytaj dalej

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO W KORSZACH

W związku z pandemią  koronawirusa brakuje maseczek ochronnych. Z pomocą przyszły panie z Przedszkola Miejskiego w Korszach, które szyją je dla lokalnych instytucji i sklepów oraz mieszkańców Gminy Korsze. Prace nad maseczkami ochronnymi idą pełną parą. Wyprodukowano ich już kilkaset. Każdy pomaga jak umie i wkłada w to swoje serce. Pracują oczywiście z zachowaniem środków ostrożności.
 
Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski dziękuje za bezinteresowną pomoc i zaangażowanie w działania na rzecz całej społeczności.
 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 42
Facebook Page Plugin
Youtube Player