Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

OGŁOSZENIE BURMISTRZA KORSZ

W związku z rozpoczęciem procedury uchwalania budżetu Gminy Korsze na 2020 rok
 
Burmistrz Korsz informuje mieszkańców Gminy Korsze,
że przyjmuje wnioski (oferty) do projektu budżetu
Gminy Korsze na 2020 rok.
czytaj dalej

KONKURS EKO-SOŁECTWO

Do końca września 2019r. potrwa tegoroczna akcja ekologiczna „Eko-Sołectwo”, którego organizatorem jest Redakcja Pulsu Regionu Magazynu Samorządów Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Sponsorami nagród jest Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego i firma Remondis.
czytaj dalej

WŁĄCZENIE SYREN ALARMOWYCH W DNIU 1 SIERPNIA

Burmistrz Korsz przypomina i informuje, że zgodnie z Zarządzeniem nr 26/2013 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 11 lutego 2013 r. w sprawie przeprowadzania treningów Wojewódzkiego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania w dniu 1 sierpnia 2019 r. o godz. 17:00 przeprowadzony zostanie trening Wojewódzkiego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania, polegający na włączeniu syren alarmowych na terenie województwa (gminy).
Wybór daty i godziny treningu wpisuje się w obchody upamiętniające 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
 
czytaj dalej

PROGRAM "MÓJ PRĄD"

Ministerstwo Energii we współpracy z Ministerstwem Środowiska przygotowało program dofinansowania instalacji fotowoltaicznych w Polsce „Mój Prąd”. Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii z mikroźródeł fotowoltaicznych, a jego budżet to 1 mld złotych. Dofinansowanie obejmuje do 50% kosztów instalacji i wynosi nie więcej niż 5000 zł. Wsparciem mogą zostać objęte instalacje o 2-10 kW mocy zainstalowanej.
czytaj dalej

DZIECI BAWIŁY Z SIĘ Z WIATREM

Miejski Ośrodek Kultury w Korszach wraz z firmą EDP Renevables zaprosił mieszkańców do wspólnego świętowania „Dnia Wiatru”. Przy tej okazji spotkaliśmy się wspólnie na placu przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach.
 
czytaj dalej

MOK ZORGANIZOWAŁ WYCIECZKĘ DO DZIKIEGO ZOO

Jedną z wakacyjnych atrakcji Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach był wyjazd do ZOO SAFARI przy Ośrodku Mazurskim w Okrągłe.
czytaj dalej

NIEZWYKLE AKTYWNA PRZYGODA

Niezwykłą przygodę przeżyli uczestnicy wycieczki do Parku Rozrywki Aktywnej „Bartbo”, którą zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Korszach. Uczestnikami wycieczki były dzieci, młodzież oraz rodzice.
czytaj dalej

KONKURSY DOŻYNKOWE

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach dożynkowych na: "Najpiękniejszy wieniec dożynkowy", "Najładniejsze stoisko" oraz do rywalizacji w „Konkursie sołectw” podczas Gminnego Święta Plonów jednocześnie informujemy, iż ze względów organizacyjnych uległ zmianie termin Dożynek Gminnych. Gminne Święto Plonów odbędzie się 15 września na Publicznym Miejscu Spotkań w Korszach.
czytaj dalej

GRADUATON-PROJEKT REALIZOWANY ZE ŚRODKÓW PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Celem głównym Projektu jest zwiększenie zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnością posiadających wykształcenie wyższe i/lub będących na ostatnim roku studiów, poprzez zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery oraz wprowadzenie ich na rynek pracy.
czytaj dalej

ZBIÓRKA ODZIEŻY UŻYWANEJ ZE ZNAKIEM PCK

Warmińsko - Mazurski Oddział Okręgowy PCK przypomina co należy wrzucać a czego nie do pojemników do zbiórki odzieży używanej ze znakiem PCK.
 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 20
Youtube Player