Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD BURMISTRZA KORSZ

Życzenia Świąteczne od Burmistrza Korsz.
czytaj dalej

XXVII SESJA RADY MIEJSKIEJ W KORSZACH

30 grudnia 2020 r. (środa) o godz. 14.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach odbędzie się XXVII Sesja Rady Miejskiej w Korszach.   W związku z obowiązującym stanem epidemii, w trosce o bezpieczeństwo uczestników i mieszkańców - sesja odbędzie się bez udziału publiczności i zaproszonych gości. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do oglądania transmisji online z obrad.
czytaj dalej

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Zbliżają się najpiękniejsze chwile w całym roku - święta Bożego Narodzenia. W imieniu władz samorządowych oraz wszystkich pracowników Urzędu Miejskiego, serdeczne życzenia bożonarodzeniowe składają: Ryszard Ostrowski, Burmistrz Korsz  wraz z Andrzejem Wankiewiczem, Przewodniczącym Rady Miejskiej.
czytaj dalej

24 GRUDNIA (WIGILIA) URZĄD MIEJSKI W KORSZACH BĘDZIE NIECZYNNY

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Korsz Nr.OG.120.1.2020 z dnia 6 marca 2020r. 24 grudnia (czwartek) będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Miejskiego w Korszach.
 
 
 
 
 
 
czytaj dalej

JASEŁKA W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM W KORSZACH

W dniu  17.12.2020r. w naszym przedszkolu, odbyły się  "Jasełka" w wykonaniu dzieci z grupy "Biedronki". Piękne przedstawienie wprowadziło wszystkich w nastrój Bożego Narodzeni. Do szopki Jezuska oprócz Józefa i Maryi przybyli również aniołowie, pastuszkowie, kolędnicy oraz Trzej Królowie z darami dla Bożej Dzieciny. Przedstawienie uświetniły kolędy i pastorałki oraz życzenia od dzieci dla wszystkich gości. Gorące życzenia i podziękowania skierowała również Pani Dyrektor Alina Janiszewska i obdarowała młodych aktorów słodkim upominkiem.
czytaj dalej

BAJECZNE SŁUCHOWISKO

Fundacja Ale Akcja! zaprasza wszystkie dzieci na stronę internetową "Bajeczne Słuchowisko" www.bajecznesluchowisko.pl. Na stronie dostępne są audiobooki klasyki literatury dziecięcej, a od niedawna dzięki Fundacji PZU powstała tam również nowa zakładka o nazwie "Lekturowy Zakątek" w której znajdują się audiobooki z fragmentami 24 lektur dla klas 1-3 SP.
 
 
 
 
 
 
czytaj dalej

PIENIĄDZE NA ZAKUP KOMPUTERA DLA DZIECKA Z RODZINY ROLNICZEJ

Do 30 grudnia 2020 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką.
czytaj dalej

MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ KORSZE

W poniedziałek Mikołaj odwiedził również przedszkolaki. Niestety nie mógł wejść do przedszkola, dlatego słodkości zostawił pod drzwiami, a dzieci mogły zobaczyć i pozdrowić Mikołaja przez szyby okien. Mikołaj pojawiając się w mieście przyniósł wiele radości dzieciom ale również i dorosłym, którzy na jego widok nie kryli wzruszenia i entuzjazmu. I o to też chodziło, aby w tym trudnym dla wszystkich czasie przynieść radość i pozytywne emocje oraz wiarę w lepsze jutro. Choć tegoroczne Mikołajki były zupełnie inne od tych poprzednich to pokazały, że warto zachowywać wieloletnią tradycję, wnosząc tym samym wiele radości w serca wszystkich, którzy wierzą w Świętego Mikołaja i z utęsknieniem czekają na jego wizytę. 6 grudnia to dopiero początek wytężonej pracy Mikołaja, którą skończy dopiero w Święta Bożego Narodzenia, dlatego wspólnie z Mikołajem życzymy, aby nadchodzące Święta były dla wszystkich piękne i wyjątkowe! Aby przyniosły wiele radości, ciepła i świątecznej magii. Niech Nowy Rok obdaruje wszystkich zdrowiem, napełni optymizmem i zmieni marzenia w rzeczywistość.
Do zobaczenia za rok, miejmy nadzieję że już w „normalnych” warunkach i większym gronie.
czytaj dalej

ZARZĄDZENIE BURMISTRZA KORSZ W SPRAWIE OGŁOSZENIA OTWARTEGO KONKURSU OFERT NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO Z ZAKRESU POMOC SPOŁECZNA

Zarządzenie w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu na realizację w 2021 roku zadania publicznego z zakresu pomoc społeczna.
czytaj dalej

INFORMACJA O JAKOŚCI WODY PRZEZNACZONEJ DO SPOŻYCIA

Decyzja PPIS w Kętrzynie z dnia 04 grudnia 2020 r. znak: HK.4020.4.90.2020 w sprawie wygaśnięcia decyzji z dnia 10 listopada 2020 r. znak: HK.4020.4.9.2020 dotyczącej stwierdzenia warunkowej przydatności wody w wodociągu publicznym Równina Dolna ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne ogólną liczbą bakterii w 22 C.
 

 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 56
Facebook Page Plugin
Youtube Player