Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

ZDOBĄDŹ STYPENDIUM NA I ROK STUDIÓW!

Zapraszamy ambitnych i zdolnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne. W roku akademickim 2019/2020 czekają na Was stypendia na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.  Rekrutacja do programu przebiega on-line, wnioski można składać do 14 sierpnia, do godz. 16.00.
czytaj dalej

OBWIESZCZENIE O WYBORZE CZŁONKÓW RADY POWIATOWEJ WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ IZBY ROLNICZEJ W POWIECIE KĘTRZYŃSKIM

OBWIESZCZENIE
Komisji Okręgowej Nr 53 w Korszach
z dnia 8 lipca 2019 r.
Na podstawie § 14 ust 3 Uchwały nr 1/2019 Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 25.02.2019 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu przeprowadzenia wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych
Komisja Okręgowa Nr 53 podaje w porządku alfabetycznym, listę kandydatów wybranych na członków Rady Powiatowej Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w powiecie kętrzyńskim w osobach:
WOŁOWIEC MIROSŁAW oraz ZBICIAK PAWEŁ BARTŁOMIEJ.
 
 
                                                                                                Przewodniczący Komisji Okręgowej Nr 53
                                                                                                        (-) Eugeniusz Kowaluk
czytaj dalej

WAKACYJNE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ

Kolejne spotkania z teatrem zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Korszach przy wsparciu firmy EDP Renevables za nami. Dzieci i młodzież miały okazję spotkać się z aktorami z krakowskiego teatru KRAK- ART.  Bliski kontakt ze sztuką oraz możliwość wystąpienia z aktorami na jednej scenie jak zawsze wywołała dużo radości u najmłodszych a także ich opiekunów.
 
Tekst i fot.: MOK Korsze
czytaj dalej

KUKIEŁKOWE WARSZTATY

W Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach w ramach wakacyjnych spotkań z dziećmi i młodzieżą odbyły się warsztaty plastyczno- techniczne. Warsztaty pod hasłem „Kukiełki” poprowadziły instruktorki naszego ośrodka. Dzieci, przy pomocy instruktorek wykonały kukiełki. Z rąk dzieci powstały kolorowe postacie, które zabrały ze sobą do domu. Już 23 lipca spotkamy się na kolejnych warsztatach, których tematem będzie piankolina.
 
Tekst i fot.: MOK Korsze
 
czytaj dalej

ZABYTKOWA LOKOMOTYWA ZAWITAŁA DO KORSZ

15 lipca do Korsz zajechał specjalny historyczny skład pasażerki ciągnięty przez zabytkowy parowóz. Ciężka, ogromna, dysząca i sapiąca – taka właśnie była lokomotywa, którą podziwiali miłośnicy kolei, i ci starsi i ci młodsi. Lokomotywa Pt 47-65 na co dzień stacjonuje w wolsztyńskiej parowozowni. Jest to jedyny w Polsce sprawny parowóz tego typu. Dokładnie można było się przyjrzeć jak wygląda model parowozu produkowany na początku lat 50-tych. Przejazd zorganizowany został przez Turystykę Kolejową Turkol.
czytaj dalej

INFORMACJA

Uprzejmie informujemy, że Okręgowa Stacja Chemiczno – Rolnicza w Olsztynie przywspółpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie zgodnie z wytycznymi Krajowej Stacji Chemiczno – Rolniczej w Warszawie i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie realizuje prace związane z programem „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące programu znajdują się na stronie KSChR w Warszawie http://www.schr.gov.pl oraz na stronie WFOŚiGW http://www.wfosigw.olsztyn.pl.

KGW Z GMINY KORSZE NA SPŁYWIE KAJAKOWYM

Stowarzyszenie KGW „Baby z Babieńca”, KGW „Anibaki” z Łankiejm oraz KGW z Garbna  wspólnie uczestniczyło w spływie kajakowym po Jeziorze Gielądzkim, który został zorganizowany przez Stanicę Wodną PTTK.
czytaj dalej

KONKURS „NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO-SMAKI REGIONÓW”

Zgłoszenia do XIX konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów” na najlepszy regionalny produkt żywnościowy oraz na najlepszą potrawę regionalną przyjmowane są do 25 lipca 2019 roku.
czytaj dalej

ANKIETA DLA PRZEDSTAWICIELI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przystąpił do opracowania programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2020.
czytaj dalej

ARTYSTYCZNE ODWIEDZINY W GMINIE KORSZE

Miejski Ośrodek Kultury w Korszach lipiec rozpoczął od artystycznych odwiedzin siedmiu miejscowości w Gminie Korsze.
 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 20
Youtube Player