Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

BIBLIOTHECA BONA 2018

Od 2009 roku Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie przyznawała tytuł Bibliotheca Bona bibliotekom publicznym z regionu Warmii i Mazur w trzech kategoriach: bibliotek miejskich, miejsko-gminnych i wiejskich. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach po raz pierwszy tytuł Bibliotheca Bona otrzymała już w 2008 roku i był to tytuł przyznany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie za szczególne osiągnięcia biblioteki oraz wysokie wskaźniki czytelnictwa. W 2019 roku zmieniono formułę wydarzenia - tytuł został przyznany w głosowaniu internetowym.
czytaj dalej

APEL DO ROLNIKÓW

Poniżej apel do rolników prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandry Hadzik.
czytaj dalej

ZŁOTE GODY

6 lipca 2019 roku w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach odbyła się gala podczas której Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski wręczył 16 parom medale i dyplomy z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego.
 
czytaj dalej

INFORMACJA

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Kętrzynie informuje:
Doradca-Stażysta
Sylwia Zubek tel. 665 960 749
przyjmuje w każdy wtorek
 w godz. 7:30 – 15:30
w Urzędzie Miejskim w Korszach
pokój Nr 209 (II piętro)

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE

27 września 2019r. (piątek) w godzinach 10:00-13:00 w Urzędzie Miejskim w Korszach dyżur będzie pełnił doradca emerytalny z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
czytaj dalej

DNI KORSZ NA SPORTOWO

Ostatni weekend czerwca jak co roku upłynął w Korszach na super zabawie. Tegoroczne Dni Korsz były wypełnione licznymi atrakcjami, które przyciągnęły wielu mieszkańców miasta i przyjezdnych gości.  Dni Korsz to nie tylko koncerty gwiazd, ale i wydarzenia sportowe. Tych jak co roku nie zabrakło. Cel to promowanie zdrowego trybu życia. Konkurencje w jakich uczestnicy brali udział to między innymi: „Rodzinny Turbo Kozak”, „Talentadia - turniej piłkarski”, „Turniej badmintona”, „Zostań Jordanem” czy „Rowerowy tor przeszkód”. Poszczególne rywalizacje odbywały się na obiektach sportowych naszego miasta. Pogoda była wprost fantastyczna. Dziękujemy, że spędziliście ten czas razem z nami oraz gratulujemy zwycięzcom.
 
czytaj dalej

OGŁOSZENIE

Konsorcjum firm w składzie GISPRO Sp. z o.o. oraz PROGIS Sp. z o.o. jako wykonawca Umowy, nr umowy GKN.U.21.2019 pn. „Projekt zintegrowanej informacji geodezyjno kartograficznej Powiatu Kętrzyńskiego” wykonywanej na zlecenie Starostwa Powiatowego w Kętrzynie, informuje, że na obszarze obrębu Korsze przeprowadzone są prace związane z modernizacją ewidencji gruntów i budynków.
czytaj dalej

PROGRAM „RÓWNAĆ SZANSE” - DRUGI WYJAZD EDUKACYJNY

8 czerwca młodzież uczestnicząca w projekcie „Warmia i Mazury jakich nie znacie” realizowanego z programu „Równać szanse”, wzięła udział w kolejnym wydarzeniu. Tego dnia odbył się drugi wyjazd edukacyjny po najciekawszych miejscach Warmii i Mazur.
czytaj dalej

XI SESJA RADY MIEJSKIEJ W KORSZACH

Serdecznie zapraszamy na XI Sesję Rady Miejskiej w Korszach,  która odbędzie się 4 lipca 2019 r. (czwartek) o godz. 14:00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Korszach.
 
czytaj dalej

DNI KORSZ 2019

Tradycyjnie w naszej miejscowości odbyło się święto miasta, czyli Dni Korsz, których organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Korszach. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Korsz, Ryszard Ostrowski. Na publicznym miejscu spotkań wspólnie świętowali mieszkańcy Korsz i okolic.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 20
Youtube Player