Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

11 MARCA-DZIEŃ SOŁTYSA

Z okazji Dnia Sołtysa pragnę, złożyć wszystkim pełniącym te zaszczytną funkcję
serdeczne podziękowania
i słowa uznania  za pracę na rzecz lokalnej społeczności.
Dziękuję za dobrą współpracę, Państwa zaangażowanie i liczne inicjatywy,
które przekładają się na rozwój sołectw  oraz realizację potrzeb ich mieszkańców.
Życzę dużo zdrowia, wszelkiej pomyślnosci, sukcesów w życiu zawodowym i osobistym,
a przede wszystkim satysfakcji i wytrwałości w pełnieniu tak ważnej funkcji.
 
Burmistrz Korsz
Ryszard Ostrowski
 

ŻYCZENIA NA DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom
składam najserdeczniejsze życzenia,
dużo zdrowia, szczęścia,
spełnienia najskrytszych marzeń
oraz powodzenia w realizowaniu własnych planów.
Niech każdy dzień będzie dla Was wyjątkowy.
 
 Burmistrz Korsz
Ryszard Ostrowski
 

OGŁOSZENIE WYNIKÓW OTWARTEGO KONKURSU OFERT

Informuje się, że w wyniku otwartego konkursu ofert, ogłoszonego Zarządzeniem Nr OG 0050.4.2019 Burmistrza Korsz z dnia 9 stycznia 2019 roku w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację w 2019 roku zadania publicznego z zakresu wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i rekreacji w Gminie Korsze w 2019 r. dokonano wyboru organizacji pozarządowych, którym przyznano dotację.
 
 
Informacje o złożonych ofertach i kwotach przyznanych dotacji zawiera:
- tabela nr 1 w zakresie zadania nr 1
- tabela nr 2 w zakresie zadania nr 2
 
 
czytaj dalej

Kj Auto mistrzem województwa w futsalu!

W pierwszą sobotę marca odbyły się Mistrzostwa Województwa w Futsalu, organizowane z inicjatywy Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożej. Hale sportowe w Korszach i Barcianach gościły łącznie 15 zespołów z województwa warmińsko-mazurskiego, które przyjechały rywalizować o miano najlepszej drużyny spośród mistrzów lokalnych rozgrywek halowych.
czytaj dalej

PIERWSZE SPOTKANIA Z PROJEKTU „RÓWNAĆ SZANSE”

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach otrzymała dotację w wysokości 8400,00 zł na realizację projektu „Warmia i Mazury jakich nie znacie” w ramach Programu „Równać Szanse 2018 - Regionalny Konkurs Grantowy”. Celem programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Głównym celem naszego projektu pt. „Warmia i Mazury jakich nie znacie” jest rozwijanie umiejętności pracy w grupie, integracja pomiędzy uczestnikami projektu będącymi mieszkańcami różnych miejscowości w gminie Korsze, a także zwiększenie umiejętności planowania oraz wzrost wiary we własne możliwości. Do projektu zakwalifikowało się 13 osób w wieku 13-19 lat z terenu miasta i gminy Korsze. Odbyły się już dwa spotkania młodzieży, podczas których omówione zostały m.in. cele i harmonogram projektu. Została przeprowadzona także ankieta sprawdzająca umiejętności społeczne uczestników. Stworzony został kontrakt grupowy zobowiązujący uczestników zajęć projektowych do przestrzegania wspólnych zasad.
czytaj dalej

O BEZPIECZEŃSTWIE W SIECI

Internet stał się nieodłączną częścią naszej codzienności, a szczególnie codzienności naszych pociech. Pomimo tego, że jest nieocenionym źródłem wiedzy, wymiany doświadczeń, miejscem wirtualnych spotkań z innymi ludźmi, to niesie też za sobą wiele zagrożeń. Warto więc poznać podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.
Wychodząc naprzeciw tym potrzebom w lutym i marcu w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach odbyły się spotkania edukacyjne w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Bibliotekę odwiedziła klasa I A, III A i VI B Szkoły Podstawowej w Korszach.
Młodsze dzieci oglądały kreskówki, w których główni bohaterowie pokazywali jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Dzieci poznały słownictwo związane z wykorzystaniem komputera i Internetu. Dowiedziały się także o potencjalnych zagrożeniach, jakie mogą je spotkać w wirtualnym świecie oraz jak się przed nimi ustrzec. Szczególną uwagę zwrócono na to, czego nie wolno robić podczas korzystania z Internetu. Dzieci brały udział w zabawach, rozwiązywały także quizy, krzyżówki i zagadki, aby utrwalić wiedzę zdobytą podczas spotkania.
Klasa VI B obejrzała film oparty na prawdziwych zgłoszeniach przesłanych do Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Spotkanie miało za zadanie podniesienie poziomu wiedzy uczniów na temat cyberprzemocy, jej konsekwencji oraz roli świadków sytuacji związanych z cyberprzemocą. Na koniec wspólnie podsumowano najważniejsze zasady, które pojawiły się podczas zajęć.
czytaj dalej

LGD ˝Barcja˝ ZAPRASZA NA SPOTKANIE

Rozpoczął się nabór wniosków do FIO Warmia Mazury Lokalnie. W związku z tym zorganizowane zostanie spotkanie informacyjne w siedzibie LGD "Barcja"  w dniu 12 marca o godzinie 16.00.
 

EkoDopłaty

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie i Starostwo Powiatowe w Kętrzynie zapraszają na spotkanie informacyjne w sprawie "Programu Czyste Powietrze".

SENIORZY POŻEGNALI KARNAWAŁ

 
Tradycyjnie seniorzy z Klubu Seniora „Bratek” działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach spotkali się w tłusty czwartek by skosztować swojskich wypieków i spędzić wspólnie czas. Tłusty czwartek był doskonałą okazją do zorganizowania zabawy ostatkowej. Seniorzy śpiewali i tańczyli w rytm muzyki biesiadnej.
 
czytaj dalej

PRZYJDŹ, KIBICUJ, POMÓŻ!

Serdecznie zapraszamy na turniej charytatywny „Gramy dla Laury". Turniej odbędzie się 16 marca o godzinie 10:00 w hali widowiskowo-sportowej w Korszach. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Laury. Dziewczynka urodziła się w zamartwicy co spowodowało, że od początku przyjścia na świat musi zmagać się z licznymi chorobami .
Podczas trwania turnieju odbędą się także liczne licytacje, kiermasz ciast, konkursy i wiele innych atrakcji.
1 2 3 4 5 6 ... 11
Youtube Player