Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA PRACOWNIKA SOCJALNEGO

 
W dniu 21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Pracownik socjalny to zawód, misja i powołanie. To wielka odpowiedzialność i ciężka praca, do której potrzeba niezwykłych ludzi. Jak trudno sprostać wszelkim trudnościom i problemom życiowym, zdajemy sobie sprawę wszyscy. Jednak tylko pracownik socjalny wie, jaką satysfakcję przynosi wykonywanie trudnego zawodu.
czytaj dalej

INWESTYCJE W DOBIE PANDEMII

Pomimo trudnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa inwestycje w gminie wciąż są realizowane. Najlepszym tego przykładem mogą być chociażby: przebudowa drogi gminnej ulicy Mlecznej w Korszach, termomodernizacja budynku OSP w Korszach, świetlica Wiejska w Tołkinach. Zapraszamy do obejrzenia materiału "KORSZE INWESTUJĄ" zrealizwonego przez Telewizję Kopernik.
czytaj dalej

BIBLIOTHECA BONA 2019

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach otrzymała laur dla najlepszej biblioteki z powiatu kętrzyńskiego nominowanej do tytułu Bibliotheca Bona 2019.
Gratulujuemy i życzymy dalszych sukcesów.
czytaj dalej

NABÓR WNIOSKÓW O PRZYZNANIE POMOCY FINANSOWEJ

Lokalna Grupa Działania „Barcja” ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy na wdrażanie operacji przez Podmioty inne niż LGD w ramach LSR 2014 – 2020 realizowanej w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Wnioski o przyznanie pomocy wraz z załącznikami można składać w terminie od 30 listopada 2020 do 18 grudnia 2020 r. w godzinach od 9.00-15.00. Wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w 2 egzemplarzach. W dniu 18 grudnia 2020 r. wnioski można składać tylko do godziny 12.00. Decyduje data wpływu wniosku do Biura LGD. Proszę pamiętać, że ostatniego dnia naboru Biuro LGD nie udziela doradztwa.
czytaj dalej

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI - KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY...

W dniu  10 listopada  dzieci z Przedszkola Miejskiego w Korszach obchodziły Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dumnie, przyjmując właściwą postawę, o godzinie 11:11 odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego" - biorąc udział w akcji #SzkolaDoHymnu. Podczas występów recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, a także kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.
czytaj dalej

ZAMKNIĘTE BIBLIOTEKI

Zamknięcie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach, a także jej wszystkich filii, ma związek z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada. Wprowadzenie go w życie ma związek z sytuację epidemiczną w Polsce. Biblioteki będą zamknięte w całej Polsce do 29 listopada br.
czytaj dalej

102. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Ze względu na pandemię COVID-19, związane z nią ograniczenia, a przede wszystkim w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich tegoroczne obchody w gminie Korsze były inne niż zawsze. Mniej uroczyście, lecz być może jeszcze bardziej patriotycznie niż w ubiegłych latach w Gminie Korsze świętowaliśmy kolejną, tym razem 102. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski z Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach Tomaszem Lenkowskim uczestniczyli we mszy świętej w intencji ojczyzny oraz oddali hołd tym, którzy wywalczyli wolność - składając kwiaty pod pomnikiem „Orła Polskiego” w Korszach.

 

 
czytaj dalej

11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Drodzy Mieszkańcy!
Zbliża się 11 listopada - dzień niezwykle ważny. Tego dnia uczcimy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W 1918 roku Polska po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. Program tegorocznych wydarzeń wpisujących się w obchody Narodowego Święta Niepodległości był bogaty, jednak w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i wprowadzonymi obostrzeniami odbędzie się tylko msza św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach.
czytaj dalej

CHRYZANTEMY ZDOBIĄ MIASTO KORSZE

W związku z walką z epidemią koronawirusa w Polsce Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy w okresie 31.10.-02.11. Decyzja ta podyktowana walką z koronawirusem odbiła się jednak negatywnie na producentach i sprzedawcach kwiatów, którzy na Dzień Wszystkich i Dzień Zaduszny mieli przygotowane już kwiaty dla wszystkich, którzy planowali odwiedzić groby swoich zmarłych. W sobotę (31 października) Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) będą skupować od producentów i sprzedawców kwiaty, które mieli już przygotowane do sprzedaży.
 
Kwiaty odkupione od sprzedawców przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ozdobiły także miasto Korsze.
 
czytaj dalej

SPIS ROLNY 2020 - INFORMACJA DODATKOWA DLA ROLNIKÓW

Informujemy, że Rachmistrzem spisowym na terenie Gminy Korsze jest Pan Piotr Janicki. Można kontaktować się z rachmistrzem telefonicznie: 517 650 908. Natomiast może się zdarzyć, że do Państwa zadzwoni osoba z Urzędu Statystycznego w Olsztynie – takie osoby też są uprawnione (po przedstawieniu się i podaniu numeru identyfikatora) do zarówno przeprowadzenia ankiety jak też dokonania spisu rolnego. Prosimy nie odmawiać takiej osobie informacji do spisu (można zanotować dane tej osoby: imię, nazwisko, nr identyfikatora i upewnić się  w Urzędzie Statystycznym w Olsztynie – tel. 89 5243631.
 
 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 56
Facebook Page Plugin
Youtube Player