Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

OGŁOSZENIE BURMISTRZA KORSZ

Z uwagi na ogłoszenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 i kolejnym przedłużeniem obostrzeń z tym związanych, ograniczenia w przyjmowaniu interesantów Urzędu Miejskiego w Korszach obowiązują do odwołania.
czytaj dalej

80 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ I 10 ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

W Gudnikach jak co roku pamięta się o 80 rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 10 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Stowarzyszenie KGW „Baby z Babieńca” wspólnie z Sołtysem Gudnik Eugeniuszem Kowalukiem oraz Komitetem Terenowym Prawa i Sprawiedliwości w Kętrzynie postawili tablicę upamiętniającą katastrofę smoleńską. 
czytaj dalej

PRZEDŁUŻENIE OBOSTRZEŃ

W czwartek 9 kwietnia podczas konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki i Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali o kolejnych ustaleniach dot. koronawirusa i przedłużeniu obostrzeń.
 
czytaj dalej

OGŁOSZENIE BURMISTRZA KORSZ

Burmistrz Korsz podjął decyzję o odstąpieniu od rozstrzygnięcia w całości otwartych konkursów ofert z uwagi na wprowadzony 20 marca 2020 roku stan epidemii oraz podjęcie działań mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2. W załączeniu pełna treść ogłoszeń.
czytaj dalej

BUDOWA SIECI ŚWIATŁOWODOWEJ

 
Firma NEXERA w porozumieniu z Urzędem Miejskim w Korszach rozpoczyna budowę dostępowej sieci światłowodowej o wysokiej przepustowości (min. 100Mb/s) w ramach rządowego
Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
czytaj dalej

KOLEJNE KROKI W WALCE Z KORONAWIRUSEM

Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.  Żeby opanować rozprzestrzenianie się wirusa w Polsce, rząd podjął kolejne kroki. Większość Polaków stosuje się do wydawanych zaleceń, jednak wciąż zdarzają się sytuacje, które narażają nas wszystkich na ryzyko zarażenia. Przykłady z innych krajów pokazują, że kluczem do ograniczenia zakażeń jest maksymalne ograniczenie kontaktów. 
czytaj dalej

OGŁOSZENIE BURMISTRZA

Z uwagi na ogłoszenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 ograniczenia w przyjmowaniu interesantów Urzędu Miejskiego w Korszach zostają przedłużone do dnia 10 kwietnia 2020 r.
czytaj dalej

RZĄD WPROWADZIŁ NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM

W ostatnich dniach zostały wprowadzone zasady bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. Polska zdecydowała się na ograniczenie imprez masowych i działalności galerii handlowych, zawieszenie zajęć w szkołach oraz zamknięcie granic. Rozwój epidemii w Polsce i w Europie powoduje kolejne decyzje o zasadach bezpieczeństwa.
czytaj dalej

STAN EPIDEMII W POLSCE

Od 20 marca wprowadzono w Polsce stan epidemii. Stan epidemii jest kolejnym stopniem zagrożenia po obowiązującym dotychczas stanie zagrożenia epidemicznego.
Zakłada m.in:
  • wstrzymanie nauki do Świąt Wielkanocnych (12-13 kwietnia) – wydłużenie zamknięcia szkół i placówek edukacyjnych,
  • podwyższenie kary za złamanie kwarantanny do kwoty 30 tys. zł,
  • szczegółowy monitoring osób objętych kwarantanną,
  • możliwość delegowania konkretnych osób, decyzją Ministra do walki z epidemią,
  • możliwość ograniczenia poruszania się osób i wykorzystania środków transportu.

NA CO MOGĄ LICZYĆ OSOBY OBJĘTE KWARANTANNĄ DOMOWĄ?

W związku z zagrożeniem epidemicznym ze strony koronawirusa, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydało specjalną grafikę z informacjami dla osób objętych kwarantanną.
Wszyscy obywatele objęci kwarantanną mogą liczyć na wsparcie z wielu miejsc.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 42
Facebook Page Plugin
Youtube Player