Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

JUBILEUSZOWY X WOJEWÓDZKI KONKURS WOKALNY „MAZURSKI SŁOWIK”

Jak co roku w Korszach rozbrzmiał Wojewódzki Konkurs Wokalny „Mazurski Słowik”. W sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach do rywalizacji wokalnych po raz dziesiąty stanęli soliści z województwa warmińsko - mazurskiego.
czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA DNI KORSZ 2019

 
Tegoroczne Dni Korsz odbędą się 28 i 29 czerwca. Czerwcowy weekend zapowiada się naprawdę atrakcyjnie. Różnorodne brzmienia umilą czas nawet najbardziej wymagającym fanom, z których każdy znajdzie coś dla siebie.
czytaj dalej

X SESJA RADY MIEJSKIEJ W KORSZACH

Serdecznie zapraszamy na X Sesję Rady Miejskiej w Korszach, która odbędzie się 28 czerwca 2019 r. (piątek) o godz. 12:00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Korszach.
czytaj dalej

DEBATA NAD RAPORTEM O STANIE GMINY KORSZE

Szanowni Mieszkańcy,
 
Informuję, że podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w dniu 28 czerwca 2019 r. odbędzie się debata nad Raportem o stanie gminy Korsze za rok 2018. Będą mogli w niej wziąć udział Radni Rady Miejskiej oraz Mieszkańcy Gminy Korsze, którzy złożą Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Korszach pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób (warunek ten wynika z ustawy o samorządzie gminnym z 8 marca 1990 roku – art. 28aa ust.7 pkt 1).
Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym zgłoszenia mieszkańców składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana jest sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Zgłoszenia (wypełnione karty) przyjmowane będą w dniach od 14 czerwca do 27 czerwca 2019 roku w Biurze Rady Miejskiej, ul. Adama Mickiewicza 13, pok. 210 (II piętro) w godzinach od 8.00 do 15.00 (w dni robocze). Mieszkańcy Gminy Korsze mogą zabrać głos w debacie nad raportem o stanie gminy i będą dopuszczeni do głosu wg kolejności otrzymania zgłoszenia przez Przewodniczącego Rady Miejskiej. Przewidziane jest wystąpienie maksymalnie 15 mieszkańców (zgodnie z  ustawą
o samorządzie gminnym z 8 marca 1990 roku – art. 28aa pkt 6 – 8).
czytaj dalej

V Posiedzenie Gminnej Rady Seniorów

Serdecznie zapraszamy na V posiedzenie Rady Seniorów, które odbędzie się 18 czerwca 2019 r. (wtorek) o godz. 11:00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Korszach.
czytaj dalej

KONKURSY DOŻYNKOWE

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach dożynkowych na: "Najpiękniejszy wieniec dożynkowy", "Najładniejsze stoisko" oraz do rywalizacji w „Konkursie sołectw” podczas Gminnego Święta Plonów, które odbędzie się  21 września 2019r. na Publicznym Miejscu Spotkań w Korszach.
 
Regulaminy wraz z kartami zgłoszeń w załączeniu.
 
czytaj dalej

"TYTAN" ŁANKIEJMY OTRZYMAŁ WSPARCIE Z MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI

Uczniowski Klub Sportowy „TYTAN” Łankiejmy otrzymał dofinansowanie w kwocie 10 000,00 zł w ramach Rządowego Programu KLUB – edycja 2019. Rządowy Program KLUB to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18 roku życia.
 
czytaj dalej

IV OTWARTY TURNIEJ KARATE O PUCHAR BURMISTRZA KORSZ

8 czerwca w hali widowiskowo-sportowej w Korszach odbył się IV Otwarty Turniej Karate Shinkyokushin o Puchar Burmistrza Korsz w którym uczestniczyło 130 zawodników i zawodniczek z: Ełku, Szczytna, Słupska, Bartoszyc (filie Korsze, Sępopol, Bisztynek, Reszel), Lidzbarka Warmińskiego oraz reprezentacja z Rosji (Kaliningrad). Zawody uroczyście otworzył Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski, życząc zdrowej rywalizacji i jak najlepszych wyników w zawodach.
czytaj dalej

MOK - SZLAKIEM ZABYTKÓW I KURORTÓW

W ostatnim czasie Miejski Ośrodek Kultury w Korszach zorganizował wycieczkę do Druskiennik i Wilna na Litwie. Trzydniowa wycieczka cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.
 
czytaj dalej

PIKNIK Z OKAZJI DNIA DZIECKA W KORSZACH

Dzień Dziecka to szczególna data w kalendarzu imprez naszego miasta. Organizatorzy: Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno- Kulturalne „Otwarte Drzwi”, Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach i Miejski Ośrodek Kultury w Korszach zadbali, aby z tej okazji wszyscy nasi mali przyjaciele czuli się wyjątkowo. W tym roku świętowaliśmy w ramach XXI Warmińsko- Mazurskich Dni Rodziny. Wydarzenie współfinansowane było ze środków Powiatu Kętrzyńskiego oraz przy wsparciu firmy EDP Renevables. Bogaty program artystyczny, rywalizacje sportowe i liczne atrakcje ściągnęły na Publiczne Miejsce Spotkań w Korszach mnóstwo osób.
 
czytaj dalej
1 ... 3 4 5 6 7 ... 20
Youtube Player