Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Drodzy Mieszkańcy!
Zbliża się 11 listopada - dzień niezwykle ważny. Tego dnia uczcimy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W 1918 roku Polska po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. Program tegorocznych wydarzeń wpisujących się w obchody Narodowego Święta Niepodległości był bogaty, jednak w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i wprowadzonymi obostrzeniami odbędzie się tylko msza św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach.
czytaj dalej

CHRYZANTEMY ZDOBIĄ MIASTO KORSZE

W związku z walką z epidemią koronawirusa w Polsce Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy w okresie 31.10.-02.11. Decyzja ta podyktowana walką z koronawirusem odbiła się jednak negatywnie na producentach i sprzedawcach kwiatów, którzy na Dzień Wszystkich i Dzień Zaduszny mieli przygotowane już kwiaty dla wszystkich, którzy planowali odwiedzić groby swoich zmarłych. W sobotę (31 października) Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) będą skupować od producentów i sprzedawców kwiaty, które mieli już przygotowane do sprzedaży.
 
Kwiaty odkupione od sprzedawców przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ozdobiły także miasto Korsze.
 
czytaj dalej

SPIS ROLNY 2020 - INFORMACJA DODATKOWA DLA ROLNIKÓW

Informujemy, że Rachmistrzem spisowym na terenie Gminy Korsze jest Pan Piotr Janicki. Można kontaktować się z rachmistrzem telefonicznie: 517 650 908. Natomiast może się zdarzyć, że do Państwa zadzwoni osoba z Urzędu Statystycznego w Olsztynie – takie osoby też są uprawnione (po przedstawieniu się i podaniu numeru identyfikatora) do zarówno przeprowadzenia ankiety jak też dokonania spisu rolnego. Prosimy nie odmawiać takiej osobie informacji do spisu (można zanotować dane tej osoby: imię, nazwisko, nr identyfikatora i upewnić się  w Urzędzie Statystycznym w Olsztynie – tel. 89 5243631.
 
 
czytaj dalej

NOWE OBOSTRZENIA

Do 29 listopada będą obowiązywały nowe restrykcje rządowe. Zasady bezpieczeństwa zostały rozszerzone o obowiązkową naukę zdalną dla uczniów z klas 1-3 szkoły podstawowej oraz przedłużenie nauki zdalnej do 29 listopada dla uczniów z klas 4-8 i szkół ponadpodstawowych, a także zamknięcie placówek kultury i zamknięcie sklepów w galeriach handlowych. Hotele będą mogły przyjmować jedynie gości podróżujących służbowo. Zasady dotyczące handlu i życia społecznego wchodzą w życie w sobotę 7 listopada. Najmłodsi uczniowie rozpoczynają naukę zdalną od poniedziałku 9 listopada. Ograniczenia nie dotknęły przedszkoli i żłobków, które będą działały jak dotychczas. 
czytaj dalej

POMOC DLA PRODUCENTÓW I SPRZEDAWCÓW CHRYZANTEM

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy dla posiadaczy chryzantem, którzy nie sprzedali tych kwiatów w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19.
czytaj dalej

BĄDŹ OSTROŻNY- CZAD - CICHY ZABÓJCA!

Rozpoczął się sezon grzewczy a wraz z nim wzrasta ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć osób tlenkiem węgla (czadem) z uwagi na niewłaściwe eksploatowanie urządzeń grzewczych.Przyczyną tragedii może być niewiedza, zaniedbanie, czy wadliwa instalacja odprowadzania spalin.
 
czytaj dalej

KOMUNIKAT GŁÓWNEGO LEKARZA WETERYNARII O RYZYKU WYSTĄPIENIA W POLSCE WYSOCE ZJADLIWEJ GRYPY PTAKÓW HPAI

Główny Lekarz Weterynarii informuje o opublikowaniu przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) ostrzeżenia dotyczącego ryzyka wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków w związku ze stwierdzeniem w ostatnim czasie nowych ognisk grypy ptaków na terenie zachodniej Rosji i Kazachstanu

(link: https://www.efsa.europa.eu/en/news/avian-influenza-eu-alert-new-outbreaks).

Region ten jest znanym jesiennym szlakiem migracji dzikiego ptactwa wodnego do Europy, co sprzyja ryzyku wystąpienia nowych ognisk grypy ptaków w Europie, w tym w Polsce. W miesiącach późnoletnich, tj. w sierpniu i we wrześniu br. na terytorium Kazachstanu stwierdzono 7 ognisk HPAI u drobiu i 86 przypadków u dzików ptaków (krukowate), a na terytorium Rosji 46 ognisk u drobiu i 8 przypadków u dzikiego ptactwa (kaczki i łabędzie). Z alertu EURL w Padwie skierowanego do krajowych laboratoriów referencyjnych ds. grypy ptaków wynika, że kiedy HPAI wykrywano na tych samych obszarach Rosji w 2005 r. oraz w 2016 r., w niedługim czasie pojawiały się ogniska choroby na terenie północnej i wschodniej Europy.
czytaj dalej

ZIMOWE UTRZYMANIE DRÓG

Zimowe utrzymanie dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich na terenie Gminy Korsze.
czytaj dalej

KĄCIK MAŁEGO ROLNIKA

Organizatorem konkursu i fundatorem nagród jest Urząd Statystyczny w Olsztynie. Konkurs adresowany jest do wszystkich przedszkoli wiejskich w województwie warmińsko-mazurskim. Przedmiotem konkursu jest stworzenie Kącika Małego Rolnika w sali przedszkolnej lub w dowolnym miejscu na terenie placówki. Zgłoszenia prac konkursowych dokonuje placówka przedszkolna do dnia 6 listopada 2020 r. Trzy najlepiej ocenione prace zostaną nagrodzone cennymi upominkami. Szczegóły konkursu w Regulaminie.
czytaj dalej

CAŁA POLSKA W CZERWONEJ STREFIE - KOLEJNE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Od 24 października obostrzenia dotyczące strefy czerwonej obowiązują w całej Polsce. Dodatkowo wprowadzone zostały nowe zasady bezpieczeństwa w zakresie edukacji, gospodarki oraz  życia społecznego.
  • objęcie nauczaniem zdalnym klas 4-8 szkół podstawowych – (szczegóły określi MEN w rozporządzeniu);
  • od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 obowiązek przemieszczania się dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna. Zasada ta nie obowiązuje: kiedy dziecko idzie do szkoły lub wraca z niej do domu, a także w weekendy.
  • zawieszenie działania sanatoriów z możliwością dokończenia już  rozpoczętych turnusów;
  • zawieszenie stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych i restauracji przy dopuszczeniu prowadzenia działalności w zakresie dowozu lub na wynos;
  • max. 5 osób spoza wspólnego gospodarstwa domowego podczas imprez, spotkań i zebrań w przestrzeni publicznej (z wyjątkiem spotkań służbowych). Dotyczy to także zgromadzeń w rozumieniu ustawy o zgromadzeniach publicznych.
czytaj dalej
1 ... 3 4 5 6 7 ... 56
Facebook Page Plugin
Youtube Player