Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

REMONT PRZEJAZDU KOLEJOWEGO W TOŁKINACH

Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o. w Gdańsku - wykonawca robót torowych informuje, że zgodnie z zatwierdzonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w dniu 06.08.2020r. Projektem czasowej organizacji ruchu, przystępuje w dniu 28.10.2020r. o godz.7:00 do remontu nawierzchni przejazdu kolejowego na lini  kolejowej 38  w km 193,252, kat. A, w ciągu drogi powiatowej nr 1691N Reszel-Dzikowina, m. Tołkiny.
 
Roboty w obrębie przejazdu kolejowego będą wykonywane w terminie od dnia 28.10.2020r. godz. 7:00 do dnia 30.10.2020r. godz. 17:00
czytaj dalej

XXV SESJA RADY MIEJSKIEJ W KORSZACH

29 października 2020 r. (czwartek) o godz. 14.00  w  sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Korszach odbędzie się XXV Sesja Rady Miejskiej w Korszach.  W związku z obowiązującym stanem epidemii, w trosce o bezpieczeństwo uczestników i mieszkańców - sesja odbędzie się bez udziału publiczności i zaproszonych gości. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do oglądania transmisji online z obrad.
czytaj dalej

TRWA TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU OSP W KORSZACH

Trwa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Korsze. Pierwszy budynek, w którym przeprowadzona jest termomodernizacja to Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Korszach. Zadanie „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Korsze - Termomodernizacja budynku OSP Korsze” polega na dociepleniu ścian zewnętrznych, fundamentowych i dachu, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, wymianie instalacji centralnego ogrzewania, wymianie oświetlenia wewnętrznego na oświetlenie ledowe oraz montażu na dachu budynku instalacji PV. Zadanie dofinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Warmia i Mazury 2014-2020 Oś priorytetowa Efektywność energetyczna dla Działania 4.3 Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków dla Poddziałania 4.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach publicznych.
 
czytaj dalej

DOPŁATY 2020: RUSZYŁY WYPŁATY ZALICZEK

16 października, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2020 rok oraz zaliczek na poczet płatności obszarowych PROW.
czytaj dalej

OGŁOSZENIE BURMISTRZA KORSZ

Działając na podstawie uchwały Nr LX/360/2010 Rady Miejskiej w Korszach z dnia 10 listopada 2010r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, działającymi na terenie Gminy Korsze projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji (Dz. Urz. Woj. Warmińsko-Mazurskiego z 2010 r. Nr 193, poz. 2471), ogłaszam konsultacje dotyczące „Rocznego programu współpracy Gminy Korsze z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie w 2021 roku”.
 
czytaj dalej

NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Premier wprowadza nowe obostrzenia w strefie żółtej (teren całego kraju) i czerwonej. Koronawirus nie odpuszcza. Dlatego wszyscy musimy dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz przestrzegać restrykcji, a te zmieniają się od soboty.
 
czytaj dalej

WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE DO RADY MIEJSKIEJ W KORSZACH

18 października 2020 roku, odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Korszach, w okręgu wyborczym nr 7, obejmującym cześć Osiedla Nr 3 - ulice: ks. Janusza Budyna, Marii Konopnickiej, Tadeusza Kościuszki, Krótka, ks.Stanisława Lachowicza, Młyńska, Elizy Orzeszkowej, Władysława Reymonta, Szkolna, Wylotowa. Głosowanie odbędzie się w godzinach od 7.00 – 21.00 w lokalu wyborczym mieszczącym się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Korszach ul. Mickiewicza 13, 11-430 Korsze.
 
 
 
czytaj dalej

DOTACJE NA MAŁE PRZETWÓRSTWO I RHD

Od 26 października 2020 r. ARiMR będzie przyjmowała wnioski w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”, czyli na tzw. małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny.
czytaj dalej

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Pedagodzy, Wychowawcy i Pracownicy Obsługi i Administracji Oświaty. Dzień Edukacji Narodowej to święto wyjątkowe, które przypomina nam o nieocenionej wartości jaką jest edukacja oraz jak ważną rolę społeczną pełnią osoby, które urzeczywistniają tę wartość swoją codzienną, ciężką pracą. Dzielenie się wiedzą oraz przekazywanie pozytywnych wzorców to cenny dar, który daje szansę rozwoju młodym ludziom a nam pozwala budować lepszą przyszłość.
czytaj dalej

ZAKOŃCZONO PRZEBUDOWĘ DROGI GMINNEJ ULICY MLECZNEJ W KORSZACH

Zakończono inwestycję związaną z przebudową drogi gminnej ulicy Mlecznej w Korszach. Inwestycję zrealizowała firma Zakład Usługowo-Handlowy „Eko-Wod” Czarnecki Michał z Kętrzyna. Zakres prac obejmował: budowę nowej nawierzchni drogowej z kostki brukowej wraz ze zjazdami na posesje, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę oświetlenia drogowego wraz z budową oświetlenia ciągu pieszo-rowerowego pomiędzy ulicą Mleczną, a ulicą Powstańców.
czytaj dalej
1 ... 4 5 6 7 8 ... 56
Facebook Page Plugin
Youtube Player