Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

FINAŁ HALOWYCH ZIMOWYCH ROZGRYWEK ŻAKÓW W SEZONIE 2018/2019

24 lutego 2019r. w Hali Widowiskowo - Sportowej w Korszach odbył się Finał Halowych Zimowych Rozgrywek Żaków w sezonie 2018/2019.Drużyny rywalizowały między sobą grając w grupie systemem każdy z każdym. Mecze obfitowały w bardzo dużą ilość bramek o czym mogą świadczyć wyniki. Niejednokrotnie dochodziło do ostrych starć, co świadczy o tym, że każdemu zależało na jak najlepszym wyniku. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna UKS Akademia Piłki Nożnej "Mały Jeziorak".
 
2 miejsce Polonia Lidzbark Warmiński
3 miejsce ZKS Olimpia Elbląg
4 miejsce UKS SOKÓŁ BIAŁA PISKA
5 miejsce GKS STAWIGUDA
6 miejsce MKS Korsze
 
 
Najlepszym bramkarzem turnieju został Mateusz Papińczyk (UKS Mały Jeziorak Iława). Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Tasarz (UKS Mały Jeziorak Iława). Królem strzelców został Szymon Gasperowicz (Polonia Lidzbark Warmiński).
 
czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE

29 marca 2019r. (piątek) w godzinach 10:00-13.00 w Urzędzie Miejskim w Korszach dyżur będzie pełnił doradca emerytalny z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
 
czytaj dalej

VII SESJA RADY MIEJSKIEJ W KORSZACH

Serdecznie zapraszamy na VII Sesję Rady Miejskiej w Korszach, która odbędzie się 28 lutego 2019 r. (czwartek) o godz. 12.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Korszach.
czytaj dalej

NOWY E-DOWÓD OD 4 MARCA

E-dowód to wielofunkcyjny dokument z warstwą elektroniczną — bezpieczne narzędzie do komunikacji obywatela z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi.
Nowy dowód wyglądem będzie przypominał dokument tożsamości, którym obecnie się posługujemy. Jednak będzie on dodatkowo wyposażony w chip, w którego pamięci znajdą się m.in. dane identyfikacyjne umieszczone w warstwie graficznej, w tym zdjęcie biometryczne.
 
Nowy dowód osobisty, czyli dowód osobisty z warstwą elektroniczną, po aktywowaniu certyfikatów, będzie umożliwiał:
  1. uwierzytelnienie posiadacza dowodu osobistego w systemach teleinformatycznych (certyfikat identyfikacji i uwierzytelnienia),
  2. potwierdzenie obecności posiadacza dowodu osobistego w określonym miejscu i w określonym czasie (certyfikat potwierdzania obecności),
  3. składanie podpisu osobistego, który będzie zaawansowanym podpisem elektronicznym (certyfikat podpisu osobistego),
  4. zamieszczenie kwalifikowanego certyfikatu podpisu elektronicznego wydawanego przez dostawców komercyjnych.
Wnioski o wydanie e-dowodu osobistego będzie można składać od 4 marca 2019 r.
 
Wszystkie informacje znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/e-dowod-dowod-z-warstwa-elektroniczna

Ubój zwierząt gospodarskich kopytnych poza rzeźnią

Departament Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracował ulotkę informacyjną dla rolników, opracowaną w Departamencie Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pt.: "Praktyczne wskazówki dla rolników w przypadku konieczności uboju zwierząt gospodarskich kopytnych poza rzeźnią".
czytaj dalej

STYPENDIA BURMISTRZA KORSZ

13 lutego 2019 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach odbyła się uroczystość wręczenia najlepszym uczniom z Gminy Korsze stypendiów naukowych, sportowych i artystycznych za osiągnięcia w poprzednim roku szkolnych. Uczniom towarzyszyli ich rodzice i nauczyciele, a także Dyrektorzy szkół. Burmistrz Ryszard Ostrowski osobiście pogratulował uczniom wręczając dyplomy, listy gratulacyjne i kwiaty. Gmina Korsze kontynuuje program stypendialny od 2007 roku, wspierając wszechstronny rozwój najzdolniejszej młodzieży z naszych szkół. W tym roku ufundowane zostały 52 stypendia. Przeznaczyliśmy na ten cel kwotę  49.560,00 zł.
 
czytaj dalej

FERIE ZIMOWE MINĘŁY SZYBKO I RADOŚNIE

Czas ferii zimowych upłynął szybko i radośnie. Bogata oferta Miejskiego Ośrodka Kultury zapewniała rozrywkę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem a listy wyjazdowe zapełniały się w błyskawicznym tempie.
Ferie rozpoczęliśmy ogniskiem oraz dobrą zabawą z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci podczas zajęć plastyczno - technicznych stworzyły „wazony w sweterku” oraz kolorowe „piniaty” a Panie z Klubu Seniora „Bratek” podczas warsztatów cukierniczych zdradziły im tajniki smacznych wypieków.
Miłośnicy kina wzięli udział w porankach filmowo - bajkowych. Dorosłym i młodzieży zaproponowaliśmy do obejrzenia komedię pt. „Kobieta Sukcesu”. Odbyły się dwa wyjazdy do Kina Gwiazda w Kętrzynie. Młodsi pojechali na film animowany „Asteriks i Obeliks. Tajemnica Magicznego Wywaru”, dorośli i młodzież na film „Miszmasz, czyli Kogel-Mogel 3”. Dzieci miały możliwość uczestniczyć w interaktywnym teatrzyku „O Popielu i myszach”, który przedstawili aktorzy z Krakowa.
 
czytaj dalej

FERIE NA BASENIE

Miejski Ośrodek Kultury w Korszach w trakcie ferii zimowych zorganizował wycieczkę do parku wodnego „Tropikana” w Mikołajkach. Wzięli w niej udział miłośnicy wodnych przygód. Wyjazd cieszył się dużym zainteresowaniem, lista chętnych osób zapełniła się błyskawicznie.
czytaj dalej

TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH PO RAZ PIERWSZY


Miejski Ośrodek Kultury w Korszach w ostatni dzień ferii zimowych zaprosił miłośników planszówek na Turniej Gier Planszowych. Emocje i świetna zabawa towarzyszyły wszystkim uczestnikom. Była to okazja do wspólnej gry i zdrowej dawki rywalizacji. Rozgrywki odbyły się na czterech planszach: Chińczyk, Warcaby, Zimowa przygoda, Wyścig.
czytaj dalej

KOLOROWE PINIATY

W trakcie ferii zimowych, w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach odbyły się warsztaty robienia piniaty. To zwyczaj w krajach latynoskich osadzony w tradycji bożonarodzeniowej. Zabawa polega na strąceniu specjalnie przygotowanej kuli wypełnionej przeważnie słodyczami, których uczestnicy starają się zebrać jak najwięcej. Atrakcja, co raz bardziej popularna podczas imprez urodzinowych.
czytaj dalej
1 ... 5 6 7 8 9 ... 13
Youtube Player