Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

70 LAT SZKOŁY W GARBNIE

31.05.2019r. był wyjątkowym, niezapomnianym dniem, pełnym dobrych emocji, radosnych i wzruszających spotkań, wspomnień i refleksji. Uroczystości 70-lecia istnienia Szkoły Podstawowej im. Zasłużonych dla Warmii i Mazur w Garbnie zgromadziły liczne grono oficjalnych gości, nauczycieli, byłych i obecnych pracowników, absolwentów, przyjaciół i partnerów szkoły. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji pracowników i absolwentów  w kościele parafialnym w Garbnie. We mszy uczestniczyło wielu byłych i obecnych pracowników szkoły, a także licznie zgromadzeni absolwenci i uczniowie. Końcowym akcentem tej części obchodów Jubileuszu było złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą zmarłych nauczycieli.
 
czytaj dalej

TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ W GMINIE KORSZE

30 maja br. w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olszynie została podpisana umowa na dofinansowanie prac termomodernizacyjnych pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Korsze”. W imieniu Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego umowę podpisali Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego i Miron Sycz Wicemarszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego, natomiast w imieniu Gminy Korsze, Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski oraz Skarbnik Gminy Anna Sidorowicz.
 
czytaj dalej

WSPANIAŁE I WYJĄTKOWE SPOTKANIE Z KSIĘDZEM KARDYNAŁEM STANISŁAWEM DZIWISZEM

23.05.2019r. był wyjątkowym dniem. Ksiądz Adam Malak – proboszcz Parafii Chrystusa Króla w Sątocznie, w asyście strażaków - Komendanta Gminnego OSP Korsze Sławomira Krupczaka oraz strażaka Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie st. ogn Wojciecha Krupczaka, podczas spotkania z Kardynałem Stanisławem Dziwiszem w jego krakowskim domu, otrzymał Relikwie świętego Jana Pawła II. Relikwie razem z certyfikatem autentyczności zostały przekazane do parafii w Sątocznie. Cieszymy się z tego, że zostaliśmy uhonorowani wielkim darem przekazanym nam przez Księdza Kardynała, świadka życia i świętości – Świętego Jana Pawła II. Ku naszej radości okazało się, że otrzymaliśmy relikwie I stopnia – krew świętego.  Poczuliśmy się wyróżnieni , duchowo umocnieni, ubogaceni tym wspaniałym darem. Ks. proboszcz w imieniu parafian podziękował za ten dar i zapewnił, że Relikwie znajdą w naszej parafii godne miejsce, a wprowadzenie ich do kościoła parafialnego będzie wielkim wydarzeniem dla parafian i gości.
 
czytaj dalej

WYBORY ŁAWNIKÓW NA KADENCJĘ 2020-2023

WYBORY ŁAWNIKÓW
na kadencję 2020-2023
 
Zgodnie z informacją Prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie z dnia 21 maja 2019 r. liczba ławników, która powinna być wybrana przez Radę Miejską w Korszach na kadencję 2020 - 2023 wynosi:
 
    do Sądu Rejonowego w Kętrzynie - 4
  - w tym do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy - 2 osoby
 
PROCEDURA WYBORU ŁAWNIKÓW
 
Procedurę wyboru ławników reguluje dział IV, rozdział 7 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. - Prawo o ustroju sądów powszechnych (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 52 z późn. zm.).
 
czytaj dalej

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa po raz drugi organizuje ogólnopolski konkurs fotograficzny. Celem Konkursu „Polska smakuje" jest promowanie produktów rolnych i żywnościowych, w tym szczególnie ekologicznych, tradycyjnych i regionalnych. Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich osób pełnoletnich. Prace konkursowe mogą przedstawiać regionalnych producentów żywności, lokalne bazary i targowiska, pola uprawne czy produkty przetworzone i nieprzetworzone, na różnych etapach ich produkcji. Oddziały Terenowe KOWR w ramach zgłoszeń przesłanych na terenie ich  województw wyłonią półfinalistów oceniając estetykę fotografii oraz nawiązanie do regionu w którym została wykonana praca. Laureatów konkursu wybierze jury w Centrali KOWR.
czytaj dalej

TERENOWY PUNKT PASZPORTOWY

Terenowy Punkt Paszportowy w Kętrzynie ma rozpocząć pracę już w najbliższy poniedziałek 3 czerwca. Sprawy paszportowe będzie można załatwić w budynku Starostwa Powiatowego w Kętrzynie. W nowej placówce  można złożyć wniosek o paszport i odebrać wyrobiony dokument, zgłosić utratę paszportu. Punkt będzie czynny w poniedziałki od 9:00 do 17:00, a od wtorku do piątku od 7:40 do 15:00.
czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE

Firma Promag serdecznie zaprasza  mieszkańców Gminy Korsze na spotkanie dotyczące dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej oraz instalacje solarne do podgrzewania wody użytkowej.
 
Spotkanie odbędzie się 18 czerwca 2019 roku o godz. 17:00 w hali widowiskowo-sportowej w Korszach.
 

DZIŚ DZIEŃ DZIAŁACZA KULTURY

Z okazji Dnia Działacza Kultury
składam najlepsze życzenia Wszystkim twórcom i animatorom życia kulturalnego w Gminie Korsze.
Dziękuję za trud i pracę na rzecz rozwoju kultury lokalnej oraz wkład
w krzewienie tradycji wśród dzieci, młodzieży i tych trochę starszych.
Życzę wielu sukcesów, satysfakcji płynącej z wykonywanej pracy oraz powodzenia
w urzeczywistnianiu wszelkich przyszłych planów.
 
 
                                                                               Burmistrz Korsz
                                                                              Ryszard Ostrowski

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Jak co roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach brała udział w Tygodniu Bibliotek, który przypada w dniach 8-15 maja. Tydzień Bibliotek to program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększania prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Motywem przewodnim tego wydarzenia było hasło #BIBLIOTEKA.
czytaj dalej

IV OTWARTY TURNIEJ KARATE O PUCHAR BURMISTRZA KORSZ

Burmistrz Korsz oraz Zarząd Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate mają zaszczyt zaprosić na IV Otwarty Turniej Karate Shinkyokushin o Puchar Burmistrza Korsz Ryszarda Ostrowskiego, który odbędzie się 8 czerwca 2019r. w hali widowiskowo-sportowej w Korszach.
1 ... 5 6 7 8 9 ... 20
Youtube Player