Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

POSIEDZENIE GMINNEJ RADY SENIORÓW

12 lutego 2019r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Korszach odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Gminnej Rady Seniorów. W spotkaniu uczestniczyli także: Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach Tomasz Lenkowski, Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach Jadwiga Hajduk, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Korszach Artur Romanowski.
Celem spotkania była dyskusja na temat pracy Radnych Seniorów w 2019 roku oraz zinwentaryzowanie ich potrzeb i oczekiwań. Dyskutowano nad ustaleniem form współpracy z instytucjami na terenie Korsz w działaniach na rzecz osób starszych: Miejskim Ośrodkiem Kultury w Korszach, Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Korszach, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Korszach, Parafią Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach. Dyskusja dotyczyła także konieczności integracji środowiska 60+ oraz dotarcia do osób, które potrzebują pomocy.
 
 
czytaj dalej

„Pamiątka regionu Warmii i Mazur"

Samorząd Województwa Warmińsko- Mazurskiego zaprasza do udziału w konkursie „Pamiątka regionu Warmii i Mazur”. Celem konkursu jest pozyskanie pamiątki turystycznej służącej promocji regionu. Praca ma nawiązać do charakterystyki regionu, a także jego dziedzictwa kulturowego.
 
Zwycięzcom zostaną przyznane nagrody w wysokości:
I Nagroda – 5.000 zł
II Nagroda –3.000 zł
III Nagroda–2.000 zł
czytaj dalej

FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE

Jak co roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach zorganizowała zajęcia dla dzieci w okresie ferii zimowych. Oferta biblioteki zawierała liczne spotkania literackie, edukacyjne, warsztatowe i projekcje filmowe.W pierwszym tygodniu ferii dzieci m.in. wystąpiły w przedstawieniu z okazji Dnia Babci i Dziadka, rywalizowały w grach planszowych, upiekły tosty, tworzyły pejzaże zimowe, oglądały bajkę. Drugi tydzień rozpoczęliśmy od zabawy w kodowanie. Spod rąk uczestników wyszły także obrazy nitką i bibułą malowane oraz piękne maski karnawałowe. Dodatkową atrakcją podczas tych spotkań były konkursy, gry i zabawy integracyjne. W ostatni dzień ferii zorganizowana została zabawa karnawałowa, podczas której dzieci bawiły się w rytm muzyki. W trakcie przerw między tańcami odbywały się konkursu, za które dzieci otrzymywały drobne nagrody.
czytaj dalej

Usługa Twój e-PIT od 15 lutego 2019 r.

Co to jest Twój e-PIT ?
Twój e-PIT to zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38, które 15 lutego będzie udostępnione w serwisie www.podatki.gov.pl .
PIT wypełni i udostępni urząd skarbowy (nie musisz składać żadnego wniosku w tej sprawie ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego) – zeznanie będzie wystawione automatycznie i bezpłatnie dla wszystkich podatników, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38.
czytaj dalej

Punkt informacyjny - rozliczenie podatku za rok 2018

W związku z akcją składania zeznań podatkowych za 2018 rok informujemy, że Urząd Skarbowy w Kętrzynie uruchomi punkt informacyjny w Urzędzie Miejskim w Korszach, w którym będzie można uzyskać informacje dotyczące rozliczeń podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2018, sposobu wypełniania formularzy zeznań podatkowych oraz możliwości skorzystania z ulg i odliczeń, a także pobrać druki zeznań oraz złożyć wypełnione zeznania podatkowe.
 
Punkt będzie otwarty w dniach:
 
25 lutego 2019r. (poniedziałek)
18 marca 2019r. (poniedziałek)
 
w godzinach 900 - 1400 - pokój 118 (1 piętro)

IV Posiedzenie Gminnej Rady Seniorów

Serdecznie zapraszamy na IV posiedzenie Rady Seniorów, które odbędzie się 12 lutego 2019 r. (wtorek) o godz. 11:00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Korszach.
czytaj dalej

Fundacja „Serduszko” ratuje małe serca z Warmii i Mazur

W sobotę 2 lutego w hali widowiskowo-sportowej w Korszach odbyła się impreza charytatywna, podczas której zbierano środki potrzebne dla Podopiecznych Fundacji "Serduszko". Pieniądze z aukcji charytatywnych oraz te wrzucane do puszek pomogą uratować serduszkowe maluchy z województwa warmińsko-mazurskiego. Podczas koncertu wystąpili: Ci-Ho, Agnieszka Skrycka z zespołem, Jan Krupczak, Aleksandra Tabaka.
czytaj dalej

DRUGI TURNIEJ O PUCHAR BURMISTRZA KORSZ

3 lutego w hali widowiskowo-sportowej w Korszach odbył się drugi turniej o Puchar Burmistrza Korsz. Tym razem w zmaganiach piłkarskich wzięły udział drużyny U-9.
czytaj dalej

TURNIEJ O PUCHAR BURMISTRZA KORSZ

2 lutego w hali sportowej w Barcianach odbył się pierwszy tegoroczny Halowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2009 o Puchar Burmistrza Korsz. Do rywalizacji stanęło łącznie 7 drużyn piłkarskich z naszego regionu.
czytaj dalej

JESTEŚMY DLA CIEBIE SENIORZE

Rada Seniorów w Gminie Korsze została powołana dnia 29 listopada 2017 roku. Pierwsze posiedzenie Korszeńskiej Rady Seniorów odbyło się 16 maja 2018 roku na którym ustaliliśmy i przyjęliśmy plan pracy na lata 2018-2022.
czytaj dalej
Youtube Player