Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Wydarzenia

FC Marłuty zwycięzcą "Neymar JR's FIVE"

W niedzielę 04 listopada 2018 r. w Hali Widowisko-Sportowej w Korszach rozegrany został turniej piłki nożnej, w którym obowiązywały zasady „Neymar JR’s FIVE”.

Formuła gry przedstawia się następująco: kiedy jedna drużyna strzela gola, druga traci jednego zawodnika, zwycięża drużyna, która wyeliminuje wszystkich zawodników ekipy przeciwnej lub ta, która po upływie 10 minut ma na boisku większą liczbę zawodników (strzelonych bramek).
Na starcie stanęło 5 drużyn i szybko okazało się, że nie wszyscy czytali regulamin turnieju. Otóż w jednej z ekip pojawił się bramkarz, który w tych rozgrywkach jest zbędny . Kiedy omówione już zostały zasady obowiązujące w zawodach, drużyny przystąpiły do rywalizacji. Graliśmy systemem „każdy z każdym”. Na koniec zmagań zwycięzcą została ekipa „FC Marłuty”, która wygrała wszystkie swoje mecze. Na drugim miejscu uplasował się zespół „Ćpulicy”, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli tego dnia zawodnicy „Junior Team”. Czwarte miejsce przypadło „FC Kręglom”, piąte zaś zajęli zawodnicy z Kraskowa. Aktywnie spędzona niedziela, możliwość gry w piłkę nożną na innych zasadach niż zwykle, dobra zabawa, fajne nagrody i chęć rywalizacji to wszystko sprawiło, że zawodnicy z uśmiechami opuszczali mury naszej hali.

Były to już ostanie zawody rozgrywane w ramach projektu „JESIEŃ na sportowo”. W okresie od 30 września do 4 listopada w hali rozegrano 4 turnieje sportowe. W tym czasie wszyscy chętni mogli próbować swoich sił w takich dyscyplinach jak piłka siatkówka, badminton, tenis stołowy czy piłka nożna. Nieważne czy jesteś zawodowcem, uprawiasz sport rekreacyjnie czy amatorsko u nas zawsze znajdziesz coś dla siebie

Tekst i zdjęcie: Hala Widowiskowo-Sportowa w Korszach