Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Wydarzenia

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY W BIBLIOTECE

W dniu Świętego Andrzeja, czyli 30 listopada 2018 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach odbyły się Andrzejkowe Wróżby. Była to okazja do wspaniałej zabawy, ale też do pokazania tradycji i obrzędów ludowych.
Dzieci, które tego dnia odwiedziły bibliotekę kultywując tradycje, losowały wróżby, dzięki którym mogły poznać przyszły zawód, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Był to był bardzo magiczny wieczór. Dla uatrakcyjnienia wieczoru andrzejkowego, twarze uczestników zostały udekorowane pięknymi gwiazdkami. Do wróżenia wykorzystane zostały różnorodne rekwizyty, tj. popcorn, butelka, kubeczki i papierowe serca. Dużym powodzeniem cieszyły się „ciasteczka z wróżbą”, które rozeszły się błyskawicznie. W czasie wieczoru nie mogło także zabraknąć wróżenia z butów, aby dowiedzieć się, która z panien z grona wróżących jako pierwsza wyjdzie za mąż. Wróżby pobudzały wyobraźnię uczestników, uczyły kreatywności, pozwalały oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Nie obyło się również bez pysznego poczęstunku, w postaci słodkich cukierków, owoców oraz ciasta przygotowanego przez panie bibliotekarki.
Mamy nadzieję, że magia tego dnia na długo pozostanie w pamięci dzieci, a wszystkie wróżby spełnią się zgodnie z tradycją.
 
MGBP Korsze

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Youtube Player

Kontakt - stopka

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Telefon 897541828
Faks 897540011
E-mail ugim_korsze@korsze.pl
 
Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego
poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od godz. 7.30 do 15.30

Statystyki odwiedzin

  • Dziś: 214
  • Tydzień: 665
  • Miesiąc: 2909
  • Wszystkie: 4771

Znajdź nas

  • Logo: Facebook
  • Logo: Youtube