Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Wydarzenia

Uroczyste przekazanie nowego wozu strażackiego

Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Korszach 14 grudnia 2018 roku oficjalnie przekazano kluczyki do nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Volvo. Uroczystość, którą uświetniło wielu znamienitych gości odbyła się na parkingu wewnętrznym z tyłu budynku Urzędu Miejskiego w Korszach.
Strażacy z OSP Korsze, zgromadzili się licznie na uroczystości z okazji przekazania nowego samochodu i wręczenia odznaczeń zasłużonym strażakom. Po złożeniu raportu przez dowódcę uroczystości druha Krzysztofa Tamiłę, Zastępcy Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP brygadiera Roberta Flicińskiego i przyjęciu meldunku odegrano hymn państwowy. W piątkowej uroczystości najważniejszym punktem oczywiście było wręczenie przez Burmistrza Korsz Ryszarda Ostrowskiego dowodu rejestracyjnego oraz kluczyków do nowego samochodu Prezesowi OSP Korsze dh Zdzisławowi Flisowi, a następnie kierowcy dh Cezaremu Białous oraz poświęcenie nowego wozu strażackiego przez proboszcza Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach Remigiusza Zanieckiego. Uroczystość była też dobrym momentem, aby wręczyć odznaczenia i wyróżnienia zasłużonym druhom. Dh Tomasz Wicepolski został uhonorowany odznaką „Strażak Wzorowy”. Uhonorowano także jeszcze jednego członka Ochotniczej Straży Pożarnej w Korszach, Eugeniusza Hasiuka, który podjął trudną decyzje o odejściu na ochotniczą emeryturę. Eugeniusz Hasiuk wstąpił w szeregi OSP Korsze ponad 25 lat temu. Podczas długoletniej służby dał się poznać jako strażak zdyscyplinowany i zaangażowany. Wielokrotnie uczestniczył w akcjach ratowniczo-gaśniczych podczas zdarzeń na terenie gminy Korsze i powiatu kętrzyńskiego za co został odznaczony Złotym medalem za zasługi dla Pożarnictwa. W uroczystości uczestniczyli licznie przybyli gości: Doradca Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Marcin Domian, Zastepca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Robert Fliciński, Komendant Placówki Straży Granicznej w Barcianach Wiesław  Dyśko, Wicestarosta Kętrzyński Andrzej Lewandowski, Radny Sejmiku Województwa Zbigniew Homza, Radna Powiatu Kętrzyńskiego Alina Janiszewska, Komendant Powiatowy PSP w Kętrzynie bryg. Szymon Sapieha ,Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kętrzynie kpt. Kamil Golon, Komendant Powiatowy Policji w Kętrzynie insp. Dariusz Ślęzak, Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Korszach Andrzej Wankiewicz, Proboszcz Parafii Korsze Remigiusz Zaniecki, Proboszcz Parafii Sątoczno Adam Malak, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego nadkom. Tomasz Jaruszewski, Komendant Komisariatu Policji w Korszach nadkom. Adam Sternik, Komendant Straży Miejskiej w Korszach Bogdan Żukowski, Funkcjonariusz Straży Granicznej w Kętrzynie kpt. Sławomir Bućko, Emerytowany Funkcjonariusz Straży Granicznej w Kętrzynie Andrzej Sobierajski, Naczelnik OSP Karolewo Zbigniew Mikowski, Druhny i druhowie OSP Korsze, Duszpasterstwo Kolejarzy z Korsz, lokalna społeczność.
Druhowie z OSP Korsze nie zapomnieli podziękować swoim darczyńcom oraz przyjaciołom jednostki, którym wręczyli okolicznościowe podziękowania.
Całkowity koszt zadania to 829.020,00 zł - z czego 350 000,00 zł to środki finansowe pochodzące z budżetu Gminy Korsze. Realizacja zadania była możliwa dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który przyznał dotację w kwocie 50.000,00 zł. Dodatkowo pozyskane zostały środki na zakup samochodu z Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego – dotacja w wysokości 129.020,00 zł oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – dotacja w wysokości 300.000,00 zł.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

46Galeria zdjęć: OSP

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Youtube Player

Kontakt - stopka

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Telefon 897541828
Faks 897540011
E-mail ugim_korsze@korsze.pl
 
Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego
poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od godz. 7.30 do 15.30

Statystyki odwiedzin

  • Dziś: 214
  • Tydzień: 665
  • Miesiąc: 2909
  • Wszystkie: 4771

Znajdź nas

  • Logo: Facebook
  • Logo: Youtube