Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Wydarzenia

DZIEWCZĘTA Z "EKSPRESJI " NA PODIUM!

11 kwietnia 2021 r. odbył się III Ogólnopolski Festiwal Tańca – Białobrzeski Dance Show ON-LINE, zorganizowany przez Agencję Artystyczną „Sebi” w Gdańsku. To wydarzenie było transmitowane na żywo na kanale YouTube od godziny 8.55 do 20.00. Festiwal licznie zgromadził tancerzy z całej Polski. Można było podziwiać solistów, duety, mini formacje i formacje z takich miast jak: Andrychów, Biłgoraj, Bydgoszcz, Chojnice, Elbląg, Ełk, Gdańsk, Gdynia, Głogów Małopolski, Gliwice, Gostyń, Gostynin, Katowice, Krosno, Kruszyn, Kielce, Knurów, Kołobrzeg, Krynica Zdrój, Kutno, Liszki, Lublin, Łódź, Malbork, Nowy Dwór Gdański, Opole, Pruszków, Pszów, Płońsk, Stryków, Siemianowice Sopot, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Szczecin, Tychy, Trzemeszno, Tarnowskie Góry, Warszawa, Wolsztyn, Wejherowo, Wrocław, Węgrów, Zielona Góra, Żagań, Żory i oczywiście Korsze.
Festiwal miał podział na kategorie wiekowe i taneczne. Można było zaprezentować się w takich technikach jak: taniec klasyczny, modern, jazz, inne formy, hip hop, show dance, cheerleaders oraz freestyle 30+.
 
Dziewczęta z zespołu Ekspresja z wielkim zaangażowaniem i z naciskiem na rozwój fizyczny i emocjonalny przygotowywały się do owego wydarzenia.
„Ekspresja” do każdego pokazu podchodzi z radością, oddaniem a także z szacunkiem do odbiorcy. Jak widać ich zaangażowanie i talent zostały zauważone pomimo trwającej pandemii.
 
Zespół zdobył 1 miejsce w kat. FORMACJE /JAZZ (12-15 lat) reprezentując nasz ośrodek kultury i miasto Korsze w prestiżowym i na wielką skalę festiwalu. Dziewczęta zatańczyły choreografię pt. „Home” w stylu tanecznym lyrical jazz. Dziękujemy operatorowi świateł Michałowi Tarnickiemu oraz montażyście filmowemu Karolowi Karusewiczowi za pomoc w nagraniach.
Jurorzy:
Mihail Nikolov - pedagog, tancerz i choreograf z ponad 35-letnim doświadczeniem. Absolwent rosyjskiej i bułgarskiej wyższej szkoły baletowej. Szkolił się również w tańcu współczesnym, modern i jazz w Niemczech w Hamburgu pod opieką pedagogów i choreografów ze Stanów Zjednoczonych. Jako tancerz i choreograf pracował w wielu krajach Europy, Azji i Afryki. Jest autorem wielu spektakli, m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Afryce Południowej, Holandii, Anglii, Bułgarii i Singapurze. Jest autorem choreografii do autorskich produkcji Suwalskiego Ośrodka Kultury: „Żar Bułgarii” , spektakli muzyczno-tanecznych „Królowa śniegu” , „Alicja w krainie czarów” i spektaklu jubileuszowy ,,Światła Broadwayu – Podróż do marzeń, spektaklu „Krajobraz z Tobiaszem” Teatru Efemerycznego. Posiada wyróżnienia od prezydenta Singapuru za wkład we współpracę kulturalną między Europą i Azją oraz nagrody miasta Suwałki w dziedzinie kultury za szczególne osiągnięcia w zakresie edukacji tanecznej dzieci i młodzieży oraz promocję młodych artystów na międzynarodowych festiwalach tanecznych (2016 i 2018 rok ).
 
Kamil Fabich ( BARLINEK ) – trener/choreograf - pozytywny, zawsze uśmiechnięty, pełen werwy i miłości do tego co robi. Zaraża pasją i wiarą małych i dużych tancerzy. Przygodę z tańcem rozpoczął gdy miał 7 lat i trwa to nieprzerwanie do dzisiaj. Osiągnął wiele sukcesów głównie w stylach show dance. Założyciel Feeling Dance Group - zdobywca wielu nagród na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej - wielokrotni mistrzowie i wicemistrzowie Polski a także Wicemistrz Świata Show Dance 2012. W 2008 roku tańczył w Musicalu „Fame” w gorzowskim teatrze i. J. Osterwy, do którego choreografię tworzył Igor Kryszyłowicz – juror 1 edycji programu „Gwiazdy tańczą na lodzie”. Jest współtwórcą barlineckich musicali „Tytani - cztery strony świata” oraz " To i owo, tędy i owędy, czyli coś o Was i o nas". Był tancerzem podczas telewizyjnej gali sportu w Warszawie. W dalszym ciągu szkoli swoje umiejętności taneczne u choreografów z całej Polski oraz jest twórcą wielu tanecznych imprez. Juror ogólnopolskich festiwali tańca.
Jacek Suchiński - tancerz, choreograf, instruktor tańca towarzyskiego i hip hop-u, animator kultury, dwukrotny Mistrz Polski Formacji Tanecznych w stylu standard, uczestnik Mistrzostw Świata, tancerz klasy „S” sportowego tańca towarzyskiego. Założyciel i instruktor malborskich zespołów FM’98 i SDF, licznie nagradzanych podczas ogólnopolskich przeglądów tanecznych. Twórca i kierownik artystyczny Europejskich Dni Tańca w Malborku, realizowanych nieprzerwanie od 2007 roku. W latach 2011 – 2015 konsultant taneczny i choreograf Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach, dwukrotny laureat nagrody Burmistrza Miasta Malborka za szczególne osiągnięcia na niwie kultury. Juror wielu ogólnopolskich festiwali tańca.
 
Piotr Białobrzeski - instruktor hip hop, house, LA style, breakdance, pooping, looking. Absolwent Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi na wydziale „TANIEC” – kierunek PEDAGOGIKA TAŃCA - licencjat. Swój pierwszy debiut miał w wieku 6 lat, biorąc udział w spektaklu baletowym „Dziadek do Orzechów” razem z tancerzami Opery Bałtyckiej.
Przez 6 lat tańczył w zespole „Czoko – Blitz Crew” gdzie swoje umiejętności rozwijał pod okiem instruktorki Pani Agnieszki Humięckiej w Domu Sztuki Gdańskiego Archipelagu Kultury. Tancerz w speklaklu „Life after life” w Gdańsku. Tancerz – rola „księcia” w spektaklu „Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków” – Filharmonia Kaszubska w Wejherowie. Aby poszerzyć swoje umiejętności taneczne, szkolił się na warsztatach u takich instruktorów i choreografów jak : Anna Śmiganowska, Bartek Kobeszko, Paweł Płoski, Wessley Messias, Romeo Ballayan Freedom, Jacek Suchiński, Brian Puspos, Ian Eastwood, Lando Wilkins, Gabriel Francisco,Salah, Lyle Beniga, Kyle Hanagami, Willdabeast Adams. Na warsztatach tańca próbował także inne style niż dotychczas – smooth sexy ,czyli pop z wackingiem, lyrical RNB, street dance, NY gangsta. Juror wielu festiwali tanecznych w Polsce i za granicą.
Sebastian Białobrzeski - zawodowy tancerz z 20 letnią praktyką sceniczną, nauczyciel tańca, choreograf. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku i Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie ( obecnie Uniwersytet Muzyczny ) na Wydziale – Pedagogiki Baletu, gdzie uzyskał tytuł mgr sztuki. W latach 1990 – 2009 był czynnym zawodowo tancerzem Opery Bałtyckiej. Tańczył w spektaklach baletowych, współczesnych, operowych i operetkowych partie koryfejskie i solistyczne. Na swoim koncie ma liczne występy na scenach krajowych i zagranicznych / Niemcy, Belgia, Holandia, Dania, Szwajcaria, Austria, Włochy/. Obecnie współpracuje z ośrodkami tanecznymi w Polsce. Choreograf i reżyser programu „Mała Miss” w Gdańsku. Od 2006 roku do chwili obecnej pomysłodawca i organizator – LETNICH WARSZTATÓW TAŃCA W GDAŃSKU ( XV edycji ). W 2008 roku odznaczony SREBRNYM KRZYŻEM za zasługi na XXXV Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach . Współpracował także z Teatrem Ekspresji Wojciecha Misiuro oraz z TVP w realizacji TEATRU TELEWIZJI pt: „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA i 7 KRASNOLUDKÓW”. Choreograf i reżyser dwuaktowego spektaklu „Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków” w 2013 roku w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Choreograf i reżyser spektaklu "DZIADEK DO ORZECHÓW" w Wejherowie i Malborku. Juror ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali tańca. Organizator Festiwali Tanecznych "Białobrzeski Dance Show", "Białobrzeski Dance Art", "Białobrzeski Christmas E-Dance" i "Białobrzeski Winter E-Dance". Obecnie prowadzi własną Agencję Artystyczną, nadal prowadząc wiele warsztatów tańca w Polsce w optymistycznym aspekcie dążenia do tanecznej doskonałości ,świadomości własnego ciała i wewnętrznej samodyscypliny, jednocześnie nie zapominając o dużej dawce dobrego humoru.
 
 
Tekst i foto: MOK KORSZE

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Facebook Page Plugin
Youtube Player

Kontakt - stopka

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Telefon 897541828
Faks 897540011
E-mail ugim_korsze@korsze.pl
 
Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego
poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od godz. 7.30 do 15.30

Statystyki odwiedzin

  • Dziś: 0
  • Tydzień: 437
  • Miesiąc: 2338
  • Wszystkie: 3692

Znajdź nas

  • Logo: Facebook
  • Logo: Youtube