Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Wydarzenia

Wyjazdy do Kina

Miejski Ośrodek Kultury w Korszach zaprasza na wyjazdy do Kina "Gwiazda" w Kętrzynie.
czytaj dalej

WIGILIA W KLUBIE SENIORA

14 grudnia 2018 jak co roku, aby tradycji stało się zadość członkowie Klubu Seniora „Pod Dębem” zasiedli do wspólnej kolacji wigilijnej.
czytaj dalej

Uroczyste przekazanie nowego wozu strażackiego

Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Korszach 14 grudnia 2018 roku oficjalnie przekazano kluczyki do nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Volvo. Uroczystość, którą uświetniło wielu znamienitych gości odbyła się na parkingu wewnętrznym z tyłu budynku Urzędu Miejskiego w Korszach.
czytaj dalej

Zimowe utrzymanie dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich na terenie gminy Korsze

BIBLIOTEKA W KORSZACH PONOWNIE W CZOŁÓWCE NAJLEPSZYCH BIBLIOTEK W POLSCE

Od 2011 roku Instytut Książki i dziennik „Rzeczpospolita” nagradzają samorządy za ich zaangażowanie w rozwój i dobre zarządzanie bibliotekami publicznymi. Organizatorom przyświeca idea, aby poprzez dobrze działającą bibliotekę, wszyscy mieszkańcy otrzymali łatwy i całkowicie bezpłatny dostęp do literatury, a więc wiedzy, nowych mediów i szeroko rozumianej kultury.
czytaj dalej

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY W BIBLIOTECE

W dniu Świętego Andrzeja, czyli 30 listopada 2018 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach odbyły się Andrzejkowe Wróżby. Była to okazja do wspaniałej zabawy, ale też do pokazania tradycji i obrzędów ludowych.
czytaj dalej

KILKASET OSÓB BAWIŁO SIĘ ZE ŚW. MIKOŁAJEM W KORSZACH

Tradycją jest, że dzień 6 grudnia jest w naszej gminie traktowany wyjątkowo. Miejski Ośrodek Kultury w Korszach oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach z okazji Mikołajek zapewnili moc atrakcji dla wszystkich dzieci.
czytaj dalej

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodził najmilszy przyjaciel dzieci - Pluszowy Miś. Z tej okazji Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników wiele „misiowych” atrakcji. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy dzieci z Przedszkola Miejskiego oraz klasy I-III SP w Korszach.
czytaj dalej

WARSZTATY SZYCIA STROJÓW WARMIŃSKICH

W dniach 15–19 października 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sątocznie odbyły się warsztaty SZYCIA STROJÓW WARMIŃSKICH zorganizowane przez działające przy szkole Stowarzyszenie ANIMATOR. Zajęcia były możliwe dzięki dofinansowaniu realizacji zadania publicznego przez Urząd Miasta i Gminy w Korszach. Warsztaty miały na celu przybliżenie uczestnikom wiedzy na temat wyglądu strojów ludowych z regionu Warmii i Mazur oraz uszycie kompletu strojów dla chłopca i dziewczynki.
czytaj dalej

FC Marłuty zwycięzcą "Neymar JR's FIVE"

W niedzielę 04 listopada 2018 r. w Hali Widowisko-Sportowej w Korszach rozegrany został turniej piłki nożnej, w którym obowiązywały zasady „Neymar JR’s FIVE”.
 
Formuła gry przedstawia się następująco: kiedy jedna drużyna strzela gola, druga traci jednego zawodnika, zwycięża drużyna, która wyeliminuje wszystkich zawodników ekipy przeciwnej lub ta, która po upływie 10 minut ma na boisku większą liczbę zawodników (strzelonych bramek).
czytaj dalej
1 2 3 4
Youtube Player