Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Wydarzenia

Termomodernizacja budynków

Budynki szkół podstawowych w Korszach, Garbnie, Łankiejmach oraz budynek Przedszkola Miejskiego w Korszach doczekały się kompleksowej termomodernizacji.
 
Zakres prac polegał przede wszystkim na wymianie stolarki drzwiowej i okiennej, ocieplaniu ścian i stropów oraz modernizacji systemów grzewczych, wymianie opraw oświetleniowych, montażu instalacji fotowoltaicznych. Dodatkowo w Zespole Szkół w Garbnie została zamontowana pompa ciepła o mocy 222 kW z wymiennikami ciepła w ilości 30 sztuk o głębokości 150 m każdy.
czytaj dalej

III Posiedzenie Gminnej Rady Seniorów

6 listopada  2018 r. w Urzędzie Miejskim w Korszach odbyło się trzecie posiedzenie Rady Seniorów gminy Korsze.
 
W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski. Zgodnie z porządkiem obrad członkowie Rady przyjęli protokół z II posiedzenia Gminnej Rady Seniorów.
 
Seniorzy z gminy Korsze są aktywni, chcą podążać z duchem czasu i spełniać się w różnych rolach.
czytaj dalej

Komunikat

Załączniki

AKCJA „BEZPIECZNY SENIOR” W KORSZACH

Ponad czterdzieści osób wzięło udział w akcji „Bezpieczny Senior”, która odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach.
 
Spotkanie otworzył Tomasz Lenkowski dyrektor MOK, który powitał wszystkich przybyłych seniorów oraz przedstawicieli instytucji i służb zajmujących się bezpieczeństwem seniorów.
 
Na spotkanie przybyli przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kętrzynie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kętrzynie, Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie, Komisariatu Policji w Korszach, Banku Pocztowego, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kętrzynie.Po powitaniach i przedstawieniu celów akcji rozpoczęła się krótka część artystyczna przygotowana przez zespół „Baby z Babieńca” oraz zespół „Korszenianki”.
czytaj dalej

Budżet Obywatelski miasta Korsze na 2019 rok

3 projekty wybrane głosami mieszkańców Korsz zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.
 
Są to: 
Osiedle nr 1 - Modernizacja infrastruktury technicznej na obiekcie Stadionu Miejskiego w Korszach.
Osiedle nr 2 - Plac zabaw dla dzieci w Korszach ulicy Słoneczna.
Osiedle nr 3 - Budowa parkingu przy ulicy E. Orzeszkowej.
czytaj dalej

MOK – WSPOMNIENIA Z WAKACYJNEJ WYCIECZKI DO WROCŁAWIA I PRAGI

Jesień to dobry czas na miłe i ciepłe wspomnienia z wakacji. W połowie sierpnia Miejski Ośrodek Kultury w Korszach zorganizował wycieczkę do Wrocławia i Pragi. Wycieczka pod hasłem „Szlakiem Zabytków” tradycyjnie cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Korsz i sąsiednich miejscowości. W wyjeździe wzięło udział około 50 osób.

Tekst i fot.: MOK Korsze
czytaj dalej
1 2 3 4
Youtube Player