Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Mocne strony miasta.

Dlaczego warto inwestować w Korszach?

Gmina Korsze ma charakter gminy miejsko-wiejskiej. Leży w północnej części województwa warmińsko-mazurskiego, w nieznacznym oddaleniu od granicy z Federacją Rosyjską. Niedaleko znajdują się przejścia graniczne: drogowe w Bezledach i kolejowe w Skandawie. Atutem Korsz jest dogodne położenie na przecięciu ciągów komunikacyjnych drogowych i kolejowych oraz dobrze rozbudowany dworzec kolejowy z infrastrukturą kolejową i towarową.

Ze względu na wysoką jakość gleb i dobre warunki do rozwoju rolnictwa gmina Korsze dysponuje przewagą konkurencyjną w obszarze działalności rolniczej. W związku z możliwościami rozwoju rolnictwa na terenie gminy istnieją dobre warunki funkcjonowania firm w sektorze rolno-spożywczym. W obrębie gminy znajduje się wiele zabytków architektonicznych, a więc istnieje spory potencjał do rozwoju branży turystycznej. W kontekście występowania na obszarze gminy Korsze dogodnych warunków klimatycznych możliwa jest budowa elektrowni wiatrowych.
 
Bardzo ważnym czynnikiem zachęcającym inwestorów do lokalizacji inwestycji na terenie gminy Korsze jest posterunek Urzędu Celnego pozwalający na sprawne dokonywanie odpraw celnych zarówno drogowych jak i kolejowych.
 
Nie mniejsze znaczenie ma wysoki potencjał siły roboczej stanowiący w połączeniu z istnieniem dobrze uzbrojonych terenów dogodne warunki do funkcjonowania firm z branży przemysłowo-usługowej.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Facebook Page Plugin
Youtube Player

Kontakt - stopka

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Telefon 897541828
Faks 897540011
E-mail ugim_korsze@korsze.pl
 
Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego
poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od godz. 7.30 do 15.30

Statystyki odwiedzin

  • Dziś: 82
  • Tydzień: 1822
  • Miesiąc: 3854
  • Wszystkie: 5022

Znajdź nas

  • Logo: Facebook
  • Logo: Youtube