Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

„Rozwój nowoczesnej e-administracji w Gminie Korsze”

PROGRAM "ZDALNA SZKOŁA"

Gmina Korsze w związku z aktualną sytuacją spowodowaną epidemią koronowirusa, złożyła wniosek o przyznanie grantu do Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach projektu, „Zdalna Szkoła” na zakup 17 laptopów wraz z niezbędnym oprogramowaniem do kształcenia zdalnego w celu prowadzenia zajęć edukacyjnych i realizacji podstawy programowej w szkołach na terenie Gminy Korsze.
 
Zgodnie z założeniami Centrum Projektów Polska Cyfrowa, dofinansowanie ma służyć wsparciu nowych standardów prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach, będą mogli zasiąść przed monitorami komputerów (laptopów, tabletów). Niestety część z nich nie posiada takich możliwości, dzięki którym może realizować podstawę programową.
Kwota wsparcia została powiązana z liczbą uczniów i gminie Korsze przyznano na ten cel 57 766.00 tyś. zł.
 
 
Szczegółowe informacje na stronie: https://cppc.gov.pl/zdalna-szkola/2-strona-glowna/1920-lista-jst-ktorych-wnioski-zostaly-pozytywnie-ocenione

PROGRAM "ZDALNA SZKOŁA PLUS"

W dniu 26.05.2020 r. Gmina Korsze stała się beneficjentem kolejnego grantu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 i otrzymała dofinansowanie w wys. 94.976,00 zł na zakup komputerów dla uczniów  w ramach projektu Zdalna Szkoła Plus, umożliwiających realizację zdalnego nauczania przez uczniów z rodzin wielodzietnych (3+).
 
 
czytaj dalej

Dofinansowanie dla projektu pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Korsze”

Gmina Korsze realizuje projekt pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Korsze”, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
 
czytaj dalej

Umowa o dofinansowanie projektu podpisana

30 listopada 2017 r. w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie odbyło się podpisanie umowy o dofinansowanie projektu „Rozwój nowoczesnej  e-administracji w Gminie Korsze” przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina oraz Burmistrza Korsz Ryszarda Ostrowskiego i Skarbnik Gminy Annę Sidorowicz.
 
czytaj dalej

Gmina Korsze pozyskała kolejne środki zewnętrzne

Projekt „Rozwój nowoczesnej e-administracji w Gminie Korsze” został wybrany do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Wartość projektu wynosi 790.890,00 zł, a kwota dofinansowania to 656.574,00 zł.
 
W ramach projektu przewidziane jest m.in. uruchomienie Centralnej Platformy E-Usług Mieszkańca i elektronicznego systemu obiegu dokumentów w urzędzie. Zmodernizowany zostanie system dziedzinowy, strona internetowa urzędu, zakupiony zostanie niezbędny sprzęt informatyczny i oprogramowanie, a także utworzony zostanie Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego.
 
Dzięki realizacji projektu wzrośnie liczba urzędowych spraw załatwianych elektronicznie przez grupę docelową projektu – obywateli i biznes z terenu Gminy Korsze, dzięki czemu nastąpi usprawnienie procesów administracyjnych gminy i uproszczenie obowiązków urzędowych ciążących na klientach urzędu.

Kompetentne przedszkolaki w Gminie Korsze

Gmina Korsze w partnerstwie z Project Hub sp. z o.o. realizuje projekt „Kompetentne przedszkolaki w Gminie Korsze”, którego celem jest poprawa jakości kształcenia w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych dzieci w wieku przedszkolnym w Przedszkolu Miejskim w Korszach i OWP przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Łankiejmach w Gminie Korsze: poprzez m.in. nabycie przez min. 90% ze 115 dzieci w wieku przedszkolnym, w tym 52 dziewczynek, kompetencji kluczowych, doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych 14 nauczycieli (14 kobiet), zwiększenie wiedzy 65 rodziców (50 kobiet) w zakresie wsparcia rozwoju kompetencji klucz. dzieci oraz doposażenie ww. przedszkoli w niezbędne pomoce dydaktyczne w okresie od 01.07.2018 r. do 30.06.2020 r.
czytaj dalej
Facebook Page Plugin
Youtube Player

Kontakt - stopka

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Telefon 897541828
Faks 897540011
E-mail ugim_korsze@korsze.pl
 
Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego
poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od godz. 7.30 do 15.30

Statystyki odwiedzin

  • Dziś: 2
  • Tydzień: 1186
  • Miesiąc: 3480
  • Wszystkie: 5902

Znajdź nas

  • Logo: Facebook
  • Logo: Youtube