Aktualności

ROWEROWE DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH

  • 13-05-2019
12 maja na Publicznym Miejscu Spotkań w Korszach odbył się piknik podsumowujący rajd rowerowy "Rowerowe DOFE na szlaku Green Velo 10 – 12 maja 2019 r." w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Celem rajdu była promocja efektów wdrażania Funduszy Europejskich w woj. warmińsko-mazurskim na przykładzie trasy rowerowej Green Velo, a także upowszechnienie wśród społeczności regionu korzyści płynących z realizacji projektów w ramach VI edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). DOFE to ogólnokrajowa akcja informacyjno-promocyjna polegająca na prezentowaniu pomysłów na wykorzystanie Funduszy Europejskich takich jak: propagowanie turystyki rowerowej i zdrowego stylu życia, popularyzacja walorów krajobrazowych oraz zabytków i historii woj. warmińsko-mazurskiego.
Podczas dwudniowego rajdu rowerowego w dniach 10-12 maja rowerzyści przejechali szlakiem Green Velo z Lidzbarka Warmińskiego przez Bartoszyce do Korsz. Oprócz przejazdu trasą Green Velo, rowerzyści odwiedzili wiele atrakcji regionu warmińsko-mazurskiego – między innymi Termy Warmińskie, inwestycje realizowane przy udziale funduszy UE w Lidzbarku Warmińskim, sanktuarium w Stoczku Klasztornym czy Pałac i Folwark w Galinach. Uroczyste zakończenie rajdu rowerowego to dobra okazja do promocji lokalnych talentów. Na scenie zaprezentowały się zespoły działające na ternie Gminy Korsze: „Korszenianki”, „Baby z Babieńca”, „Ani Babki z Łankiejm” oraz „Kalinki” z Garbna. Spalone podczas jazdy kalorie można było uzupełnić pysznościami z grilla. Beneficjenci zaplanowali także liczne atrakcje dla najmłodszych uczestników pikniku takie jak malowanie twarzy, bajkowe zoo, stoisko popcornu, waty cukrowej czy dmuchana zjeżdżalnia. Medale uczestnikom rajdu wręczyli Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Miron Sycz oraz Zastępca Burmistrza Korsz Wiesław Prusik.
 
Realizacja rajdu „Rowerowe DOFE na Green Velo 10 -12 maja 2019 r.” była dofinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu Promocja i informacja RPO WiM 2014-2020 w 2019 roku.
 
Organizator: Mazury PTTK Sp. z o.o., ul. Staromiejska 1, 10-950 Olsztyn.


 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

52Galeria zdjęć: Rowerowe Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją