Aktualności

OGŁOSZENIE BURMISTRZA KORSZ

  • 10-04-2020
Z uwagi na ogłoszenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 i kolejnym przedłużeniem obostrzeń z tym związanych, ograniczenia w przyjmowaniu interesantów Urzędu Miejskiego w Korszach obowiązują do odwołania.
Na parterze budynku wystawiona została urna, do której można wrzucać korespondencję w godzinach pracy urzędu.
 
Ważne! W holu budynku Urzędu Miejskiego w Korszach mogą przebywać równocześnie maksymalnie dwie osoby!
 
Urząd Miejski w Korszach będzie obsługiwał interesantów wyłącznie telefonicznie – wykaz telefonów znajduje się na stronie BIP urzędu: https://bip.korsze.pl/cms/7165/wykaz_telefonow
 
W sprawach pilnych (w tym spraw załatwianych w Urzędzie Stanu Cywilnego) istnieje możliwość bezpośredniego przyjęcia interesanta wyłącznie po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym.
 
Ponadto prosimy o przesyłanie wszelkiej korespondencji za pomocą Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP: /UMKorsze/SkrytkaESP), za pośrednictwem Poczty Polskiej, firm kurierskich, poczty elektronicznej: ugim_korsze@korsze.pl lub faxu: (0-89) 754 00 11.
 
Wiele spraw, można załatwić bez wychodzenia z domu poprzez platformę: www.epuap.gov.pl (m.in. sprawy meldunkowe), natomiast opłacenie podatków i opłat lokalnych można dokonać za pośrednictwem strony E-usług urzędu: https://euslugi.korsze.pl
 
Informujemy mieszkańców zainteresowanych uzyskaniem Karty Dużej Rodziny, że wniosek można złożyć za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej Emp@tia. Należy wejść na stronę: https://wnioski.mpips.gov.pl/ewnioski/index.eup?contrastVersion=0 W celu wypełnienia wniosku obywatel powinien posiadać potwierdzony profil zaufany albo podpis elektroniczny.
 
KASA urzędu zostaje zamknięta. Wpłaty proszę dokonywać w formie przelewu na konto:
PKO BP O/OLSZTYN 48 1020 3541 0000 5102 0196 0996 lub na wskazane indywidualne konto.
 
Za utrudnienia przepraszamy.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki