Aktualności

Złote Gody

  • 28-12-2018
14 grudnia 2018r. po raz kolejny w Urzędzie Stanu Cywilnego w Korszach pary małżeńskie świętowały Złote Gody. Tym razem medale za długoletnie pożycie małżeńskie trafiły do Jubilatów: Ireny i Bolesława Barna, Cecylii i Leszka Jóźwiak, Marii i Mikołaja Olchowych, Anny i Eugeniusza Sołoducha.
Ich jubileusz jest dowodem na to, że można wspólnie i szczęśliwie razem przeżyć pięćdziesiąt lat. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.
Gratulacje z tej okazji parom składali: Ryszard Ostrowski Burmistrz Korsz, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ewa Wronisz oraz zastępca kierownika USC Elżbieta Pieckowska-Sidz.
Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego tradycyjnie powitała dostojnych Jubilatów słowami: „ Wspólnie spędzone pół wieku to dowód wzajemnej miłości, zrozumienia i stworzenia trwałej budowli, której na imię rodzina. Miłość, tolerancja, szacunek i wzajemne porozumienie jest podstawą trwałości każdego związku małżeńskiego. 50-lecie trwałego i przykładnego pożycia małżeńskiego to symbol wierności i dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku dwojga bliskich i kochających się osób”.
Uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski. Świętowanie przebiegało w bardzo serdecznej atmosferze, a goście promienieli pogodnym nastrojem. Były gratulacje, pamiątkowe dyplomy, kwiaty, upominki i życzenia, nie zabrakło tortu. Po części oficjalnej, przy tradycyjnej lampce szampana, w sympatycznej atmosferze małżonkowie podzielili się wspomnieniami i refleksjami ze wspólnie przeżytych lat. Wszystkim Parom Małżeńskim życzymy dobrego zdrowia, nieustającej pogody ducha, spokoju i młodzieńczego entuzjazmu, aby odmładzani szczęściem rodzinnym mogli cieszyć się kolejnymi rocznicami wspólnego pożycia małżeńskiego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

18Galeria zdjęć: Złote Gody

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją